Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
Zawsze mam ze sobą drugi aparat, ale nie jest on kompatybilny z R6, oraz nie zapewnia takiej jakości obrazu. Powrotu do lustrzanek nie przewiduję, miałem kiedyś RP, z jakości byłem bardzo zadowolony, ale szybko się pozbyłem, bo mam za grube paluchy, nie trafiałem tam gdzie chciałem. Poza tym on ma inną baterie niż R6. Przez wiele lat pokazywałem swoje fotografie na ekranach za pomocą projektora w formie pokazów multimedialnych, nigdy nie było kłopotów z szumami (ponad 150 projekcji). Największe ekrany miały 12 m szerokości. Mało tego, pokaz taki z mojego pliku multimedialnego miałem okazję obejrzeć w kinie, na ekranie kinowym – jakość rewelacja, z tym, że operator mi powiedział, że musiał plik przerobić pod formatu projektora kinowego.
Projektory kinowe mają najczęściej rozdzielczości 2K lub 4K więc nie jakieś gigantyczne, pomijam procesing, bo to zupełnie osobny temat (ile jest ulepszaczy po drodze). Rozmiar ekranu nie ma tu wielkiego znaczenia, bo przecież nie oglądasz tego obrazu z metra ....