Strona 25 z 66 PierwszyPierwszy ... 15232425262735 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 654

Wątek: Canon EOS R7 i R10

  1. #241
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    @robcio - dzięki za link! Właśnie tego szukałem.



    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Osz kurczaczki. Wszedłem w link i poczytałem też to co jest w innych zakładkach na tej www. Nie zdawałem sobie sprawy, że są takie różne uwarunkowania.
    W każdej firmie foto są podobne "uwarunkowania" - każdy obiektyw ma inną budowę, a tylko w kwestii FPS decydują głównie zastosowane silniki plus w mniejszym stopniu elektronika.

    W Soony jest podobna sytuacja, A1-ka robi do 30 zdjęć na sekundę, a tylko wybrane szkła (głównie z serii G i GM) zapewniają taką serię.

  2. #242
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    W każdej firmie foto są podobne "uwarunkowania"
    Niekoniecznie. Np w Nikonie nie ma na ten temat informacji, że fps zależy od obiektywu, albo że przy pracy w serii jest zmiana przysłony. Nikt tego nie wyłapał, nie słyszałem też o dokumentach firmy, które by o tym mówiły.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  3. #243
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 047

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    ja też się o tym dowiedziałem dopiero kilka mscy temu, tutaj albo na grupie canona na fb
    mi to jakoś super nie przeszkadza
    tyle lat się jechało z 3-4kl w 5d/6d, to teraz te 12kl w R6 to dla mnie kosmos
    Ostatnio edytowane przez cauchy ; 31-07-2022 o 15:29
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #244
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Wiecie, o tym, że niektóre obiektywy nie podołają sensorom high-res też się nie mówiło za wiele dopóki nie powstały matryce o wysokiej rozdzielczości Wcześniej nikt specjalnie o tym nie mówił, bo problem w zasadzie nie istniał.

    Gdy pojawiły się szybkie Sony A9, a teraz super "pocisk" - Sony A1, to trochę temat zgłębiłęm. Przykładowo Sony stosuje jeszcze starsze silniki krokowe, nowsze krokowe i kila rodzajów silników liniowych (te ostatnie są najszybsze, szczególnie XD LM i jeśli dobrze pamiętam: DD SSM). Najlepsze z nich trafiają do szkieł serii G Masters. Z sony A1 tylko wybrane obiektywy osiągają maks. serię 30 FPS. Jak ktoś jest bliżej zainteresowany tematem silników w Soony, to odsyłam do linku:

    https://www.sony.pl/electronics/alpha-lens-technology

    Jest też tabela które szkła Soony ile maksymalnie osiągają - wrzucałem ją na KKM, można znaleźć w Googlu.

    Nie wiem jak jest z Nikonem, ale podejrzewam, ze też nie wszystkie szkła podołają najszybszym korpusom. Chociaż nie siędzę obecnie w Nikonie- nie jestem na bieżąco (swojego D7100 sprzedałem z 8-9 lat temu; Od tego czasu "pstrykam" Soniaczami i Canoonami).

    To wszystko dotyczy szkieł natywnych (producenta aparatu), jeśli chodzi o obiektywy "skundlone" czy takie które są mocowane przez adapter to raczej trudno jest znaleźć jakieś zestawienia, testy które pozwoliły by ocenić osiągi obiektywów.
    Ostatnio edytowane przez WzW ; 31-07-2022 o 18:50

  5. #245
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Nie mylcie szybkości FPS z koniecznością szybkości przeogniskowywania. A gwarancji trafiania w punkt na pewno nikt nie daje, nawet jeśli są to te najlepsze z obiektywów.
    Za czasów lustrzanek wąskim gardłem by mogło być otwieranie i przymykanie przysłony. Ale bezlustra pracują na przysłonach roboczych (choć chyba nie zawsze i może o to chodzi?).
    No i tak na marginesie to Nikon Z9 oferuje 120 fps, tam to powinny być ogromne problemy, a nikt o nich nie mówi.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  6. #246
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Bo to nie są problemy fizyczne, lecz metafizyczne. Canon lubuje się kreowaniu problemów na miarę socjalistycznego państwa, czyli nieistniejących w żadnym innym ustroju, a użytkownik ma dojść do przekonania, że tylko sprzęt najnowszej generacji, włącznie z obiektywami, spełni jego wymagania i wszystko będzie współdziałało. Jest np. lista obiektywów EF Canona nie współpracujących z DualPixel AF, a ja jeden taki obiektyw mam, tj. EF 3,5-4,5/28-70 II. No i na M5 mającym DualPixel on ostrzy bardzo źle, ma wieczny front focus, ale na C 80D, który też ma DualPixel, ale ma też mikrokalibrację AF, problem jest do rozwiązania. Założą parol w sofcie aparatu na parę obiektywów, że one są be..., i kup pan cegłę. Normalną rzeczą od zawsze jest, że w servo AF aparat może nie osiągnąć deklarowanej prędkości zdjęć seryjnych, ale żeby w Single Shot i przy przesłonie roboczej nie mógł, to jest i niepojęte, i nieuzasadnione niczym.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #247

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Z innej beczki.
    Bill Claff z Photonstophotos po analizie kilku próbek ustalił, że R7 (i zapewne R10) mają dokładnie tak samo jak R5/R6 zapis tylko 12bitów przy elekronicznej migawce.
    W wypadku R7 Canon się do tego nigdzie nie przyznał w specyfikacji

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  8. #248
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Normalną rzeczą od zawsze jest, że w servo AF aparat może nie osiągnąć deklarowanej prędkości zdjęć seryjnych,
    Dlaczego? Jeśli się zostanie przy domyślnym ustawieniu, że jest priorytet wykonania zdjęcia (a nie ustawienia ostrości) to też nie powinno nic zwalniać aparatu. I przy pracy z przysłonach roboczych nie wiem skąd się może brać problem z fps. Skoro Canon pisze, że jest, to pewnie jest, ale dlaczego?
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  9. #249
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Dlaczego? Jeśli się zostanie przy domyślnym ustawieniu, że jest priorytet wykonania zdjęcia (a nie ustawienia ostrości) to też nie powinno nic zwalniać aparatu. I przy pracy z przysłonach roboczych nie wiem skąd się może brać problem z fps. Skoro Canon pisze, że jest, to pewnie jest, ale dlaczego?
    Generalnie zależy to właśnie od ustawień AF, o ile takie w ogóle są dostępne.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #250
    Początki nałogu Awatar luck1985
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Wlkp
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Ktoś zakupił i posiada R10?
    Jako codzienny aparat, wakacyjny, na ulice. Nie wiem czy jest sens dopłacać do R7.

Strona 25 z 66 PierwszyPierwszy ... 15232425262735 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •