Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 144

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny).... CD..

  1. #51
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    258

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny).... CD..

    2 razy pro... ale coś mi się obiło o uszy,że UE swoimi dyrektywami zabije 8k bo zbyt dużo enerii zużywają..

  2. #52
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 359

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny).... CD..

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    39.999,-
    To tak na jedno oko?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #53
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny).... CD..

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Zachowując szacunek dla autora tego wpisu to właściwie wszystko to można samemu wymyślić . Wiadomo że jedynka będzie, wiadomo że będą korzystać z doświadczeń R3 i wiadomo że będzie to wypas ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #54
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 015

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny).... CD..

    No to jeszcze ploteczka o (nie)mordowaniu M
    https://www.digitalcameraworld.com/n...iL6Zs7tmOo05XA
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  5. #55
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny).... CD..

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Zachowując szacunek dla autora tego wpisu to właściwie wszystko to można samemu wymyślić . Wiadomo że jedynka będzie, wiadomo że będą korzystać z doświadczeń R3 i wiadomo że będzie to wypas ....
    Wszystko to tylko plotki. Tylko cena podana przeze mnie się potwierdzi.

  6. #56
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny).... CD..

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    No to jeszcze ploteczka o (nie)mordowaniu M
    https://www.digitalcameraworld.com/n...iL6Zs7tmOo05XA
    Tak było w czerwcu.
    A teraz R7 realnie morduje system M.
    Na początek poszedł M6II. Bez niego nie ma ergonomicznego body w tym systemie i "poważniejsi" użytkownicy się wynoszą.
    Najwięcej dla ratowania systemiku zrobiła Sigma swoimi f/1.4 ale widać, że to na niewiele się zda.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #57
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny).... CD..

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Tak było w czerwcu.
    A teraz R7 realnie morduje system M.
    A jakieś dane sprzedażowe które to potwierdzają?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #58
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny).... CD..

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A jakieś dane sprzedażowe które to potwierdzają?
    Dane ze sprzedaży pojawią się w ślad za trendem .
    Systemik M pozbawiony flagowca jest łatwym łupem dla smartfonów. Sprzedają się M50II i M200 ale trafiają raczej w ręce ludzi którzy nie rozbudowują systemu.
    Z głosów na grupach użytkowników M-ek wynika, że jest zainteresowanie R7. Czy to zaowocuje porzuceniem M przez zaawansowanych użytkowników? Moim zdaniem tak.
    Elementy M bronią się miniaturową wielkością w stosunku do możliwości. Nie wiem jak długo.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #59
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 359

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny).... CD..

    Im więcej się ostatnio w sprzęcie dzieje, tym mniej mi się chce, żeby się cokolwiek działo. Przez 20 lat nie miałem parcia, aby swojego pierwszego analogowego EOS-a 650 zmienić na jakikolwiek nowszy model i mam z niego zdjęcia na papierze, a przez ostatnie 11 lat wydałem na sprzęt ze 35 tys. PLN, a istnienie moich zdjęć zależy od tego, czy jest prąd, czy go nie ma Kupiłem 4 korpusy jako nowe, które wtedy były hiper-duper i w cenie, a dzisiaj są zabytkami techniki za ćwierć darmo, oraz jeden używany, który też był i duper, i hiper, a jest szrotem do niczego, a następnie kolejny używany za mniej niż 1/3 jego pierwotnej ceny, który bije na głowę całą resztę. I, jak sobie pomyślę, że gdybym dzisiaj miał te 35 tys. PLN i chciał je wydać na konkretny sprzęt, a on i tak za trzy lata będzie zabytkiem, to mnie krew zalewa. Tak więc spokojnie sobie odpuszczam i może za parę lat będę- za jakieś nie idiotyczne pieniądze- dobijał to, do czego dziś się wszyscy ślinią. Amen.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #60
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 318

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny).... CD..

    jeszcze trzy generacje matryc canona i doszlusuje do konkurencji - już jest nieźle (praktycznie nie narzekam) ale mogłoby być lepiej
    odnosząc się do postu powyzej:
    ceny korpusów (szczególnie z dolnej półki) to jakaś abstrakcja jest - kupowanie nowego korpusu z dolnej lub średniej pólki chyba nigdy nie miało wielkiego sensu
    a sprzedaż obiektywów szczególnie tych bez czerwonego paska to ogónie polowanie na jelenia jest, nie wiadomo po co to kupować - bo robienia zdjęć słabo się nadaje - pewnie do mitycznego rozwoju kupisz słabe potem lepsze jak się rozwiniesz fotograficznie, a polem L jak się znowu rozwiniesz - czyli kupisz trzy razy zamiast raz i od razu dobrze i nie będziesz sie zastanawiał czy twoje problemy wynikają ze sprzętu czy "niedostatecznego rozwinięcia" - kupujesz raz masz mniej problemów i taniej - nie nalezy słuchac bredni o rozwoju dobra optyka zawsze zrobi lepsze zdjęcie niezależnie od rozwoju czy niedorozwoju fotografującego.

Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •