Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Filmowanie przy pomocy DSLR

  1. #1
    Awatar SebaSeba
    Dołączył
    Mar 2022
    Miasto
    Gocław
    Posty
    2

    Domyślnie Filmowanie przy pomocy DSLR

    Cześć, sprzęt którego używam do kręcenia filmów to canon 650D. Aparat posiadam od niedawna i jestem zaskoczonym brakiem kontroli nad przysłoną oraz wartością iso. Autofokus to dobry żart - obiektyw często przechodzi przez całą drogę, żeby się wrócić by trafić z ostrością.
    Rozumiem, że inżynierowie canona poradzili sobie z tym problemem tak, że podczas kręcenia aparat w zasadzie działa z maksymalnie przymkniętą przysłoną by nadrabiać braki ostrości.
    Stąd moje pytanie:
    Czy lustrzanki nadają się do kręcenia? Wiem, że nie zostały do tego stworzone oraz sprzęt na którym pracuje ma juz ponad 10 lat. Wiem, że jestem nastawiony na kręcenie filmów, ale nie wiem czy chce to robić przy pomocy sprzętu canona.
    Czy lepszym rozwiązanie będzie kupić aparat bezlusterkowy systemu canon lub sony?
    Czekam na Wasze opinie

  2. #2
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Filmowanie przy pomocy DSLR

    Cytat Zamieszczone przez SebaSeba Zobacz posta
    Cześć, sprzęt którego używam do kręcenia filmów to canon 650D. Aparat posiadam od niedawna i jestem zaskoczonym brakiem kontroli nad przysłoną oraz wartością iso. Autofokus to dobry żart - obiektyw często przechodzi przez całą drogę, żeby się wrócić by trafić z ostrością.
    Rozumiem, że inżynierowie canona poradzili sobie z tym problemem tak, że podczas kręcenia aparat w zasadzie działa z maksymalnie przymkniętą przysłoną by nadrabiać braki ostrości.
    Stąd moje pytanie:
    Czy lustrzanki nadają się do kręcenia? Wiem, że nie zostały do tego stworzone oraz sprzęt na którym pracuje ma juz ponad 10 lat. Wiem, że jestem nastawiony na kręcenie filmów, ale nie wiem czy chce to robić przy pomocy sprzętu canona.
    Czy lepszym rozwiązanie będzie kupić aparat bezlusterkowy systemu canon lub sony?
    Czekam na Wasze opinie
    Jeśli jesteś nastawiony stricte na foto to np. warto zainteresować się Fuji X-T3. W tej cenie, szczególnie przy uwzględnieniu sprzętu używanego dostajesz 4k60fps, 10bit HLG co już naprawdę robi robotę.
    5D | R6 | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM
    X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R | XF 50-140 mm f/2.8 R

  3. #3
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Filmowanie przy pomocy DSLR

    Cytat Zamieszczone przez SebaSeba Zobacz posta
    Cześć, sprzęt którego używam do kręcenia filmów to canon 650D. Aparat posiadam od niedawna i jestem zaskoczonym brakiem kontroli nad przysłoną oraz wartością iso. Autofokus to dobry żart - obiektyw często przechodzi przez całą drogę, żeby się wrócić by trafić z ostrością.
    Rozumiem, że inżynierowie canona poradzili sobie z tym problemem tak, że podczas kręcenia aparat w zasadzie działa z maksymalnie przymkniętą przysłoną by nadrabiać braki ostrości.
    Stąd moje pytanie:
    Czy lustrzanki nadają się do kręcenia? Wiem, że nie zostały do tego stworzone oraz sprzęt na którym pracuje ma juz ponad 10 lat. Wiem, że jestem nastawiony na kręcenie filmów, ale nie wiem czy chce to robić przy pomocy sprzętu canona.
    Czy lepszym rozwiązanie będzie kupić aparat bezlusterkowy systemu canon lub sony?
    Czekam na Wasze opinie
    Jak jesteś nastawiony na "kręcenie filmów" to kup kamerę.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Filmowanie przy pomocy DSLR

    Ostatni Canon, który nie kręcił żadnych filmów, to był bodajże 50D. Od tamtej pory Canon mógłby wystawiać swoje aparaty na wystawie sprzętu rolniczego, bo co jeden, to kumbajn (kapitalne urządzenie mechaniczno-bateryjne, a juści nowość), goli, strzyże, krawaty wiąże i usuwa ciążę, a ja bym chciał aparat, który nie ma żadnych opcji w menu do filmowania, mikrofonu i gniazdek do mikrofonu, i żadnych piprztyków do tego służących. Chociaż to ostatnie czasami się daje skonfigurować do jakiejś niefilmowej funkcji.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Filmowanie przy pomocy DSLR

    Cytat Zamieszczone przez SebaSeba Zobacz posta
    Czy lustrzanki nadają się do kręcenia? Wiem, że nie zostały do tego stworzone oraz sprzęt na którym pracuje ma juz ponad 10 lat. Wiem, że jestem nastawiony na kręcenie filmów, ale nie wiem czy chce to robić przy pomocy sprzętu canona.
    DSLR do kręcenia filmów warto uzupełnić o kilka użytecznych drobiagów.
    Propozycja Canona :
    https://www.canon.co.uk/cameras/eos-...k-iv/4k-video/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5d-mark-iv-pro-filming_720x790.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	7779
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Filmowanie przy pomocy DSLR

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    DSLR do kręcenia filmów warto uzupełnić o kilka użytecznych drobiagów.
    Propozycja Canona :
    https://www.canon.co.uk/cameras/eos-...k-iv/4k-video/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5d-mark-iv-pro-filming_720x790.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	7779
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •