Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

  1. #11
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez tomek s Zobacz posta
    Taka była pierwsza myśl
    Chyba tylko nie pod względem zasilania.
    GPS

    brak przejsciowki ktora obciaza (i docelowo odksztalca) bagnet korpusu przy uzywaniu ciezkich teleobiektywow

    brak optycxnego celownika


    to 6D1. porownujac 6D2... to ja nie wiem jak bardzo trzeba naginac rzeczywistosc, zeby wyszlo RP

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 024

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    jedyna wyraźna przewaga 6D2 nad RP to wydajność aku
    wszystko inne jest albo lepsze w RP albo porównywalne
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    jedyna wyraźna przewaga 6D2 nad RP to wydajność aku
    wszystko inne jest albo lepsze w RP albo porównywalne
    RP ma bardzo popularną baterię ale z bardzo drogimi zamiennikami o walorach oryginału. Zamienniki Patona czy Newell zgodne z oryginałem kosztują jakieś 140-150 PLN wobec ok. 200 za oryginał.
    Pierwszy raz w życiu dokupiłem do M6II oryginał zamiast zamiennika .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Witam,

    Dzięki wszystkim za opinie, dużo przespałem jak widzę.

    Rozumiem że R oznacza bezlusterkowce, a co się z tym wiąże - stare obiektywy canona będą wymgały adaptera. Czy adapter powoduje jakieś opóźnienia w działaniu autofocusa albo jakieś inne istotne wady?

    Co do budżetu, to szczerze mówiąc nie wiem. Zawsze startuję z pozycji średniej, tzn ok 4 tysięcy, ale gdyby okazało się że jest coś mega lepszego za niewiele więcej lub niewiele mniej, to oczywiście do rozważenia.

    W waszych postacj pojawiły się następujące sugestie:

    5Dmk3, 5Ds. 5DsR (bezlusterkowiec?), 5Dmk4, 6Ds mk2, R6, no i chyba najbardziej popularny RP w starciu z 6Dmk1.


    Czy beslusterkowce to faktycznie taka rewelacja w porównaniu do lustrzanek? Zdaję sobie sprawę że na pewno żywotność jest znacznie większa, skoro nie ma mechanizmu, ale czy wg was nie robi się z tego zabawka która robi zdjęcia dobrej jakości bez wyraźnego wysiłku ze strony fotografa.

    Niby postęp, fajna sprawa, ale jakoś mnie mierzi gdy ktoś o zmroku bez robi zdjęcie w pomieszczeniu a wychodzi mu piękne czyste zdjęcie bez szumu. Stare nawyki
    Ostatnio edytowane przez rene ; 03-06-2022 o 20:31

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 258

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez rene Zobacz posta
    5DsR (bezlusterkowiec?)
    To jest lustrzanka.
    https://www.optyczne.pl/312.1-Test_a...st%C4%99p.html
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 024

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Po kolei.
    Adapter nie powoduje zauważalnych dla mnie opóźnień, nawet ze szkłami producentów niezależnych. Tyle tylko, że zwiększa wagę i rozmiary zestawu. Czy jest to warte w porównaniu do szkieł RF, w których AF jest prawie całkiem bezgłośny i błyskawiczny, ale które są koszmarnie drogie i nie wszystkie kryją klatkę? to już musisz sam odpowiedzieć.

    Czy bezlusterkowce to faktycznie taka rewelacja w porównaniu do lustrzanek?
    Wg mnie tak. Tzn nie wiem czy to zasługa tego że to jest akurat taka konstrukcja, czy czego innego, ale AF, stabilizacje matrycy, filmy 4k/60, mniejsze, dużo lżejsze (R3 vs 1Dx mkIII), możliwość znacznej customizacji przycisków, brak konieczności kalibracji obiektywów, podgląd w wizjerze wszystkich parametrów zdjęcia łącznie z symulacją expozycji - to są serio ogromne benfity, i dla mnie game-changery.

    Artykułów i videorecenzji o tym jak teraz spadł userom odsetek nieostrych zdjęć, jak łatwiej kontrolować ostrość w kadrze już nie zliczę. A i nie mam co zliczać, bo sam to zauważyłem natychmiast. Czy kiedyś można było śledzić obiekt lecący naprzeciw Ciebie i robić serię 6kl/s ostrych zdjęć? Oczywiście że można było i tak się robiło. Tylko że trzeba było wcześniej poklikać jakieś dziwne kombinacje guzików żeby odpowiednio przygotować AF, potem w trakcie focenia pilnować AF-area, itd, a i tak tylko część serii była ostra. Teraz jest to po prostu znacznie prostsze i odpada ten cały pośpiech i stres. No może nie cały, ale poziom zaufania do sprzętu wzrósł znacznie. Skupiasz się na tym co chcesz sfocić a nie na walce ze sprzętem.

    Jeśli ktoś nie korzysta z AFa mocno, nie śledzi oka, itd tylko cyka landszafty czy inne statyczne kadry - tutaj wszystko jest po staremu - statyw, przesłona, iso, zdalny wyzwalacz, itd.
    Ostatnio edytowane przez cauchy ; 04-06-2022 o 10:59
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez rene Zobacz posta
    W waszych postacj pojawiły się następujące sugestie:

    5Dmk3, 5Ds. 5DsR (bezlusterkowiec?), 5Dmk4, 6Ds mk2, R6, no i chyba najbardziej popularny RP w starciu z 6Dmk1.
    Sugestia, którą sam sobie daję: Sony A7 xxx (wersja wedle budżetu)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez rene Zobacz posta
    W waszych postacj pojawiły się następujące sugestie:

    5Dmk3, 5Ds. 5DsR (bezlusterkowiec?), 5Dmk4, 6Ds mk2, R6, no i chyba najbardziej popularny RP w starciu z 6Dmk1.
    Sugestia, którą sam sobie daję: Sony A7 xxx (wersja wedle budżetu)
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Jesli pasuje Ci pelna klatka to wzialbym po prostu 6d II i jesli zajawka na fotografie wroci to bym sie zastanowil co dalej.
    Nie rozwazalbym w ogole starszych body np. 6d pierwszej generacji ktore nie maja dual af (duzo daje przy video) i ktore moga byc w tym momencie po prostu zajechane.


    A co dalej moze oznaczac m.in rozwazenie zmiany systemu . W miedzyczasie sporo namieszalo sony i ich pelnoklatkowe bezlusterkowce sa teraz chyba numerem 1 jesli chodzi o profesjonalne video i nie ustepuja niczym dawnym krolom czyli duetowi canon/nikon.

    Jesli jestes zainteresowany czyms bardziej mobilnym to wzialbym nawet pod uwage system oparty o bezlusterkowce fujifilm ktore sa moim zdaniem najlepszym wyborem dla nieprofesjonalistow.

    Mozna powiedziec, ze bylem w bardzo podobnym polozeniu - wrocilem do fotografii w 2019 roku po 14 latach przerwy i teraz kompletnie zwatpilem w sens systemu opartego na lustrzankach i body FF. Moze to kontrowersyjna opinia, ale poza zastosowaniami profesjonalnymi i video smartfony zasadniczo sa juz na tyle dobre, ze moga dla amatorow byc dobra opcja (niestety zabierajac jednoczesnie frajde z samego hobby).

    Dlatego tez wyprzedaje system i biore zestaw najlepszy smartphone + jesli przestanie wystarczac jakis bezlusterkowiec fuji z dwoma zoomami na wyjazdy i tyle.
    350d+grip, tamron 28-75/2.8

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Przy obecnej promocji Canona np. body R + wybrane szkła RF np. 35/1.8 i 85/2, decyzja jest łatwiejsza.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 21-06-2022 o 22:54
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #20
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Pomiędzy pełną klatką a smartfonami jednak NADAL jest pewne spektrum, i nie ma zamiaru umrzeć (jak M).

    Seny E niepełnokaltkowy (Nex potem szkoda przezwany), mikro 4/3. O ile m43 ma pewne kompromisy jakości/możliwości obrazowych (inie dla każdego istotne), to w Sony E nie ma żadnych *) też jest lekkość (choć może nie da się włożyć przeliczeniowa 200ka do miejskiej koszuli)

    *) milion lat temu w skrajnie amatorskim Nex 3 matryca była nieosiągalna w "naszych" lustrach APSC.

    Tak że oprócz zakonu pełnej klatki coś jeszcze jest.
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 22-06-2022 o 10:11
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •