Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Canon 6D vs 7D mkII

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2022
    Miasto
    Radom
    Posty
    3

    Domyślnie Canon 6D vs 7D mkII

    Cześć! Przymierzam się do zakupu nowego body. Fotografuję głównie przyrodę, dzikie zwierzęta oraz te mniej dzikie (moje prywatne psy i koty oraz na zlecenie), regularnie też bywam na wystawach psów. Kilka razy do roku trafi się też jakaś komunia, chrzciny itp. Szukam zatem czegoś uniwersalnego co poradzi sobie w każdych warunkach i początkowo byłam zdecydowana na 6D. Dużo naczytałam się jednak o jego problemach z celnością i ogólnie o tym że jest dość wolny (co nie ukrywam bardzo mnie zniechęca). Drugi aparat jaki biorę pod uwagę to 7d MkII, dużo szybszy, więcej punktów AF jednak podobno obrazek jaki wypluwa nie jest zachwycający. Czy jest on rzeczywiście aż tak zły, czy będzie się nadawać do fotografowania uroczyści?

    Wiem że są to dwa skrajnie różne modele, chciałabym jednak poczytać opinie osób które być może miały oba aparaty w dłoni, być może na obu pracowały czy też po prostu chcą podzielić się swoimi przemyśleniami.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs 7D mkII

    7d2 to demon szybkości, ale matryca CROP, 6d rzeczywiście wolny (miałem), ale jednak pełna klatka; pod względem jakości obrazka i użytecznego ISO 6d bije na głowę 7d2, ale pod względem szybkości przegrywa. Mimo, że 6d jest rzeczywiście wolny, to ja nim długo i z powadzeniem fotografowałem samoloty, ale używałem w zasadzie tylko punktu centralnego, problemów z celnością szczególnych nie miałem, standardowe jak to z lustrami. Obecnie mam R, po drodze miałem jeszcze 6d2 i w sumie to bym Ci chyba bardziej polecał 6d2 jeśli musi być lustro.
    Napisz też jaką masz szklarnię, bo to też ważna kwestia.

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2022
    Miasto
    Radom
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs 7D mkII

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    7d2 to demon szybkości, ale matryca CROP, 6d rzeczywiście wolny (miałem), ale jednak pełna klatka; pod względem jakości obrazka i użytecznego ISO 6d bije na głowę 7d2, ale pod względem szybkości przegrywa. Mimo, że 6d jest rzeczywiście wolny, to ja nim długo i z powadzeniem fotografowałem samoloty, ale używałem w zasadzie tylko punktu centralnego, problemów z celnością szczególnych nie miałem, standardowe jak to z lustrami. Obecnie mam R, po drodze miałem jeszcze 6d2 i w sumie to bym Ci chyba bardziej polecał 6d2 jeśli musi być lustro.
    Napisz też jaką masz szklarnię, bo to też ważna kwestia.
    Dzięki za odpowiedź!
    6DII trochę nie w moim budżecie, może kiedyś

    Głównie pracuje na 70-200 f/2.8 i dwóch stałkach 50/1.8 I 40/2.8 (choć ten drugi częściej do krajobrazow). Mam też KITa z poprzedniego aparatu ale praktycznie wogóle go nie używam.

  4. #4
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs 7D mkII

    Szklarnie masz dość jasną, niemniej ja bym wybrał 6d.

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2022
    Miasto
    Radom
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs 7D mkII

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Szklarnie masz dość jasną, niemniej ja bym wybrał 6d.
    Dzięki, po długim namyśle dochodzę do wniosku że wolę mieć ładny obrazek, celność zawsze można wyrobić pozdrawiam!

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs 7D mkII

    Cytat Zamieszczone przez Sobrale Zobacz posta
    Cześć! Przymierzam się do zakupu nowego body. Fotografuję głównie przyrodę, dzikie zwierzęta oraz te mniej dzikie (moje prywatne psy i koty oraz na zlecenie), regularnie też bywam na wystawach psów. Kilka razy do roku trafi się też jakaś komunia, chrzciny itp. Szukam zatem czegoś uniwersalnego co poradzi sobie w każdych warunkach i początkowo byłam zdecydowana na 6D. Dużo naczytałam się jednak o jego problemach z celnością i ogólnie o tym że jest dość wolny (co nie ukrywam bardzo mnie zniechęca). Drugi aparat jaki biorę pod uwagę to 7d MkII, dużo szybszy, więcej punktów AF jednak podobno obrazek jaki wypluwa nie jest zachwycający. Czy jest on rzeczywiście aż tak zły, czy będzie się nadawać do fotografowania uroczyści?

    Wiem że są to dwa skrajnie różne modele, chciałabym jednak poczytać opinie osób które być może miały oba aparaty w dłoni, być może na obu pracowały czy też po prostu chcą podzielić się swoimi przemyśleniami.

    Pozdrawiam!
    Za 3.000 zł kupisz sprawdzonego i gwarancją rozruchową sklepu Canona 5D III https://www.interfoto.eu/?page=subpr...cat=7464&id=20, który łączy zalety pełnej klatki (6D) i szybkiego oraz celnego wielopolowego AFa (7D).

    Obecnie wiele osób przechodzi z DSLRów na bezlustra i grzechem byłoby kupować 7D i 6D mając prawie za bezcen 5d III Mark. Za chwilę ten model zniknie z ofert sprzedaży i stanie się kultowym
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs 7D mkII

    Przez kilka lat z powodzeniem robiłem zdjęcia Canonem 6D i 70-200 2.8.
    Spokojnie daje radę nawet w zastosowaniu zdjęć sportowych.
    Możesz sobie przejrzeć moje zdjęcia i się przekonać, większość robiona tym zestawem
    https://www.flickr.com/photos/191928065@N03/?

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs 7D mkII

    Nie wiem co komu do szybkości działania 6D, a tym bardziej do celności. Ja go uważam za aparat niezwykle skuteczny, ale to też zależy od optyki, którą się pod niego podepnie.

    Zabytek 7D Mk II właśnie obczajam, bo nabyłem drogą kupna, i powiem tak: może to i szybkie jest, ale co do skuteczności to jest taki sobie i tyłka nie urywa przy fotografowaniu w miarę statycznych motywów, takich jak siedzące ptaki (które i tak się wiercą jak cholera).

    Ptaków w locie jeszcze nie fotografowałem, więc skuteczności śledzenia obiektów w ruchu póki co nie ocenię, natomiast testując ten aparat w konfrontacji z Canonem 80D i z obiektywem Canon 100-400L IS Mk II uzyskałem taki sam stosunek zdjęć ostrych do nieostrych jak 2:1 (czyli ca 66% ostrych), i podobną proporcję uzyskałem testując oba te korpusy z obiektywem Tamron 100-400, ale zrobiłem nim znacząco mniej zdjęć, więc miałem mało reprezentatywną próbkę.

    Po "siódemce" spodziewałem się znacznie więcej, niż po 80D, więc mam mieszane uczucia, ale warunki zdjęciowe były całkiem dobre, więc zobaczymy, co będzie w gorszych .

    Podobnie z oboma obiektywami- nie szybkość, a skuteczność się liczy, i to też wyjdzie w praniu. Przy fotografowaniu z ręki przy 400 mm na APS-C uzyskanie zdjęcia znakomitej jakości trafia się jak ślepej kurze ziarno, więc zdjęcia z obu obiektywów są bardzo do siebie podobne, a te najlepsze z Canona na jakie go stać to sobie mogę prawie na palcach policzyć, bo nie tylko od sprzętu to zależy, a i z Tamrona zawsze mogą wyjść lepsze, niż przeciętnie wychodzą. Jedyne, co na razie stwierdziłem, to to, że nie ma wielkiej przepaści zarówno pomiędzy oboma korpusami, jak i oboma obiektywami, a połączenie topowego obiektywu z topowym korpusem DSLR APS-C wcale nie gwarantuje rezultatów przeważająco lepszych nad kombinacją C 80D i Tamrona przynajmniej wtedy, gdy światła jest dość. 7D II nawet z C 100-400 potrafi tak haniebnie spudłować, że nie wiadomo, o co chodzi, np. w jednej scenie ostre do nieostrych 7:5, w drugiej 4:1, a obiekt siedzi jak przyklejony.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs 7D mkII

    Dodam jeszcze drugiego linka, gdzie jest więcej zdjęć tym zestawem.
    https://www.flickr.com/photos/131100369@N03
    Miałem przez krótki czas Canona 5dIV ale w mojej opinii ładniejszy obrazek był z 6d.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Canon 6D vs 7D mkII

    Używałem 6d i 7dmk II do zdjeć przyrodniczych, głównie ptasich razem z tamronem 150-600 g2.Matryca 7d mk II w gorszych warunkach oświetleniowych nie ma za wiele do zaoferowania.Autofocus po skonfigurowaniu super(chociaż wiele zależy od szkieł jakich używamy).Zdecydowanie częściej używałem 6d, który generował świetny obrazek.W 6d autofokus używalny tylko na centralnym punkcie, śledzenie też słabo.Wybór pomiędzy tymi korpusami moim zdaniem uzależniony jest od tego jakie sytuacje oświetleniowe bedą dominowały w twojej fotografii jak również dynamika tejże.Jak wspomniano wcześniej, może 6d mk II ( jak tak zrobiłem).Troche fotek , które zrobiłem 6d i 7d mk II z rzeczonym tamronem:

    https://www.youtube.com/watch?v=pj_vWZyQBoY&t=289s

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •