Strona 3 z 296 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 369

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Niedawno rozgrywała się tutaj batalia w temacie o zmierzchu lustrzanek na rzecz bezlusterkowców. Ciekawe o co za parę lat będzie toczyć się batalia jak już obecni posiadacze bezluster przesiądą się na smartfony?

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 025

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Poczekamy zobaczymy.
    Poprzednia dekada przeorała trochę branżę foto- wideo przez 3 nowe „dywizje” - smartfony, kamery sportowe i drony. Co bedzie za 10 lat cholera wie. Np wg mnie nie bedzie juz fejsbuka.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #23
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    927

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Ciekawe o co za parę lat będzie toczyć się batalia jak już obecni posiadacze bezluster przesiądą się na smartfony?
    Bez jaj! Jest coś takiego jak fizyka i tego nie przeskoczysz, żeby nie wiem co. Najlepsza sztuczna inteligencja nic w tym przypadku nie pomoże. Sam jestem fanem coraz lepszych aparatów w smartfonach, ale one nigdy nie zastąpią ani dużej matrycy (chodzi mi o rozmiar, nie o rozdzielczość), ani jasnego szkła.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Bez jaj! Jest coś takiego jak fizyka i tego nie przeskoczysz, żeby nie wiem co. Najlepsza sztuczna inteligencja nic w tym przypadku nie pomoże. Sam jestem fanem coraz lepszych aparatów w smartfonach, ale one nigdy nie zastąpią ani dużej matrycy (chodzi mi o rozmiar, nie o rozdzielczość), ani jasnego szkła.
    Tak, tylko nastąpi czas gdy jakość (techniczna) zdjęć ze smartfonów będzie o wiele większa niż potrzebować/wykorzystwać będą amatorzy i większość zarabiających fotografowaniem.

    Wtedy facet z aparatem będzie wygladał jak "narciarz" z wypasioneym sprzętem na Krupówkach który nigdy nie był na stoku

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #25
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    927

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Tak, tylko nastąpi czas gdy jakość (techniczna) zdjęć ze smartfonów będzie o wiele większa niż potrzebować/wykorzystwać będą amatorzy i większość zarabiających fotografowaniem.
    Jak amatorzy - OK. I sam się z tego cieszę. Jak zarabiający fotografowaniem? Fizyki nie oszukasz
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 025

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    JP, doskonale rozumiem twoje podejście, bo też ze 2 lata temu myślałem podobnie. Dopiero gdy zobaczyłem co ajfon 12pro potrafi zmieniłem zdanie.
    To się nie zdarzy prędko, nie sądzę, że jeszcze w tej dekadzie.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 259

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Niedawno rozgrywała się tutaj batalia w temacie o zmierzchu lustrzanek na rzecz bezlusterkowców. Ciekawe o co za parę lat będzie toczyć się batalia jak już obecni posiadacze bezluster przesiądą się na smartfony?
    O kamerę w oku i implant w mózgu do sterowania i obróbki.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  8. #28
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Tak, tylko nastąpi czas gdy jakość (techniczna) zdjęć ze smartfonów będzie o wiele większa niż potrzebować/wykorzystwać będą amatorzy i większość zarabiających fotografowaniem.

    Wtedy facet z aparatem będzie wygladał jak "narciarz" z wypasioneym sprzętem na Krupówkach który nigdy nie był na stoku

    jp
    Już widzę jak "zarabiający fotografowaniem" godzą się na pracę i ergonomię smartfona ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Pamiętam telewizor Wisła, ciężki kloc na pół stołu, jeden kanał, czarno-biały ekran 18cm x 24cm a teraz ekran/telewizory grubości około 0,5cm, szerokości ponad 150cm wiszące na ścianach o kanałach, kolorach, internecie
    Pamiętam pierwsze telefony przenośne, cegły prawie 2 kg a teraz (samrtfony) z dostępem do internetu.

    Aktualna technologia to smartfony czyli telefony z komputerem z dostępem od internetu i z rozbudowywaną funkcją fotografowania mieszczące się w kieszeni spodni

    Ciekawe czy (i która firma) powstaną smartfotofony czyli aparaty fotograficzne z komputerem z dostepem do internetu i funkcją telefonu mieszczące się w kieszeniu spodni.
    Czyli :
    - na naszych domowych monitorach lub dostępnych labach/wydrukach normalny widz nie będzie odróżniać czy fotografię zrobiono smartfotofonem czy wypasionym aparatem foto z wypasionym obiektywem
    - a użytkownik będzie miał taki sam komfort fotografowania jak aparatem foto

    Myślę że jesteśmy blisko

    jp

    PS
    Chyba nie zrobi tego C ani N (ani S ?) bo byłby to strzał w kolano
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 31-05-2022 o 06:00
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 306

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    pytanie czy jest na to coś zapotrzebowanie, ja osobiście nie potrzebuję ani komputera ani telefonu w aparacie fotograficznym i wolę żeby dobrze się trzymał w ręce, a nie w kieszeni spodni.

    jakiś aparat z androidem już kiedyś zrobiono - nie wyglądało to na hit rynkowy.

    ogólnie wszystko co opisujesz to półśrodki, wizjonerzy widzą to inaczej - trzeba myśleć dialektycznie i bez tego atawistycznego przywiązania do posiadania materialnych dóbr - metaverse to jest to do czego idziemy - wirtualna symulacja wirtualnego aparatu z czerwoną kropką robiącego zdjęcia wirtualnej rzeczywistości za jedyne 9999ojro, a wirtualne canony R1000 i nikony po 2999ojro - to bedzie to i nawet w kieszeni nie będzie uwierać, a bedzie miało telefon i wszystko co tylko sobie wymyślisz (oczywiście jak zapłacisz), a zdjęcia bajecznych krajobrazów lub modelek albo działań wojennych czy street foto (jak zapłacisz licencję na fotografowanie metaversa) będziesz robił wygodnie leżąc na kanapie - .
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 31-05-2022 o 08:32

Strona 3 z 296 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •