Strona 15 z 296 PierwszyPierwszy ... 513141516172565115 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #141
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez NorthPole Zobacz posta
    No nie wiem czy bardzo. To widzieliście https://tomaszpluszczyk.pl/dall-e-2-...afiki-zdjecia/
    Jak dla mnie jest to bardziej przerażające, niż fascynujące.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #142
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Rzeczywiście wierzysz w to piszesz czy tylko zaklinasz rzeczywistość ?

    jp
    Nie Janie Pawlak. Po prostu mają to napisane, biało jak na czarnym. Poza tym w moim przypadku, to nie jest kwestia wiary, tylko wiedzy.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  3. #143
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Nie Janie Pawlak. Po prostu mają to napisane, biało jak na czarnym. Poza tym w moim przypadku, to nie jest kwestia wiary, tylko wiedzy.
    Piszesz :
    Oczywiście. 50Mpx i 4 w 1. Czyli 50/4 = 12,5. Taką właśnie ten sprzęt ma rozdzielczość. 12,5 Mpx.

    Czy możesz więc mnie oświecić swoją wiedzą gdzie mają to napisane biało jak na czarnym ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-07-2022 o 20:41
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #144
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Sensor Sony MX989 użyty w ww. telefonie posiada wg specyfikacji piksele o wielkości 1,5 μm, co można łatwo policzyć: powierzchnia matrycy 1" to 116 mm^2 czyli 116.000.000 μm^2 podzielone przez 50 MPix daje powierzchnię jednego piksela równą 2,32 μm^2, czyli rozmiar boku piksela wynosi ok. 1,52 μm – w przybliżeniu tyle, ile deklaruje producent (należy uwzględnić odstępy między pikselami oraz wszelkie zaokrąglenia w obliczeniach). Natomiast Xiaomi w specyfikacji podaje (biało na czarnym, również na swojej stronie https://www.mi.com/mi12s-ultra), że piksele mają wielkość równą 3,2 μm – no wypisz wymaluj dwa razy więcej liniowo, czyli cztery razy więcej powierzchniowo, składają się więc z czterech natywnych pikseli matrycy, cbdu. Tryb 50 MPix też będzie zapewne dostępny, ale zakładam, że domyślne będzie jednak 12,5 MPix.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  5. #145
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez bakulik Zobacz posta
    Sensor Sony MX989 użyty w ww. telefonie posiada wg specyfikacji piksele o wielkości 1,5 μm, co można łatwo policzyć: powierzchnia matrycy 1" to 116 mm^2 czyli 116.000.000 μm^2 podzielone przez 50 MPix daje powierzchnię jednego piksela równą 2,32 μm^2, czyli rozmiar boku piksela wynosi ok. 1,52 μm – w przybliżeniu tyle, ile deklaruje producent (należy uwzględnić odstępy między pikselami oraz wszelkie zaokrąglenia w obliczeniach). Natomiast Xiaomi w specyfikacji podaje (biało na czarnym, również na swojej stronie https://www.mi.com/mi12s-ultra), że piksele mają wielkość równą 3,2 μm – no wypisz wymaluj dwa razy więcej liniowo, czyli cztery razy więcej powierzchniowo, składają się więc z czterech natywnych pikseli matrycy, cbdu. Tryb 50 MPix też będzie zapewne dostępny, ale zakładam, że domyślne będzie jednak 12,5 MPix.
    Można/trzeba łączyć 4 -> 1 by przy słabszym oświetleniu uzyskiwać/móc wykonać "czytelne" zdjęcie i mieć "lepsze" szumy i dynamikę.
    Na tym polega ta technologia

    Jak producent podaje że auto ma (maksymalną) prędkość 180 km/h i ma 4 biegową skrzynię by na pierwszym biegu móc łatwo ruszać a na tym biegu (maksymalna) prędkość to 20 km/h to jednak bardzo często jeździmy szybciej tym autem niż 20 km/h i możemy aż do 180 km/h i to jest jego prędkość (maksymalna).

    jp

    --- Kolejny post ---

    Z doświadczenia przy foceniu matrycą 50 Mpix

    1.
    To bardzo dużo pikseli, bardzo duży potencjał crop i można robić duże wydruki.
    Ale tutaj brzytwą Okhama jest jakość optyki i jakość pikseli
    Myślę że o ile rozwój matryc "da radę" to jakość optyki smartfonowej będzie długo problemem by uzyskiwać efekt porównywalny z dobrym sprzętam foto

    2.
    Przy aktualnej konstrukcji ("uchwytu") smartfonów szerokie oraz "normalne" kąty widzenia to będzie w miarę ok ale przy tele i nawet w trybach nocnych (4 -> 1) ze stabilizacją optyczną będzie ciężko.
    Czekam/zobaczymy w wynikach niezależnych testów

    jp

    --- Kolejny post ---

    W https://www.dxomark.com/smartphones/...specifications
    jest już test możliwości fotograficznych Xiaomi 12/12 Pro. Nie ma (jeszcze ?) 12S

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 06-07-2022 o 06:30
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #146
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    O to jest Pytanie !

    Dla Ciebie, dla Twojej potrzeby fotografowania, dla Twojego sposobu fotografowania, ....
    Jaki musiałby być smartfon X :
    - jakie mieć funkcje, cechy, ...
    - jakie własności, cechy musiałyby mieć robione przez niego zdjęcia
    abyś sprzedał cały Twój posiadany sprzęt foto, kupił smartfon X i miał taką samą (lub większą) przyjemność z robienia zdjęć jak teraz

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 06-07-2022 o 14:09
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #147
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Pytanie

    Dla Ciebie, dla Twojej potrzeby fotografowania, dla Twojego sposobu fotografowania, ....
    Jaki musiałby być smartfon X :
    - jakie mieć funkcje, cechy, ...
    - jakie własności, cechy musiałyby mieć robione przez niego zdjęcia
    abyś sprzedał cały Twój posiadany sprzęt foto, kupił smartfon X i miał taką samą (lub większą) przyjemność z robienia zdjęć jak teraz

    jp

    Nie ma i nie będzie takiego smartfona! Poza jakością generowanych zdjęć, musiałby być duży i ciężki. Niestety lekkie i małe aparaciki w niektórych zastosowaniach kompletnie się nie sprawdzają. To jak ze statywami. Wyobrażasz sobie lekki i mały statyw, który zastąpi profesjonalne trójnogi?
    No i druga kwestia. Przyjemność fotografowania. Tą mam akurat wtedy, kiedy trzymam w rękach konkretny sprzęt. Smartfonem fotografuję, kiedy zdjęcia nie są celem samym w sobie, tylko dodatkiem. Wtedy go nawet lubię i lubię zdjęcia z niego. Ale nie mówmy wtedy o przyjemności z fotografowania, tylko co najwyżej z obcowania ze zdjęciami przez niego wyprodukowanymi
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  8. #148
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    O to jest Pytanie !

    Dla Ciebie, dla Twojej potrzeby fotografowania, dla Twojego sposobu fotografowania, ....
    Jaki musiałby być smartfon X :
    - jakie mieć funkcje, cechy, ...
    - jakie własności, cechy musiałyby mieć robione przez niego zdjęcia
    abyś sprzedał cały Twój posiadany sprzęt foto, kupił smartfon X i miał taką samą (lub większą) przyjemność z robienia zdjęć jak teraz

    jp
    Jeżeli tu, na CB odbywa się narzekanie, że EVF jest kiepski w stosunku do OVF, że ekranik odchylany jest gorszy niż gibany, że w jakimś body brakuje osobnych pokręteł do ustawiania każdego parametru ekspozycji z osobna, przycisków do wyboru metody AF lub przełącznika między serią a singlem to jaką ergonomię zaoferuje smartfon, który nie ma żadnej z tych rzeczy.
    Smartfon zrobi przyzwoite zdjęcia, obrobi, wyśle - to jest dużo. Dla kogoś, kto nie wie o czym jest moje poprzednie zdanie absolutnie wystarczy.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #149
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    A ja pamiętam pierwsze oceny bezlusterkowców na tym portalu.

    Jak przechodziłem z 5D3 na A7R2 to przyczyną były :
    - ostrość zdjęć na RAWach (z internetu) z A7R2
    - nowa technologia (brak lustra i z tym związane...)
    Po "chwili" wisieńką okazał się wizjer na którym (wreszcie) widziałem jak będzie wygladało zdjęcie gdy je zrobię

    Teraz (pesel) chciałbym raczej nic nie nosić i aparat móc schować do kieszeni.
    Ale są (u mnie) granice kompromisu

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #150
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Już niedługo skończy się rumakowanie Nowa opłata = droższa elektronika. Zatęsknicie za cenami elektroniki z ubiegłych lat.

    Jaśnie rządzący kombinują, jak dobrać się użytkownikom smartfonów do kieszeni. Podrożeją również komputery i tablety. Obywatela trzeba przecież wydoić do zera, aby nie miał kasy na zbytki, a jeśli ma takowe to opodatkować tak, aby miał wyłącznie na miskę ryżu.

    "Podatek od smartfonów". Rząd szacuje 560 mln zł zysku z opłaty z opłaty reprograficznej https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pod...j-8369993.html
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-07-2022 o 17:55
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 15 z 296 PierwszyPierwszy ... 513141516172565115 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •