Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: A70, karta CF i przenoszenie plików.

  1. #1
    arti100
    Guest

    Domyślnie A70, karta CF i przenoszenie plików.

    Czy ktoś z was próbował za pomocą A70 lub podobego z serii A60/70/75/itd. oraz karty CF przenosić pliki inne niż pliki obrazów np. pliki worda, excela. Czy jest to możliwe i jak jest to w jaki sposób. Próbowałem ale mi nic nie wychodziło.

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: A70, karta CF i przenoszenie plików.

    Cytat Zamieszczone przez arti100
    Czy ktoś z was próbował za pomocą A70 lub podobego z serii A60/70/75/itd. oraz karty CF przenosić pliki inne niż pliki obrazów np. pliki worda, excela. Czy jest to możliwe i jak jest to w jaki sposób. Próbowałem ale mi nic nie wychodziło.
    Nie da sie. Kup czytnik CF - 30-40zl i problem z glowy a i aparatu nie musisz nosic, wystarczy sama karte z czytnikiem.

  3. #3
    arti100
    Guest

    Domyślnie Karta

    Co do czytnika to wiedziałem, byłem po prostu ciekaw czy z aparatem jest to możliwe ale dziękuję za odpowiedź.

  4. #4
    Justyna
    Guest

    Domyślnie

    Czytnik to strata pieniędzy i czasu No chyba że zgrywasz zdjęcia z kilku kart po kolei. Najprostrzym sposobem by przenosić pliki różnego formatu w aparacie, który nie jest widziany jako dysk wymienny jest posłużenie się Total Commanderem.

    Najpierw trzeba sciagnac nastepujace pliki z tych linkow:

    http://totalcmd.nm.ru/tcwfx.7z

    http://ghisler.fileburst.com/fsplugins/sdklibs.rar

    http://www.7-zip.org/dl/7z313.exe

    W katalogu Total Commadera zakladamy katalog "wfx"

    Plik 7z313.exe zawiera program,ktorym trzeba rozpakowac archiwum tcwfx.7z sciagniete wczesniej do katalogu wfx w total commanderze.

    Po rozpakowaniu powinien pokazac sie w katalogu wfx katalog Canon Cam a w nim katalog sdklibs.

    Jest on pusty ale wgrywamy do niego zawartosc pliku sdklibs.rar.

    Pozniej wywolac nalezy konfiguracje w total commanderze a tam w menu operacja jest przycisk Sp-wtyczki. Dodajemy plik canoncam.wfx z katalogu do canoncam w wfxie. Zatwierdzamy i podlaczamy aparat. W ikonie otoczenia sieciowego powinna sie pokazac opcja Canon Foto a w nim model canonka. Wszystko dziala tak jak dysk . Przynajmniej u mnie. Mam nadzieje,ze pomoglam jakos. Pozdrawiam.

  5. #5
    wyska
    Guest

    Domyślnie

    ... aż tyle kombinacji po to żeby przenieść parę plików?
    Ja wolałem zainwestować fortunę :wink: w czytnik (35zł).
    Nie sądzisz, że taszczenie ze sobą aparatu dla kilku plików jest średnio wygodne i trochę ryzykowne?

    O pozostałych zaletach czytnika się nie wypowiadam, bo temat tego nie dotyczy :wink:

    pozdrawiam

  6. #6
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie

    ja też uważam że taszczenie aparatu dla kilku plików też jest kłopotliwe ale Justyna odpowiedziała wyczerpująco na zadane pytanie na które np.Vitez odpowiedział przecząco

  7. #7
    Justyna
    Guest

    Domyślnie

    Ok jeśli chcecie przenosić dane na karcie np. CF do znajomego to oczywiście lepiej zabrać ze sobą czytnik niż aparat. Ja tylko chciałam powiedzieć, że nie rozumiem ludzi, którzy, kupują czytnik tylko po to by nie podłanczać aparatu pod USB i nie rozładowywać dodatkowo akumulatorków. Znam takich, którzy zamiast podłączyć kabel do aparatu, wyciągają z niego kartę i wkładają do czytnika.
    Gdy chcesz nosić swoje dane po znajomych to lepiej zainwestować w Pamięć flash USB, jest zgrabne, waży zaledwie 3 gramy i za 128Mb zapłacimy około 70zł.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Tak się składa, że większość czytników flash obsługuje USB2.0, a większość aparatów nie. Tak wiec warto kupić czytnik, żeby nie tracić godziny na zgranie karty. I tyle.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  9. #9
    Justyna
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Tak się składa, że większość czytników flash obsługuje USB2.0, a większość aparatów nie. Tak wiec warto kupić czytnik, żeby nie tracić godziny na zgranie karty. I tyle.
    Tak się składa, że standardowa karta CF dysponuje prędkością (odczyt/zapis) niższą od tej jaką zapewnia nam port w standardzie USB 1.0.
    Podam przykład: Zgranie mojej karty CF128Mb podłanczając aparat do komputera zajmuje dokładnie 2 minuty (i wcale nie tracę zbędnych godzin), a po włożeniu jej do czytnika obsługującego USB 2.0 zgranie zdjęć zajęło dokładnie 2 minuty!!! Jaki z tego morał? Tomasz. I jeszcze musisz mieć dość nową pł. główną obsługującą USB2.0 Co innego jeśli kupiłeś CF High-Speed np.10Mb/s wtedy USB2.0 skróci Twój cenny czas o około 30s.
    :wink:

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Moj 300d ma dużo gorsze rezultaty, a karty mam zwykłe Sandisk 512 i Kingston 256. Szybciej jest nawet przez USB1.1 (12Mb/s) -> był już gdzieś o tym topik, ale nie mogę się dogrzebać.

    Ponadto większość kart CF ma szybkość co najmniej 2 razy większą niż USB1.1 (polecam http://www.robgalbraith.com/bins/mul...?cid=6007-6133) i tą różnicę widać, zwłaszcza w przypadku kart 512MB lub większych.

    Zgadzam się jednak, że przy 128MB to nie ma znaczenia.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •