Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Wątek: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

  1. #31
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    965

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Dobre opcje, nie za drogie, to będzie każdy - R, RP, R8.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  2. #32

    Dołączył
    Sep 2023
    Miasto
    Tychy
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Widać, ze na sprzęcie fotograficznym w najmniejszym stopniu nie posiadasz kątów szerszych, a tym bardziej charakterystycznych dla smartfona (okolice przeliczeniowe FF 28mm głownie)
    Szczerze, jak mówisz o zdjęciach krajobrazowych, leśnych i nocnych podanym sprzętem, to "trochę mi nie pasuje" w zeznaniach.


    Filmmowanie - to nie lustrzanka ze wzgledów konstrukcyjnych

    Pamiątkowe - nie lustrzanka ze względów wagowych korpusu i kolekcji obiektywów

    77D to cofniecie sie z wizjerem, sterowaniem do linii amatorskiej. Prawdziwy pryzmat i sterowanie MZ bez kompromisów (przyciski a nie siódmy poziom menu) ma 70D, 80D
    W zasadzie, to po sprzęcie widać żem amator i nie ma tu ni krzty sarkazmu : ) Tele było kupione z myślą o zdjęciach zwierząt w lesie, a stałka aby mieć jakieś jasne szkło plus eksperyment do filmowania. Poza tymi dwoma dalej używam też kitowego szkła 18-55 IS, gdzie mam świadomość że jakością nie grzeszy. Moje podejście polegało na nauce na starszym/tańszym sprzęcie, a potem mając wiedzę pójść w konkretnym kierunku.

    Jeśli chodzi o filmowanie, to nie oczekuje tego po lustrzance, do tego mam inne sprzęty. Ale pamiątkowe owszem, takie dotychczas robiłem - góry niskie, obozowiska namiotowe, spacery, imprezy rodzinne itp. Bez dwóch zdań milej mi się robi zdjęcia w takich sytuacjach lustrzanką niż smartphonem. Ale idąc np. w góry wysokie, no to jednak faktycznie wybieram telefon.

    Z 77D właśnie mam dylemat, bo jak piszesz to mocne cofnięcie względem tego co oferuje 7D. Inna rzecz, że 7D jednak oferował dla mnie za dużo, ale dlatego też go swego czasu kupiłem, aby poznać pełnie funkcjonalności oferowanych przez aparaty i określenie czy mi to potrzebne w dalszej drodze fotografii. Czego szukałem, a nie znalazłem, to szczegółowe porównanie funkcjonalności pomiędzy aparatami - wszelkie porównywarki dość ogólnie do tego podchodzą, a przecież funkcji jest cała masa i nie do końca wiem co tracę, przechodząc na prostszy model. I tak, fizyczne przyciski dla mnie zdecydowanie lepsze niż przeklikiwanie się przez ekrany dotykowe. 70D wydaje się niewiele młodszy niż 7D, ale 80D już byłby ok i patrząc po parametrach wydaje się dość ciekawą propozycją. Po głowie chodzi mi też Pentax K-70.

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Dobre opcje, nie za drogie, to będzie każdy - R, RP, R8.
    Fajne korpusy, ale odrobine poza budżetem.

  3. #33
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    965

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Celuj w używane R, RP można upolować w dobrych cenach.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez MChrobak Zobacz posta
    Fajne korpusy, ale odrobine poza budżetem.
    W budżecie to masz dwie opcje

    1/używany Canon R za 3.300 zł z dużym przebiegiem, ciągnięty po glebie za pasek (jak można tak zajechać aparat? porysowana cała obudowa nawet przy zaczepach) i ryzykiem, że długo nie pociągnie (dotyczy każdej używki mającej przebieg migawki 192.262) https://allegrolokalnie.pl/oferta/ca...pudelko-zestaw

    3/nowy Canon R50 + Obiektyw RF-S 18-45mm IS STM za 2.999,99 zł https://www.mediaexpert.pl/foto-i-ka...gaAsWqEALw_wcB
    Ostatnio edytowane przez candar ; 28-09-2023 o 07:53
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #35
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez MChrobak Zobacz posta
    W zasadzie, to po sprzęcie widać żem amator i nie ma tu ni krzty sarkazmu : ) Tele było kupione z myślą o zdjęciach zwierząt w lesie, a stałka aby mieć jakieś jasne szkło plus eksperyment do filmowania. Poza tymi dwoma dalej używam też kitowego szkła 18-55 IS, gdzie mam świadomość że jakością nie grzeszy. Moje podejście polegało na nauce na starszym/tańszym sprzęcie, a potem mając wiedzę pójść w konkretnym kierunku.

    Jeśli chodzi o filmowanie, to nie oczekuje tego po lustrzance, do tego mam inne sprzęty. Ale pamiątkowe owszem, takie dotychczas robiłem - góry niskie, obozowiska namiotowe, spacery, imprezy rodzinne itp. Bez dwóch zdań milej mi się robi zdjęcia w takich sytuacjach lustrzanką niż smartphonem. Ale idąc np. w góry wysokie, no to jednak faktycznie wybieram telefon.

    Z 77D właśnie mam dylemat, bo jak piszesz to mocne cofnięcie względem tego co oferuje 7D. Inna rzecz, że 7D jednak oferował dla mnie za dużo, ale dlatego też go swego czasu kupiłem, aby poznać pełnie funkcjonalności oferowanych przez aparaty i określenie czy mi to potrzebne w dalszej drodze fotografii. Czego szukałem, a nie znalazłem, to szczegółowe porównanie funkcjonalności pomiędzy aparatami - wszelkie porównywarki dość ogólnie do tego podchodzą, a przecież funkcji jest cała masa i nie do końca wiem co tracę, przechodząc na prostszy model. I tak, fizyczne przyciski dla mnie zdecydowanie lepsze niż przeklikiwanie się przez ekrany dotykowe. 70D wydaje się niewiele młodszy niż 7D, ale 80D już byłby ok i patrząc po parametrach wydaje się dość ciekawą propozycją. Po głowie chodzi mi też Pentax K-70.


    Fajne korpusy, ale odrobine poza budżetem.
    Za 3800 sprzedam Ci beckupowego eosa R. Nie styrany. Używany w studio przez moją żone, od dłuższego czasu leży, bo zmieniła body. Przebieg nie znany, aparat ma 2 lata. Strzelam że ok 100tys. Dużo? Pierwsza moja eRka ma ponad 500tys na pierwszej migawce, R6tki mają pewnie po 300tys. Miałem dużo aparatów Canona i nigdy nie wymieniałem migawki. Płyty główne natomiast 3 razy. Co jak co, ale migawki to się akurat Canononwi udało zrobić. Kupisz raz, a porządnie. Daruj sobie cropowe entry level od canona. Już lepiej kupić dobry telefon. Canon nie umie w małe matryce i tu konkurencja go zjada.
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 28-09-2023 o 10:04

  6. #36

    Dołączył
    Sep 2023
    Miasto
    Tychy
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Czyli mamy trzy głosy na R. Miałem ciężką rozkminę nad zaproponowanym R50, bo ma ciekawy system AF i identyfikacji obiektów, uproszczenia jak focus bracketing/stacking w aparacie, lżejszy (choć obudowa to zwykły plastik), ale finalnie najważniejsze dla mnie rzeczy, czyli jakoś zdjęć, szersze kadry, praca w warunkach słabego światła to jednak R. Dziękuję Wam za pomoc!

  7. #37
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez MChrobak Zobacz posta
    Czyli mamy trzy głosy na R. Miałem ciężką rozkminę nad zaproponowanym R50, bo ma ciekawy system AF i identyfikacji obiektów, uproszczenia jak focus bracketing/stacking w aparacie, lżejszy (choć obudowa to zwykły plastik), ale finalnie najważniejsze dla mnie rzeczy, czyli jakoś zdjęć, szersze kadry, praca w warunkach słabego światła to jednak R. Dziękuję Wam za pomoc!
    to jest troche tak... crop w Canonie od dawien dawna jest robiony na odwal. poki jeszcze FF byl drogi, to jakies uczciwe obiektywy APS-C byly. ale od jakichs 10 lat Canon na to tak laske kladzie, ze az boli.

    R-ka z adapterem i EF 24-70/4 to bedzie fantastyczny aparat. chyba ze tanio znajdziesz z RF 24-105, to jeszcze lepiej.
    www albo tez flickr

  8. #38
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    965

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez MChrobak Zobacz posta
    Czyli mamy trzy głosy na R. Miałem ciężką rozkminę nad zaproponowanym R50, bo ma ciekawy system AF i identyfikacji obiektów, uproszczenia jak focus bracketing/stacking w aparacie, lżejszy (choć obudowa to zwykły plastik), ale finalnie najważniejsze dla mnie rzeczy, czyli jakoś zdjęć, szersze kadry, praca w warunkach słabego światła to jednak R. Dziękuję Wam za pomoc!
    Szkoda pieniędzy na R50 czy inne apsc canona. W dobrym apsc to Fuji. W pełnej klatce Canon, Sony, Nikon. Sony będzie najtańsze bo są starsze modele jak a7ii czy a7iii używane w dobrej cenie no i szkła tańsze niż w canonie.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #39

    Dołączył
    Sep 2023
    Miasto
    Tychy
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    to jest troche tak... crop w Canonie od dawien dawna jest robiony na odwal. poki jeszcze FF byl drogi, to jakies uczciwe obiektywy APS-C byly. ale od jakichs 10 lat Canon na to tak laske kladzie, ze az boli.

    R-ka z adapterem i EF 24-70/4 to bedzie fantastyczny aparat. chyba ze tanio znajdziesz z RF 24-105, to jeszcze lepiej.
    Dobrze że piszesz, bo teraz właśnie zastanawiałem się nad szkłem. Pewnie chodzi o RF 24-105/4 L, a nie RF 24-105/4-7.1? Czym w zasadzie różnią się EF 24-70/4 od RF 24-105/4 poza wymiarami, waga no i oczywiście większą możliwością przybliżenia? W sensie chodzi o same parametry obrazu.

  10. #40
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez MChrobak Zobacz posta
    Dobrze że piszesz, bo teraz właśnie zastanawiałem się nad szkłem. Pewnie chodzi o RF 24-105/4 L, a nie RF 24-105/4-7.1? Czym w zasadzie różnią się EF 24-70/4 od RF 24-105/4 poza wymiarami, waga no i oczywiście większą możliwością przybliżenia? W sensie chodzi o same parametry obrazu.
    Obiektywy serii L są wyższej jakości. Lepsze materiały, powłoki, bardziej skomplikowane tory optyczne. Lepszy mechanizm AF. Kiedyś eLki słynęły z niezawodności. Dziś ciężko powiedzieć, bo konkurencja duża, ale raczej ten trend jest utrzymany. Ja bym brał eLke jednak, bo to pewniejszy sprzęt i zawsze łatwiej sprzedać później.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •