Strona 18 z 30 PierwszyPierwszy ... 8161718192028 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 294

Wątek: Sytuacja w branży eventowej w 2023 roku

  1. #171
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Bo abstrahując od samego robienia zdjęć to nie różni się niczym od zwykłej sprzedaży. Całe życie to zresztą w większości sprzedaż. Sam też kiedyś myślałem, by połączyć przyjemne z zarabianiem na fotografii i generalnie nie mam problemu pracując z ludźmi, ale nie jestem urodzonym sprzedawcą i doskonale zdaję sobie sprawę, że to nie jest takie proste jak to się wydaje wielu "fotoziutkom".
    Temat "zarabiania na fotografii" jest dużo szerszy i dosłownie został zdominowany przez hieny żerujące na pracy innych osób. Polskie firmy odzieżowe notorycznie kradną zdjęcia ze smartfonów oraz aparatów foto różnych autorów. Przykład https://fotoblogia.pl/misbhv-wykorzy...4329752017025a (MISBHV – to polska marka streetwearowa prowadzona od 2007 roku przez Natalię Maczek. ) No i oczywiście kolekcja ubrań od Ekipy: https://jastrzabpost.pl/newsy/ekipa-...a_1094235.html

    Znam osoby, które pracowały na stanowiskach nadzorujących projektantów nowych kolekcji i trochę się nasłuchałem o kradzieży pomysłów i zdjęć przez tzw. "projektantów", którzy dość szybko stracili pracę za takie działania.

    Generalnie w naszym kraju bardzo modne jest cwaniactwo i cebulactwo, aby jak najmniejszym nakładem wysiłku szybko kosztem innych dojść do kasy. Dopóki w społeczeństwie będzie poklask i akceptacja dla takich darmozjadów to długo nic się nie zmieni.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-08-2022 o 09:38
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #172
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Cytat Zamieszczone przez GrzesiekK Zobacz posta
    Pamietam, ze dobre 15lat temu kiedy mialem swoj szczyt jesli chodzi o zajawke na fotografie to bardzo chcialem sie wkrecic do branzy slubnej. Pamietam, ze wtedy posiadanie lustrzanki nie bylo takie oczywiste a 5d I to bylo cos. Ostatecznie uznalem, ze pasja do fotografii to jedno, ale uzeranie sie z klientami, problemy z znalezieniem nowych klientow, rosnaca konkurencja i ostatecznie brak mozliwosci skalowania biznesu sprawily, ze sie zajalem czyms innym. I w sumie nie zaluje biznes to biznes a gdzie indziej mozna zarobic duzo latwiej i duzo wiecej.

    Czy jest tu ktos kto robi sluby przez dekade albo i wiecej i ciagle czerpie z tego zajecia jakas satysfkacje?
    Ponad 10 lat. W tym roku miałem dwa wesela, których mogło by nie być, a tak co sobotę mam z tego nadal fun.
    Wybrałem fotografie ślubną bo to był kiedyś łatwy szmal. Wystarczyło iść na dobre warsztaty i obejrzeć 2 filmy w necie min( Jak zostać profesjonalnym... ) Koszt kliknięcia w reklamie google to jakieś 40gr, na FB reklamy targetowane na zaręczonych 3 gr a dziś to ponad 2 zł. Dziś też jest łatwo tylko trzeba się rozwijać. 2-3 lata bez marketingu i SM, żerowanie na samych znajomościach i leżysz i kwiczysz.
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 22-08-2022 o 09:50

  3. #173
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Temat "zarabiania na fotografii" jest dużo szerszy i dosłownie został zdominowany przez hieny żerujące na pracy innych osób. Polskie firmy odzieżowe notorycznie kradną zdjęcia ze smartfonów oraz aparatów foto różnych autorów. Przykład https://fotoblogia.pl/misbhv-wykorzy...4329752017025a (MISBHV – to polska marka streetwearowa prowadzona od 2007 roku przez Natalię Maczek. ) No i oczywiście kolekcja ubrań od Ekipy: https://jastrzabpost.pl/newsy/ekipa-...a_1094235.html

    Znam osoby, które pracowały na stanowiskach nadzorujących projektantów nowych kolekcji i trochę się nasłuchałem o kradzieży pomysłów i zdjęć przez tzw. "projektantów", którzy dość szybko stracili pracę za takie działania.

    Generalnie w naszym kraju bardzo modne jest cwaniactwo i cebulactwo, aby jak najmniejszym nakładem wysiłku szybko kosztem innych dojść do kasy. Dopóki w społeczeństwie będzie poklask i akceptacja dla takich darmozjadów to długo nic się nie zmieni.
    Tak na luźno nawiązując - mojej znajomej kiedyś rąbnęli zdjęcia samolotów, które publikowała. Wyszło przypadkiem. Kupiła dzięki temu nowe body (w ramach odszkodowania).

  4. #174
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Taki kwiatek na grupie "Sesje zdjęciowe". Domniemywać można, że cena za całe zlecenie to 500 zł, ale 350 zł bierze pośredniczka dająca ogłoszenie. Czyli 150 zł dla modelki kilka godzin pracy. Zapewne stawka dla fotografa podobna. Podejrzewam, że dająca ogłoszenie (pomijam jakość wizualną oferty) zatrzymała się na cenach sklepowych z ubiegłego roku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konferencja1.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	300,9 KB
ID:	9573
    Ostatnio edytowane przez candar ; 29-11-2022 o 17:05
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #175
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Ciekawie wygląda prawa noga dziewczyny, na wysokości kostki. Ktoś zaszalał z PS Pewnie tam był prostokącik z godziną zakończenia imprezy.
    To mogła być hostessa, nie fotomodelka. Tak czy siak stawka niska, szczególnie jak na Warszawę.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  6. #176
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ciekawie wygląda prawa noga dziewczyny, na wysokości kostki. Ktoś zaszalał z PS Pewnie tam był prostokącik z godziną zakończenia imprezy.
    To mogła być hostessa, nie fotomodelka. Tak czy siak stawka niska, szczególnie jak na Warszawę.
    Tam był adres kontaktowy nie będę im reklamy robił dlatego wyciąłem na szybko.

    A stawka praktycznie głodowa jak za kilka godzin hostessowania. No i dodatkowo widzę również w takim ogłoszeniu wyłudzanie danych kontaktowych (imię , nazwisko, wiek, wzrost, nr. TEL. i ZDJĘCIE) służących później do spoofingu https://niebezpiecznik.pl/post/spoof...elefonicznych/ i scamu https://plblog.kaspersky.com/selfie-...rd-scam/11068/ Dająca ogłoszenie (pewnie lewe konto bo wyłącznie profilówka) upiekła kilka pieczeni na jednym ogniu i kilka osób się pewnie na to złapało, bo szybciej wysłali swoje dane niż pomyśleli
    Ostatnio edytowane przez candar ; 29-11-2022 o 22:42
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #177
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Na swojej stronie www, tej ze stopki podajesz WSZYSTKIM imię, nazwisko, telefon, maila. Pół świata podaje swoje dane.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  8. #178
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Tymczasem szkoła wybiera w pkt. 6 pstryka względem wielkości łapówki. Ten kto da więcej na Radę Rodziców dostanie zlecenie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rr.JPG
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	131,3 KB
ID:	15116
    Ostatnio edytowane przez candar ; 28-09-2023 o 18:43
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #179
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Temat zdjęć szkolnych przerabiałem, jak jeszcze byłem aktywny zawodowo... Nie do ugryzienia. Jest (w każdym razie 20 lat temu był) monopolista, który działa w całej Polsce i po prostu "przekupuje" dyrekcje szkół i przedszkoli, upominkami, kalendarzami, łapówkami. Stać go. Gdy próbowałem zaatakować szkołę mojego syna (nawiasem mówiąc, też moją kiedyś), pani dyrektor nie pitoliła się w "dawanie do zrozumienia". Wymieniła kwotę i finito. W 2000 roku to było około 2,5 tys. zł.

    A w jednej parafii, proboszcz urządził normalny przetarg, kto da więcej za kontrakt na zdjęcia komunijne. Rozmawiałem z tym klechą i powiem Wam, że nigdy w życiu nie widziałem tak doskonałego uosobienia pazerności, interesowności i bezwzględności. I to był cholera "pasterz dusz"!
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 28-09-2023 o 22:26
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  10. #180
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 024

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2023 roku

    w sensie fotografowie płacą za to żeby zrobić zdjęcia? przecież taka sesja szkolna to przynajmniej kilka dni z głowy
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

Strona 18 z 30 PierwszyPierwszy ... 8161718192028 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •