Strona 7 z 66 PierwszyPierwszy ... 567891757 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 653

Wątek: Canon EOS R7 i R10

  1. #61
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No ale jaki problem? To kup Olympusa, Panasonic'ka czy co tam jeszcze. Wiadomo było od początku jakie są założenia Canona, wiadomo czym jest system M
    więc nie rozumiem tego biadolenia. Jeśli miałeś złudzenia że Canon zrobi semipro czy pro w eM no to tylko świadczy, że miałeś złudzenia - nic więcej nie powiem żeby być delikatnym .... Myślę ze zamiast tracić czas na pisanie tych poematów to przeanalizuj zmianę systemu i po problemie .
    Nie, wiadome było, czym był system M. To czym jest, to się dopiero okazało teraz. Oczekiwania, że się rozwinie, nigdy nie ustały.

    Poza tym dzięki za wsparcie Każdemu można w gruncie rzeczy życzyć, żeby dał się wystrychnąć na dudka, bo nadrzędnym celem jest- jak widać- interes producentów, a nie konsumentów.

    U mnie jest najmniejszy problem, bo mam 3 systemy i każdy z nich ma oddzielne zadania, i to się nie zmieni, chociaż mogło się zmienić. Dla Ciebie, oczywiście, nie ma problemu w zmianie systemu, bo to nie Twoje pieniądze idą w cholerę, żeby jedno sprzedać tanio, a drugie kupić drogo. Chęć pozostania w systemie Canona aby móc używać optyki dedykowanej do Canonów, którą mam, skłania do zakupu czwartego systemu Canona zamiast pozostania przy trzech. Przejście do innego producenta aparatów albo wiąże się z wymianą wszystkiego, albo z jakąś niekompatybilnością, dlatego się jeszcze na to nie zdecydowałem, bo na pierwsze nie ma kasy, a na drugie szkoda nerwów. W sumie jest mi rybka, czy kupię R7, czy kupiłbym M7 (gdyby powstał), bo i tak będę używał teleobiektywu pod FF DSL-R, a moje dwie "emki" pozostaną przy swoich odrębnych zadaniach, jednakże w naturalny sposób wolałbym nie mnożyć systemów, lecz je zredukować, zaś powstanie nowego standardu dramatycznie obniża wartość sprzętu do tej pory posiadanego.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #62
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Nie, wiadome było, czym był system M. To czym jest, to się dopiero okazało teraz. Oczekiwania, że się rozwinie, nigdy nie ustały.
    Oczywiście że było wiadomo, że to system amatorski. Tak go zresztą Canon pozycjonował i w wielu wywiadach oficjele Canona nigdy nie zapowiadali że pojawią się w tym systemie jakieś szkła czy korpusy pro, wręcz z uporem mimo powszechnego twierdzenia znawców internetowych przypominali po co i dla kogo jest ten system, a że ludzie sobie dorobili legendy to już trzeba mieć tylko pretensje do siebie.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    U mnie jest najmniejszy problem, ....
    No to skąd to biadolenie...
    A co do moich problemów to wiesz chyba lepiej jakie one są skoro tak piszesz .... ale chyba jednak trafiasz kulą w płot....
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 25-05-2022 o 20:58
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #63
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Canon EOS R10 - Pierwsze wrażenia i testy



    Minusy:
    - 4k 60p z cropem (dla niektórych może to być plus ze względu na większe przybliżenie),
    - brak cloga (w tym segmencie cenowym brak również u konkurencji),
    - brak stabilizacji (w tym segmencie cenowym brak również u konkurencji),
    - mała bateria,
    - umiejscowienie karty pamięci.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 25-05-2022 o 21:12
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #64
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 998

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Ale zauważyłeś też plusy, czy tradycyjnie widzisz tylko w C minusy? Może da się taką wadę operować albo leczyć farmakologicznie?
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  5. #65
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    mnie w szkole uczyli, że dwa minusy dają plus więc tu ewidentnie widać u R10 dwa plusy
    dziękuję
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #66
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Mnie tam się podoba. Czekam na jakieś oficjalne Rawy z ISO 1000, 4000, 8000. Obawiałem się, że w R10 odchudzą AF, w sensie mocno odchudzą. A tu proszę, wygląda na to, że wszystko śmiga.

    Jedyny minus to ta bateria, no ale jak cie mogę, jeszcze do przebolenia.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #67
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Jedyny minus to ta bateria, no ale jak cie mogę, jeszcze do przebolenia.
    Canon już dawno nas przyzwyczaił, że przeboleć należy wszystko
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #68
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Jak się ukazał M6 Mark II to był porównywany do wypuszczonej w 2019 r. SONY a6600, ale dopiero R7 może być do tej alfy porównywany, o ile w ogóle jej dorówna jakością obrazu, a była szansa zrobienia M6 Mk II tak, jak teraz R7. Jakość obrazu by odstawała, ale sprzęt byłby dostępny 3 lata temu, i przynajmniej pod względem ergonomii byłby lepszy. Wprowadzenie nowego systemu, a nie nowego korpusu, jest najbardziej interesujące dla zupełnie nowych klientów, którzy sobie przebierają w ofertach, jak w ulęgałkach. Stary klient, który już siedzi w jakimś systemie, zawsze się będzie miotał pomiędzy ekscytacją a frustracją, bo już ma coś, co do nowego systemu pasuje tak sobie, albo wcale.
    @Kolekcjoner się dziwi mojemu biadoleniu, ale jeszcze miesiąc temu nic kompletnie nie było poza plotkami o nowym R7, ani nie było wiadomo, kiedy go wprowadzą. W tym czasie wkurzony na ten sprzęt, który miałem, nabyłem zarówno używany korpus C 7D Mk II, jak i używany obiektyw EF 100-400L II, na co wydałem prawie 10k PLN. Zastosowanie mojego Tamrona 100-400 na M6 Mk II nie wchodziło w rachubę z powodu dziadowskiej ergonomii tego korpusu w połączeniu z taką optyką, a z aparatami SONY Tamron zrobiony pod Canona nie chciał współpracować jak należy, więc wybiłem sobie z głowy sprzęt SONY, bo do nietaniego korpusu musiałbym nabyć jeszcze sakramencko drogi obiektyw, a na dodatek model a6600 przestał być obecny w sprzedaży, więc nawet gdybym poszedł w optykę Tamrona lub Sigmy dedykowaną do SONY, to nie bardzo miałbym ją do czego przypiąć.

    A tymczasem albo M6 Mk II zrobiony tak, jak R7, mógłby bardziej spełnić moje oczekiwania pod względem ergonomii oraz współpracy z Tamronem, albo wcześniej wypuszczony R7 mógłby być złotym rozwiązaniem bez potrzeby nabywania kolejnego obiektywu.

    W tym momencie najbardziej mnie interesuje jakość obrazu przy wysokim ISO z R7 i współpraca R7 z T 100-400, bo może trzeba by się było pozbyć EF 100-400 i C 7D II, za co mój kręgosłup byłby mi wdzięczny aż do końca mojego życia
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #69
    Ostatnio edytowane przez Camilo ; 26-05-2022 o 09:31

  10. #70
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    szklo od M-ki. przepakowane, z naprawiona wada EF-M 22/2 (tj. niska cena)

    taki maly rebus dla pasjonatow mocowania RF...


    www albo tez flickr

Strona 7 z 66 PierwszyPierwszy ... 567891757 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •