Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Wątek: Przesiadka z canon 550d na eos r10

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Przesiadka z canon 550d na eos r10

    Cytat Zamieszczone przez alex1964 Zobacz posta
    czy dzisiaj kiedy canon r10 jest już jakiś czas dostępny na rynku wiadomo ,że taki obiektyw jak sigma 17-50 f 2,8 przy użyciu adaptera będą działał prawidłowo z canon r10 ?
    https://bbs.kakaku.com/bbs/K0000115358/

    Zebrałem w całość kilka postów forumowicza Berry Berry. Tłumaczenie z języka japońskiego na język angielski wykonane za pomocą Tłumacza Google.

    I took it in one shot.
    I don't use servos.

    ・・・Actually, this is my first combination (17-50mm F2.8 + R10), but mine seems to have no problem.

    No servos or live view today. . .

    Oh, the lens name is not listed in EXIF. . .

    I checked with the servo.

    Shakoki Dogu-san's
    > "One-shot" doesn't seem to be abnormal, but with "servo" it always felt like AF was working finely.
    as follows.

    Focusing on a parked car, moving the camera slightly to the left and bringing the subject to the right half of the viewfinder, AF did not stop focusing.
    It's always a fine "gi, gigi, gi..." feeling.

    Conclusion.
    Although it is difficult to use moving objects with servos, it is okay for still life and snaps.
    Forumowicz Berry Berry opublikował także jedno zdjęcie wykonane kombinacją 17-50mm F2.8 EX DC OS HSM plus R10:

    https://bbs.kakaku.com/bbs/K00001153...ageID=3745418/

  2. #12
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 656

    Domyślnie Odp: Przesiadka z canon 550d na eos r10

    Mi bardziej chodziło o skłonienie autora do przemyśleń czy nie lepiej pójść w FF
    Widziałem jaka szklarnia była podana, ale warto przemyśleć takie zmiany strategicznie, bo ja kiedyś nie przemyślałem i niepotrzebnie kupiłem kolejnego cropa i szkło do nie niego, zamiast od razu pójść w FF.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 046

    Domyślnie Odp: Przesiadka z canon 550d na eos r10

    aa to już inna baja
    w tej cenie to chyba teraz tylko RP? chyba że jakieś lustro, choć pytanie czy na pocz. 2023 warto jeszcze iść w lustro.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Przesiadka z canon 550d na eos r10

    Bardzo dziękuję za odpowiedzi, nawet się nie spodziewałem że będzie taki odzew. Ale wracając do tematu, myślałem żeby wykorzystać te szkła ,które mam i miałem nadzieję, że jednak przesiadka na R10 spowoduję lepszą jakość zdjęć i autofocus w R10 jak wskazują w testach jest fajny. Moja fotografia to hobby aczkolwiek uczciwie mówiąc nie przykładam się należycie. Co do pełnej klatki, to a i owszem nawet przymierzałem się do aktualnej oferty canon erp , co prawda z ciemnym obiektywem 24-105 f 4-7,1.Nieduża różnica w cenie i kusi, ale nie wiem czy wykorzystam możliwości, chociaż jakbym zobaczył różnicę to kto wie. Tylko jednak pewnie potrzebne będą później większe nakłady finansowe, chyba , że można by było wykorzystać obiektywy które posiadam.

  5. #15

    Domyślnie Odp: Przesiadka z canon 550d na eos r10

    Kilka dni temu oglądałem program w telewizji, jest taka nowa seria "Perfect Picture". Zawodnicy mają zadania, w tym odcinku musieli zrobić zdjęcie sokoła w locie. Była zwyzka i takie tam, ale chodzi o to, że robili zdjęcia własnie R10 z obiektywem RF 100-400. Czyli chyba nie jest zły skoro wybrali ten aparat do robienia zdjęć tego typu.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 341

    Domyślnie Odp: Przesiadka z canon 550d na eos r10

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Kilka dni temu oglądałem program w telewizji, jest taka nowa seria "Perfect Picture". Zawodnicy mają zadania, w tym odcinku musieli zrobić zdjęcie sokoła w locie. Była zwyzka i takie tam, ale chodzi o to, że robili zdjęcia własnie R10 z obiektywem RF 100-400. Czyli chyba nie jest zły skoro wybrali ten aparat do robienia zdjęć tego typu.
    Chyba wystarczyła by mi sama zwyżka
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Przesiadka z canon 550d na eos r10

    Mam od jakiegoś czasu R-10 + 18-150 .Przesiadłem się z C 500D. Cóż , komplet kosztował niewiele ponad 6 tyś , biorąc pod uwagę że sam obiektyw RF 24- 105/4 ( a to chyba taki solidny średniak ) kosztuje ok 6tyś, a było chyba ponad 6 ,nie można wymagać zbyt dużo . Ale ... AF pojedynczy działa dobrze . Tzn szybko i jest raczej celny . AF ciągły + śledzenie też działa ale na szybkich obiektach nie testowałem . Ergonomia , sterowanie jest ok . Aparat jest mały lekki ale poręczny .Tylne pokrętło jest takie plastikowe w działaniu . Wysokich czułości nie testowałem , optyczni testowali . W praktyce różnice w jakości zdjęć widać ( na 100% powiększenia )przy każdej zmianie czułości tzn ze 100 na 200 ,na 400 , na 800 . Oglądając w ,,rozmiarze monitorowym " różnice miedzy 100 , a 800 nie rzucają się w oczy . Pomiar światła jest słaby . Tzn bardzo reaguje na duże jasne powierzchnie , np niebo , i nawet tradycyjne pochylenie aparatu nie zmienia radykalnie ekspozycji . Przy pejzażach naświetlam właściwie na oko opierając się na jasności sceny w wizjerze . W innych sytuacjach matrycowy pomiar działa ok . Kolory są bardziej agresywne i chłodniejsze niż w 500D . W 500tce miałem ustawiony krajobraz , w r10 standard . Obiektywy EF-s 18-55 i 18-135 działają bez problemu i dają nieco lepszy obrazek niż z 500D . Obiektyw 18-150 jest ....kitem . Dramatu nie ma , rewelacji też nie . Miałem okazję zrobić trochę zdjęć Fuji 18-55 i jest lepszy . Generalnie zdjęcia z nowego zestawu są lepsze niż ze starego .Tyle że moje stare obiektywy ( szczególnie 18-55) są już mocno zużyte mechanicznie więc i optyka mogła się pogorszyć . Myślę ze różnice na korzyść R10 będą większe przy korzystaniu z ciągłego AF .
    Chętnie przeczytałbym podobną ocenę innego użytkownika . Zawsze jest szansa że coś robię źle , tzn nie nauczyłem się jeszcze tego aparatu .
    Ostatnio edytowane przez wagant ; 29-10-2022 o 01:44

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Przesiadka z canon 550d na eos r10

    Czyli wychodzi na to, że zmiana c550d na R10 niewiele zmieni,ewentualne przejście na pełna klatkę rzeczywiście pokaże różnice

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Przesiadka z canon 550d na eos r10

    No , tak bym tego nie określił . Pełną klatkę pomijam w rozważaniach , te aparaty z założenia powinny dać lepszy obrazek od każdej mniejszej matrycy ale R10 ( czy inny bezlusterkowiec) będzie miał sporo zalet w stosunku do 12letneij lustrzanki :
    AF- szybkość , celność , śledzenie , wykrywanie ludzi , oka , kota ...
    Fotografia na wysokim ISO
    Tryb filmowy
    Zdjęcia seryjne
    Matryca , jedni ,,zabijają się " za pikselami inni nie ale myślę że nowsza matryca da lepszy obrazek niż ta z 550D .
    Zwiększa się też paleta obiektywów - możesz nadal używać EF,EFs + Rs i R .
    Nie wiem czy zaglądasz na Optyczne , dużo nie napisali ale są zdjęcia
    https://www.optyczne.pl/872.1-artyku...C4%99kach.html
    https://www.optyczne.pl/17846-news-C...5%82adowe.html
    Ostatnio edytowane przez wagant ; 01-11-2022 o 00:39

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Przesiadka z canon 550d na eos r10

    no tak , widzę że muszę przemyśleć temat, bo to co napisał "Bangi" trochę mnie zbiło z tropu .Rzeczywiście sporo racji w tym żeby nie dreptać w miejscu. Nie mniej dziękuję za wszystkie cenne uwagi i opis (w szczególności dla "Waganta"

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •