Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Canon R i wyzwalacze YN622C. Problem

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Łomża
    Posty
    2

    Domyślnie Canon R i wyzwalacze YN622C. Problem

    Cześć.
    Mam prośbę o pomoc. Aparat Canon R - najnowsze oprogramowanie. Trzy wyzwalacze YN622C plus kontroler YN622C-TX. Problem jest natury technicznej. Lampy się wyzwalają ale obraz jest poruszony. Przy statycznych zdjęciach problemu nie ma, wystarczy jednak minimalny ruch, aby obraz nie był zamrożony. Następuje jakby przesunięcie błysku nad tym co wyłapuje AF. Co robię nie tak. Ustawienia w TTL. Czy trzeba lampy - 2x YN600EX + 1 YN 560III sprawać z nadajnikami ? Proszę podpowiedzcie co robię nie tak. Dzięki.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 276

    Domyślnie Odp: Canon R i wyzwalacze YN622C. Problem

    Witamy - a co oznacza: "Następuje jakby przesunięcie błysku nad tym co wyłapuje AF"?

    Najlepiej wrzuć przykładowe foto z tym efektem + parametry ekspozycji + jakie lampy.

    YN622C to prawie 20-letnie wyzwalacze i z systemem R już kiepsko im idzie, ale bez przesady - powinny działać - a w trybie M to już na pewno powinny działać (choć ja też mam czasami na nich wrażenie, że błysk jest.... podwójny).
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Łomża
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Canon R i wyzwalacze YN622C. Problem

    Właśnie o tym mówię, próbuję w różnych trybach, kombinacja na drugą kurtynę i wygląda to tak, np. ostrość idzie na całą postać, i minimalny ruch rękoma i są one już nie ostre.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon R i wyzwalacze YN622C. Problem

    Cytat Zamieszczone przez barkle Zobacz posta
    Właśnie o tym mówię, próbuję w różnych trybach, kombinacja na drugą kurtynę i wygląda to tak, np. ostrość idzie na całą postać, i minimalny ruch rękoma i są one już nie ostre.
    Jeżeli lamp jest kilka to być może niektóre odpalają na drugą kurtynę a inne nie. Robi się pozorne rozmycie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 276

    Domyślnie Odp: Canon R i wyzwalacze YN622C. Problem

    Wrzuć przykładowe foto z tym efektem + parametry ekspozycji + jakie lampy.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Canon R i wyzwalacze YN622C. Problem

    Sprzęt nie ma tu nic do rzeczy.
    "poruszenie" wynika ze zbyt długiego czasu naświetlania. Tak właśnie czasu. Może początkującym wydawać się że błysk trwa krótko i powinien zamrozić ruch- to też prawda ale np: w trybie AV automatyka naświetlania najpierw używa światła zastanego do prawidłowego naświetlenia kadru a potem błysku flesza jako dopełnienia. Naświetlanie zastanym światłem może wynieść nawet i 30s, a do tego błysk trwający ok 0,001s. Jak łatwo się domyślić poruszenie pochodzi od światła zastanego.
    Należy zapanować nad tymi proporcjami światła poprzez ograniczenie maksymalnej długości czasu naświetlania z lampą błyskową w menu aparatu, lub w sposób świadomy używać trybu "M" i czasu nie dłuższego niż 1/60

    --- Kolejny post ---

    Pierwsza czy druga kurtyna nie ma tu znaczenia. Najpierw pomiar światła zastanego potem błysk pomiarowy, dalej już tylko naświetlanie według dokonanych pomiarów.

  7. #7
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Canon R i wyzwalacze YN622C. Problem

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    YN622C to prawie 20-letnie wyzwalacze i z systemem R już kiepsko im idzie
    Idzie im bezbłędnie. Sprzęt jest cały czas wspierany przez producenta i co jakiś czas wypuszczana jest aktualizacja firmware. Nie ma żadnych problemów we współpracy YN622C z R.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez barkle Zobacz posta
    Cześć.
    Mam prośbę o pomoc[...]
    Jaki masz ustawiony tryb fotografowania w aparacie? Robisz na M? Masz wyłączoną elektroniczną migawkę? Migawka musi być ustawiona na mechaniczną.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 276

    Domyślnie Odp: Canon R i wyzwalacze YN622C. Problem

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Sprzęt nie ma tu nic do rzeczy.
    "poruszenie" wynika ze zbyt długiego czasu naświetlania.
    I tak i nie. Czas może być za długi (ale w reporterskiej?) albo błysk może być podwójny - nie wiedzieć dlaczego (w trybie M).

    No ale bez przykładowego foto i parametrów ekspozycji to nic na razie nie wiemy.


    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Idzie im bezbłędnie. Sprzęt jest cały czas wspierany przez producenta i co jakiś czas wypuszczana jest aktualizacja firmware. Nie ma żadnych problemów we współpracy YN622C z R.
    No jak jest taki wspierany, to poproszę o jakiś kontakt do ich supportu, podeślesz?
    I link do aktualnych oficjalnych firmware?
    Potrzebuję do Yongnuo YN968C, która po ostatniej aktualizacji działa niestety błędnie.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  9. #9
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Canon R i wyzwalacze YN622C. Problem

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    No jak jest taki wspierany, to poproszę o jakiś kontakt do ich supportu, podeślesz?
    I link do aktualnych oficjalnych firmware?
    Potrzebuję do Yongnuo YN968C, która po ostatniej aktualizacji działa niestety błędnie.
    https://www.hkyongnuo.com/xzyzc
    Masz rację, do twojej lampy ostatni firmware jest z lipca 2020 roku. Słabo!
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •