Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Pomiędzy pełną klatką a smartfonami jednak NADAL jest pewne spektrum, i nie ma zamiaru umrzeć (jak M).

    (...)
    Tak że oprócz zakonu pełnej klatki coś jeszcze jest.
    Moze doprecyzuje swoja poprzednia wypowiedz:

    Jesli ktos wrocil do hobby po 10 latach to najwiekszy szok przezyje wlasnie w tym jak bardzo do przodu poszly smartfony i, ze naprawde lepiej z nich nie zartowac . I podtrzymuje swoje zdanie, ze do wiekszosci zastosowan topowy smartfony moze godnie zastapic torbe z body + 2 szklami. Zreszta widac po kursie akcji Canona/Nikona, ze rynek dedykowanych urzadzen fotograficznych staje sie nisza.

    Oczywiscie tak jak w przypadku samochodow komus wystarczy hatchback typu vw golf do jazdy na codzien ale do specyficznych zastosowan terenowka czy sportowe auto bedzie koniecznoscia.

    W moim przypadku docenilem po powrocie do fotografii docenilem nastepujace elementy ktore mocno poszly do przodu:
    * Osiagi w pracy na wysokich czulosciach ISO, kiedys sie czlowiek cieszyl z uzywalnego iso 6400
    * Nagrywaniu video (kiedys ciekawostka a dzis prawie kazdy youtuber uzywa dslr/mirrorless zamiast dedykowanych kamer)
    * Modul wifi/bluethooth przydatny w video
    * moze rozkladany ekran rowniez przydatny zwlaszcza w video

    Sprzetu glownie uzywalem podczas roznych wyjazdow wiec waga ma jednak decydujace znaczenie. Dlatego wyprzedaje system i zamierzam jednak kupic jakiegos malego bezlusterkowca z standardzoomem i moze 1/2 stalkami o ulubionych ogniskowych.

    Swoja droga kompletnie nie orientuje sie na rynku mirrorless aps-c (poza tym, ze fujifilm jako system do mnie bardzo przemawia). Ma ktos moze porownanie systemu canona m do fuji ?


    Po zakupie 6d II (wczesniej uzywalem 5d I) bylem zdumiony jak w ogole bylem w stanie wczesniej uzywac 5d I ). A przeciez ten model byl wykorzystywany do slubow czy ogolnie profesjonalnych zastosowan przez niejedna osobe.

    Autor watku wspominal, ze ma jeszcze jakies zachowane szkla EF wiec w przypadku powrotu do hobby nowoczesne body FF bedzie moim zdaniem chyba najlepszym wyborem.
    350d+grip, tamron 28-75/2.8

  2. #22
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez GrzesiekK Zobacz posta
    Moze doprecyzuje swoja poprzednia wypowiedz:

    Jesli ktos wrocil do hobby po 10 latach to najwiekszy szok przezyje wlasnie w tym jak bardzo do przodu poszly smartfony i, ze naprawde lepiej z nich nie zartowac . I podtrzymuje swoje zdanie, ze do wiekszosci zastosowan topowy smartfony moze godnie zastapic torbe z body + 2 szklami. Zreszta widac po kursie akcji Canona/Nikona, ze rynek dedykowanych urzadzen fotograficznych staje sie nisza.
    Jedno mnie złośliwie "fascynuje".
    Jeśli obiektyw m4/3 już bardzo często pracuje w limicie dyfrakcyjnym (wystarczy przysłonić szeroki kąt do f/11), to ile musieli oszukać programiści smartfonowi ...
    Owszem, bliskie geniuszowi podkręcenie kolorów (w opcji niewygórowanej) itd może się podobać na telefonie/małym notebooczku, ale trawa/sosna to galaretka

    A jak widzę na portalach społecznościowych cyfrowo robiony bokeh, to wymiotuję.... wiec jednak branża/użytkownicy mają kompleksy do większej optyki? Co samo w sobie jest ciekawe.

    Cytat Zamieszczone przez GrzesiekK Zobacz posta
    Autor watku wspominal, ze ma jeszcze jakies zachowane szkla EF wiec w przypadku powrotu do hobby nowoczesne body FF bedzie moim zdaniem chyba najlepszym wyborem.
    Że żadne nowe body być może nie będzie wydane, to nie znaczy że o północy wszystkie istniejące przestaną działać (tylko nie mów głośno RF-cowcom)
    Właśnie zwiększę swoje zaangażowanie w szklarnię EF (chyba) i EFS (na pewno)

    FF + szklarnia MSZ nie nadaje się na ambitne wędrówki, np 20km + 2000m przewyższeń + jakaś kuchnia, ale nie dla każdego to problem.
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 046

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    A ja tak bede chodzil w tym roku (wschod slonca na Rysach i zachod na Walentkowym), i 1.35kg statyw
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #24
    Awatar blasbike
    Dołączył
    Sep 2023
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta

    FF + szklarnia MSZ nie nadaje się na ambitne wędrówki, np 20km + 2000m przewyższeń + jakaś kuchnia, ale nie dla każdego to problem.

    Cześć wszystkim.

    E tam, w ostatni weekend zrobiłem w Tatrach 32km i 2000m z 5D3 i 24-105/f4L. Zdarzało mi się nawet biegać po grani z tymże body i naleśnikiem 40mm/2.8

    Miałem podobny dylemat miesiąc temu, jak autor wątku. Ostatnie kupione body to 5D3 9 lat temu do pracy i nie śledziłem rynku. Już myślałem o RP na próbę, ale padło na R8, bo okazało się, że w promo cenach wypada całkiem nieźle. Gdzieś napiszę uwagi z punktu widzenia takiego boomera.

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 397

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez blasbike Zobacz posta
    Cześć wszystkim.

    E tam, w ostatni weekend zrobiłem w Tatrach 32km i 2000m z 5D3 i 24-105/f4L. Zdarzało mi się nawet biegać po grani z tymże body i naleśnikiem 40mm/2.8

    Miałem podobny dylemat miesiąc temu, jak autor wątku. Ostatnie kupione body to 5D3 9 lat temu do pracy i nie śledziłem rynku. Już myślałem o RP na próbę, ale padło na R8, bo okazało się, że w promo cenach wypada całkiem nieźle. Gdzieś napiszę uwagi z punktu widzenia takiego boomera.
    Pierwsze co Ci się pewnie rzuciło w oczy to "ale małe g...ko"

  6. #26
    Awatar blasbike
    Dołączył
    Sep 2023
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Tak, to prawda . Nie mam dużych dłoni ale to faktycznie mała pełna klatka. Za to z większą Lką środek ciężkości mocno ucieka.
    Canon 5D mk3, Canon R8, EF 17-40/f4, EF 35/f1.4, EF 135/f2, EF 24-105/f4 II, EF 50/f1.8, EF 40/f2.8, RF 50/f1.8

  7. #27

    Dołączył
    Sep 2023
    Miasto
    Tychy
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cześć,

    Wątek zaskakująco uniwersalny dla wielu osób, również i dla mnie. Obecnie posiadam 7D, kupiony jako używka z 6 lat temu jako coś do nauki fotografii - tanie, kiedyś topowe i zakładałem że z pełną gamą różnych funkcjonalności, które będę mógł poznawać. Dzisiaj wiem, że wiele z tego co oferuje 7D nie jestem w stanie wykorzystać, ale dalej jestem daleki od używania tylko smartphone (choć zdjęcia ładne, to jednak ogranicza kreatywność). Plus jakość 7D nie powala na dzisiejsze standardy. Zastanawiałem się nad zmianą, gdzie moje wymagania to poprawa jakości zdjęć, możliwość połączenia ze smartphone do przesyłania zdjęć na niego, obrotowy ekran do łatwiejszego robienia zdjęć z nietypowych miejsc. Patrzę za używkami w okolicach 2000-3000 pln, także bezlusterkowce chyba odpadają i co mi wpadło w oko to 77D.

    Jakie miałbym do was pytanie:
    1. czy jest sens brać np. 77D, tj. czy różnica jakości będzie zauważalna? To 8 lat różnicy między tymi body
    2. czy macie może jakieś inne sugestie, czytałem dużo dobrego o Fuji, a w Pentax co mi się rzuciło w oczy to np. możliwość automatycznych drobnych korekt matrycy podczas robienia zdjęć astro
    Ostatnio edytowane przez MChrobak ; 26-09-2023 o 11:05

  8. #28
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Cytat Zamieszczone przez MChrobak Zobacz posta
    Jakie miałbym do was pytanie:
    1. czy jest sens brać np. 77D, tj. czy różnica jakości będzie zauważalna? To 8 lat różnicy między tymi body
    2. czy macie może jakieś inne sugestie, czytałem dużo dobrego o Fuji, a w Pentax co mi się rzuciło w oczy to np. możliwość automatycznych drobnych korekt matrycy podczas robienia zdjęć astro
    1. jakie obiektywy masz do 7D (w sensie, czy cos wartego zachowania, czy w sumie od zera system mozesz wybrac ) ?
    2. jakie zdjecia robisz ?
    3. poza matryca - jest cos jeszcze czego ci w 7D brakuje?
    www albo tez flickr

  9. #29

    Dołączył
    Sep 2023
    Miasto
    Tychy
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    1. Obecnie mam EF 50mm f/1.8 STM oraz EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM, kupowane używki, więc w razie czego dużej straty przy sprzedaży chyba nie będzie
    2. Zdjęcia to w głównej mierze przyroda (krajobraz "daleki" jak góry oraz "bliski" jak leśne motywy) i ludzi (portrety oraz w ruchu, ale nie sportowe, bardziej bawiące się dzieci), lubię również zdjęcia nocne (miasto i niebo).
    3. W szczegółach matrycowych to niskie ISO na jakim można pracować, ostrość, niska rozpiętość tonalna, dość ciężka praca w ciemnych warunkach. Poza tym to wspomniana komunikacja z smartphone (dla mnie zdjęcia są głównie do dzielenia się z innymi i nie chodzi o social media, a bliskich i znajomych, aby utrwalić wspólnie spędzony czas albo podzielić się czymś ładnym. Stąd moja koncepcja to zrobienie zdjęcia -> na smartphone -> program do obróbki -> wysłanie dalej). 7D jest też dość ciężki

  10. #30
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: Jakie Body kupić (przespałem 10 lat)

    Widać, ze na sprzęcie fotograficznym w najmniejszym stopniu nie posiadasz kątów szerszych, a tym bardziej charakterystycznych dla smartfona (okolice przeliczeniowe FF 28mm głownie)
    Szczerze, jak mówisz o zdjęciach krajobrazowych, leśnych i nocnych podanym sprzętem, to "trochę mi nie pasuje" w zeznaniach.


    Filmmowanie - to nie lustrzanka ze wzgledów konstrukcyjnych

    Pamiątkowe - nie lustrzanka ze względów wagowych korpusu i kolekcji obiektywów

    77D to cofniecie sie z wizjerem, sterowaniem do linii amatorskiej. Prawdziwy pryzmat i sterowanie MZ bez kompromisów (przyciski a nie siódmy poziom menu) ma 70D, 80D
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •