Strona 36 z 296 PierwszyPierwszy ... 2634353637384686136 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #351
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Zaraz zaraz, mój ojciec który robił zdjęcia cz-b od początku do końca w domowej ciemni po czym trafiały one do rodzinnego albumu nie był fotoamatorem? Czy ja ucząc się od ojca robić zdjęcia również nim nie byłem? Dopiero kiedy moje zdjęcia zawisły na wystawie stałem się fotoamatorem?
    To jest pojęcie niedookreślone.
    Chyba najlepsza (według mnie) definicja : Fotoamator to ktoś zajmujacy się fotografią niezawodowo

    A fakt że ktoś zdecydował że zdjęcie Xa będzie prezentowane na renomowanej wystawie (galerii) na ogół nie ma nic wpólnego z tym czym X się zajmuje i jak zarabia na życie

    jp

    PS
    Jak fotografuje smartfonem to też jest fotoamatorem no chyba że na tym zarabia no to juz nie jest
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 01-08-2022 o 07:44
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #352
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Dzieciakom się nie dziwię. Ale jeśli stary chłop nie wie, kim naprawdę jest fotoamator, to jest co najmniej dziwne.
    To po prostu ktoś, kto się interesuje fotografią, do kroćset! Nie ktoś, kto pstryka pamiątki na wakacjach, nie małolat ze smarkfonem na koncercie, tylko ktoś, kto znajduje przyjemność w samym procesie tworzenia zdjęcia. To ktoś, kto ma aparat, nie małpę, komputer stacjonarny, nie laptopa z kiepskim ekranem i ktoś, kto stara się zgłębić tajemnice fotografii, jej historię, znanych twórców, żeby robić lepsze, zgodne z zasadami kompozycji, zdjęcia.
    Ta rozmowa jest bez sensu, bo toczy się pomiędzy pasjonatami fotografii, a ludźmi, którzy nie potrafią (nie chcą) nawet zrozumieć, czym jest pasja!

  3. #353
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 392

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Mnie natomiast kompletnie rozp....la dysonans poznawczy, gdy ktoś, kto ma totalnego fioła na punkcie ostrości zdjęć i szczegółowości, co można ocenić jedynie oglądając zdjęcia per piksel, i on to właśnie namiętnie robi, nagle ni z gruchy, ni z pietruchy, zaczyna deliberować nad nieomalże wyższością srajfona nad SONY A7R III, i jasno zmierza do konkluzji, że chyba mu srajfon wystarczy
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #354
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 360

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Oraz że smartfon jest mały i nic nie waży.

    Też Jana nie rozumiem właśnie ze względu na rodzaj zdjęć, jakie dotychczas pokazywał. Jawił mi się jako amator krajobrazów (miejskich) w rozumieniu definicji Heldbauma.
    Dziwny jest ten świat.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Mam uchwyt do którego wsuwa się smartfona, ma spust migawki (na BT), wygodne trzymanie, wejście na statyw oraz ma power bank indukcyjny
    Nawet jego rozważania o stabilności statywów jakoś wpłynęły na moje zakupy. A to taka wolta!
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 01-08-2022 o 11:11
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  5. #355
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    A ja wręcz sądzę, że Jan po latach w końcu dochodzi do właściwego wniosku. Smartfon będzie dla jego potrzeb najlepszym wyborem. Zresztą już kiedyś Jan pokazal tu chyba zdjęcia z wycieczki, które zrobił mu smartfon i to zaskakująco były przyzwoite pamiątki. Z tym, że Janie zdaj się na tryb auto smartfona, nie kombinuj nic sam z plikami.

  6. #356
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 360

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    No i w końcu zaczyna rysować się prawdziwe sedno tarczy tego wątku: psychoanaliza dla Jana.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  7. #357
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Mnie natomiast kompletnie rozp....la dysonans poznawczy, gdy ktoś, kto ma totalnego fioła na punkcie ostrości zdjęć i szczegółowości, co można ocenić jedynie oglądając zdjęcia per piksel, i on to właśnie namiętnie robi, nagle ni z gruchy, ni z pietruchy, zaczyna deliberować nad nieomalże wyższością srajfona nad SONY A7R III, i jasno zmierza do konkluzji, że chyba mu srajfon wystarczy
    Ok atsf "należy się" wytłumaczenie (w sprawie Mnie natomiast kompletnie rozp....la dysonans poznawczy)

    Przez bardzo, bardzo długi czas zajmowałem się tym co było zgodne z "moim ja", w dziale rozwoju w którym powstają wyroby/systemy sterowania.

    To po prostu ciekawość narodzin nowej technologii, jakie już teraz ma możliwości i jak będzie dalej się rozwijać.

    Wspaniałe aparaty analogowe, magnetofony szpulowe, kineskopy, "pracowałem" na kompterze lampowym Odra, ...., wszystko "używałem", to wszystko szybko przeminęło.
    I jak to zmieniło sposób naszego życia.

    Pytaniem NIE JEST czy znane/rozwijane dzisiejsze aparaty/obiektywy C, N, S, .. będą produkowane.
    Pytaniem JEST od kiedy ich nie będzie w sklepach
    I co będziemy musieli poświęcić/zapomnieć a co zyskamy, co się zmieni w świecie foto

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 01-08-2022 o 12:25
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #358
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 360

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    To już się dzieje. Mam aparaty w systemie EF i w sklepach obiektywy do nich stają się rarytasem. Ale to nie znaczy, że nagle mój sprzęt stracił swoją jakość. Nie oceniam, tylko się dziwię, że poświęcasz swoją perfekcję na rzecz czerwieni, o których tak brzydko pisałem.

    --- Kolejny post ---

    Mam ciągle Canona A1 i parę dobrych obiektywów do niego. Gdyby robili cyfrowe korpusy z bagnetem FD, to może bym przy nich został do dzisiaj.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  9. #359
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 392

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    No dobra, ale powierzchownego stwierdzenia, że coraz mniej ludzi używa aparatów, a coraz więcej smartfonów, wcale nie potrzeba uzasadniać tym, co te smartfony obecnie mogą, i rozpisywać się nad tym. Kiedy telefony nie robiły zdjęć, albo robiły 320 x 240 px, to ludzie kupowali kompakty, ale to nie byli fotoamatorzy. Także w erze fotografii na filmie na tony sprzedawano aparaty kompaktowe zwykłym śmiertelnikom, a fotoamatorzy celowali w lepszy sprzęt, że o zawodowcach nie wspomnę. Sprzęt stricte foto będzie się mz rozwijał i będą nowe konstrukcje tak długo, jak zawodowcy będą go potrzebować. Rynek sprzętu semi-pro i entry level ciągnie całość, aby sprzęt profi nie był jeszcze bardziej horrendalnie drogi, niż już jest, i ja tu nie widzę powodu do oczekiwania całkowitego, a tym bardziej nagłego, załamania się rynku. Mam świeże info z zakładu naprawy sprzętu foto- od dawna nie mieli takiego nawału roboty z naprawą aparatów ANALOGOWYCH. Fotografia analogowa wraca- to raz, a przede wszystkim szkoły fotograficzne wymagają uczenia się fotografii na aparatach analogowych, a zainteresowanie tym kształceniem jest duże.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta

    Mam ciągle Canona A1 i parę dobrych obiektywów do niego. Gdyby robili cyfrowe korpusy z bagnetem FD, to może bym przy nich został do dzisiaj.
    Mam to samo z Olympusem OM-4.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #360
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    To już się dzieje. Mam aparaty w systemie EF i w sklepach obiektywy do nich stają się rarytasem. Ale to nie znaczy, że nagle mój sprzęt stracił swoją jakość. Nie oceniam, tylko się dziwię, że poświęcasz swoją perfekcję na rzecz czerwieni, o których tak brzydko pisałem.

    --- Kolejny post ---

    Mam ciągle Canona A1 i parę dobrych obiektywów do niego. Gdyby robili cyfrowe korpusy z bagnetem FD, to może bym przy nich został do dzisiaj.
    Sprawa "czerwieni" jest ważna/ciekawa bo wg. tych co lepiej znają fotografię obliczeniową w zależnosci od oświetlenia (na pamietam liczb) gdy jasno, średnio jasno, ciemno i bardzo ciemno to zdjęcia powstaje w różny sposób.

    jp

    --- Kolejny post ---

    atsf

    Jest jakiś wolumen sprzedaży poniżej którego firma nie może zejść bo splajtuje.
    A rozwój produktu jest bardzo kosztowny, "starego" także a koniecznie przecież trzeba rozwijać inne (których mamy nadzieję wolumen sprzedaży będzie rósł) by nie wypaść z rynku

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 01-08-2022 o 12:45
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 36 z 296 PierwszyPierwszy ... 2634353637384686136 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •