Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 144

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny).... CD..

  1. #81
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 368

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny).... CD..

    Canon jest liderem pierdylionozy pod względem upakowania matryc. Już w 2009 r. mieli matryce APS-C 18 Mp, podczas gdy Sony miało 14 Mp, a Nikon 12 Mp. Dopiero niedawno Fuji wyprzedziło pod tym względem Canona pakując matrycę 40 Mp do APS-C. Sytuacja w upakowaniu matryc FF wyglądała podobnie, a od paru lat przewodzi SONY (61 Mp).

    Spodziewałbym się więc przede wszystkim gęściejszej matrycy, np. 30 Mp, a nie "szybszej". "Szybkość" matrycy zależy właściwie od procesora graficznego, a nie od niej samej, i tu, owszem, może być szybciej, ale niekoniecznie lepiej pod względem jakości obrazu.

    Jeszcze w 2011 r., gdy nabyłem C 550D z matrycą 18 Mp, wydawało mi się, że wzrost gęstości matryc jest bardzo pożądany, ale gdy już stałem się posiadaczem C 80D z 24 Mp to ostudziło moje zapędy, i teraz na matrycę APS-C 32 Mp patrzę jak pies na jeża, więc mając w pamięci uprzednie zagrania Canona nie wróżyłbym innych, lecz stary kotlet w nowym opakowaniu i parę fiuczerów na osłodę. Tradycyjnie coś zostanie poprawione kosztem spieprzenia tego, co było wcześniej dobre, a tu bym stawiał na jakość obrazu.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #82

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny).... CD..

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Canon jest liderem pierdylionozy pod względem upakowania matryc. Już w 2009 r. mieli matryce APS-C 18 Mp, podczas gdy Sony miało 14 Mp, a Nikon 12 Mp. Dopiero niedawno Fuji wyprzedziło pod tym względem Canona pakując matrycę 40 Mp do APS-C. Sytuacja w upakowaniu matryc FF wyglądała podobnie, a od paru lat przewodzi SONY (61 Mp).

    Spodziewałbym się więc przede wszystkim gęściejszej matrycy, np. 30 Mp, a nie "szybszej". "Szybkość" matrycy zależy właściwie od procesora graficznego, a nie od niej samej, i tu, owszem, może być szybciej, ale niekoniecznie lepiej pod względem jakości obrazu.

    Jeszcze w 2011 r., gdy nabyłem C 550D z matrycą 18 Mp, wydawało mi się, że wzrost gęstości matryc jest bardzo pożądany, ale gdy już stałem się posiadaczem C 80D z 24 Mp to ostudziło moje zapędy, i teraz na matrycę APS-C 32 Mp patrzę jak pies na jeża, więc mając w pamięci uprzednie zagrania Canona nie wróżyłbym innych, lecz stary kotlet w nowym opakowaniu i parę fiuczerów na osłodę. Tradycyjnie coś zostanie poprawione kosztem spieprzenia tego, co było wcześniej dobre, a tu bym stawiał na jakość obrazu.
    A nie miałeś takowych obaw, gdy nabywałeś swoje R5?

  3. #83
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 368

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny).... CD..

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    A nie miałeś takowych obaw, gdy nabywałeś swoje R5?
    Żarty się Ciebie trzymają Nie mam R5 i mieć nie zamierzam. Mój "koń roboczy" to aktualnie 7D II, poprzednio 80D, a jeszcze wcześniej 550D. C 6D mam do dekoracji, a M2 i M5 do podnoszenia sobie ciśnienia
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #84
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 073

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Wkrótce szykuje się premiera następcy R6 czyli modelu Canon EOS R6 Mark II. Na stronie canonrumors podane już są nawet ceny nowego body wraz z obiektywami kitowymi oraz z całkiem nowym obiektywem RF 135/1.8. Ciekawe jak cena z rynku amerykańskiego przeniesie się na naszą w pln - $2499 USD? Zmiany wg plotek niby niewielkie ale mnie najbardziej zastanawia matryca, czy będzie to całkiem nowy sensor czy np. Canon zdecyduje się na zastosowanie super szybkiej matrycy z modelu R3 (w co wątpię).
    jeśli to będzie tylko to co zapowiadają, to nie skłonią mnie do przesiadki, zresztą R6 to jest ciągle body na czasie i pewnie jeszcze przez 2-3 lata takie zostanie

    niech lepiej zaczną robić dobre tanie nie-Lki :P
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  5. #85
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    769

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    jeśli to będzie tylko to co zapowiadają, to nie skłonią mnie do przesiadki, zresztą R6 to jest ciągle body na czasie i pewnie jeszcze przez 2-3 lata takie zostanie

    niech lepiej zaczną robić dobre tanie nie-Lki :P
    Haha dobre i tanie Lki? :P To się uśmiałem Sam doskonale wiesz ile RF-y z czerwonym krążkiem kosztują...Mnie brakuje do szczęścia czegoś pośrodku ze światłem f/1.4 ale znając Canona to będzie wszystko super poza ceną...
    Co do R6 to ja też nie zamierzam zmieniać, moja ma się dobrze i zmienię tylko jeśli dadzą np. nową matrycę bo te inne ficzery mnie nie interesują.

  6. #86
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 073

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny).... CD..

    nie-Lki
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #87
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Haha dobre i tanie Lki? :P To się uśmiałem Sam doskonale wiesz ile RF-y z czerwonym krążkiem kosztują...Mnie brakuje do szczęścia czegoś pośrodku ze światłem f/1.4 ale znając Canona to będzie wszystko super poza ceną...
    Co do R6 to ja też nie zamierzam zmieniać, moja ma się dobrze i zmienię tylko jeśli dadzą np. nową matrycę bo te inne ficzery mnie nie interesują.
    To szykuj hajs bo będzie nowa matryca, a reszta kosmetycznie pierdoły.

  8. #88
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    769

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    To szykuj hajs bo będzie nowa matryca, a reszta kosmetycznie pierdoły.
    Shiiiit ale jak dadzą tą z R3 miałem na myśli bo te, że będzie 24mpix to niby wiemy.

  9. #89
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 073

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny).... CD..

    a jaką inną mają dać? wątpię żeby robili od zera nową matrycę dla R6mk2
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #90
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    769

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny).... CD..

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    a jaką inną mają dać? wątpię żeby robili od zera nową matrycę dla R6mk2
    Wiesz ja bym osobiście bardzo chciał aby to była ta z R3 ale szczerze w to wątpię. Myślę, że zobaczymy niebawem bo plotki już są dość konkretne i nawet cenę w USA podali.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    nie-Lki
    Taa już widzę jak Canon zrobi szkła nie L ze światłem f/1.4...Chciałbym ale jakoś tego nie widzę Dla mnie takie 85/1.4 za powiedzmy te 6 tysięcy byłoby spoko, do tego 35/1.4 i mam zestaw na śluby idealny

Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •