Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Jak sfotografować auto? Żeby się podobało ludziom

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Jak sfotografować auto? Żeby się podobało ludziom

    Cytat Zamieszczone przez Detailing Zobacz posta
    przydałby mi się jakiś dobry jasny obiektyw. Coś też z dłuższą ogniskową, chyba do efektu rozmycia tła. Małej głębi ostrości.
    M50 z Sigmą 56/1.4 zrobi robotę.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Jak sfotografować auto? Żeby się podobało ludziom

    Cytat Zamieszczone przez Detailing Zobacz posta
    Właśnie słyszałem, że przydałby mi się jakiś dobry jasny obiektyw. Coś też z dłuższą ogniskową, chyba do efektu rozmycia tła. Małej głębi ostrości.
    Rozmyte tlo raczej nikogo nie będzie obchodziło. Z dłuższa ogniskowa nie ma problemów z bryłą auta. Inaczej bedzie wyglądał przód z 16mm a inaczej ze 100mm.

  3. #13
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 620

    Domyślnie Odp: Jak sfotografować auto? Żeby się podobało ludziom

    @Detailing a masz jakieś konkretne przykłady (mogą być z sieci) jakie zdjęcia chciałbyś uzyskać? Wtedy łatwiej było doradzać sprzęt. Używanie filtra polaryzacyjnego jest dość proste, na YT jest całą masa filmików na ten temat.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Jak sfotografować auto? Żeby się podobało ludziom

    Chciałem napisać to co Bangi, ale jeszcze prościej. Po prostu załóż filtr na obiektyw i kręć, obserwując efekty na wyświetlaczu lub w wizjerze. Odblaski i przezroczystość szkieł będzie się zmieniać od "jak bez filtra" do prawie 0. Ustawiasz tak, żeby Ci się najbardziej podobało.
    Nie musi być filtr za milion złotych, ale jakiś dobry, na przykład Marumi SDHG lub DHG.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Jak sfotografować auto? Żeby się podobało ludziom

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Chciałem napisać to co Bangi, ale jeszcze prościej. Po prostu załóż filtr na obiektyw i kręć, obserwując efekty na wyświetlaczu lub w wizjerze. Odblaski i przezroczystość szkieł będzie się zmieniać od "jak bez filtra" do prawie 0. Ustawiasz tak, żeby Ci się najbardziej podobało.
    Warto przy tym pamiętać, że odblaski od powierzchni metalicznych jako światło bez polaryzacji nie będą tłumione.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #16

    Domyślnie Odp: Jak sfotografować auto? Żeby się podobało ludziom

    Ok, muszę trochę doczytać o tych filtrach. Co do konkretnych przykładów, to nie mam. Planuję bazować na zgapianiu od innych przeglądając zdjęcia samochodów. No brak mi artyzmu i pomysłów. Jak mi się coś spodoba to spróbuję zrobić coś podobnego w kwestii pomysłu lub ujęcia. No wiem, że to trochę słabe podejście, ale nie każdy jest artystą.
    Ostatnio edytowane przez Detailing ; 24-05-2022 o 11:10

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •