Strona 3 z 30 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 294

Wątek: Sytuacja w branży eventowej w 2023 roku

  1. #21
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    (...)komuś chyba ego wywaliło.
    A co ma ego Cichego do jego doświadczeń?
    Mimo, że ja nie żyję z fotografii to znam wiele osób, dla których fotograf to był ważny wybór i również jego dostępność była brana pod uwagę w kontekście terminów imprezy.

    Aby dyskusja nie przerodziła się w przepychanki kto ma "większy obiektyw" proponuję zaprzestać tego typu docinek.

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    ilość zrobionych zdjęć do kotletów świadczy o słuszności racji? komuś chyba ego wywaliło.

    Grzecznie pytam, na bazie jakich doświadczeń kolega raczy kontestować moje ? Została postawiona kategoryczna teza, z którą ja się nie zgodziłem bo po prostu u mnie często miała miejsce sytuacja odwrotna. I nie były to jednostkowe przypadki, no ale to już pisałem.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #23
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Grzecznie pytam, na bazie jakich doświadczeń kolega raczy kontestować moje ?
    Nie wiem czy to pytanie do mnie, ale się wypowiem. Ja niczego tu nie kontestuję. To Ty nazwałeś bzdurą, to co napisałem.
    Jedną z cech osób o dość ograniczonych horyzontach (żeby nie było wątpliwości - absolutnie nie twierdzę, że do nich należysz) jest wywodzenie uogólnień na podstawie swoich doświadczeń. To jest prosta droga do tkwienia w błędach. Wiesz, jest coś takiego jak 'rozkład normalny' i jak sobie spojrzysz na krzywą Gaussa, to sytuacje o których piszesz to jest trzecia sigma, w najlepszym wypadku druga.
    Dla zdecydowanej większości par młodych, najważniejsze jest to aby ślub/wesele było udane. A co znaczy udane? To takie, które przebiegnie pomyślnie, a goście będą zadowoleni. Natomiast na zadowolenie gości wpłynie to jak przebiega impreza (np. muzyka, DJ), czy jedzenie jest dobre, itp. Tak w uproszczeniu. Goście nie myślą o zdjęciach. Dlatego już na etapie planowania ślubu, choć fotograf jest w tym planie, to jest on w końcowej części łańcuszka. A to ile 'ślubów zrobiłem' nie ma tu żadnego znaczenia (patrz początek tego posta). Ty na pewno zrobiłeś więcej. Rozumiem również Twą nerwową reakcję bo posypał się rynek i łatwo o frustrację. Mam nadzieję, że kiedyś sytuacja się poprawi, czego Tobie i sobie życzę.

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Cytat Zamieszczone przez PMP Zobacz posta
    Fotograf na imprezach rodzinnych, weselach itp. zawsze był na końcu łańcuszka. Dla ludzi ważniejsze zawsze było dobre jedzenie i muzyka niż zdjęcia.
    Cytat Zamieszczone przez PMP Zobacz posta
    Goście nie myślą o zdjęciach. Dlatego już na etapie planowania ślubu, choć fotograf jest w tym planie, to jest on w końcowej części łańcuszka.
    Chyba chodziliśmy na inne wesela

    Dziwne wnioski z Twojej strony, bo przez cały swój żywot na każdym ślubie, którego byłem świadkiem (w każdy sposób - gość, świadek, fotograf, rodzina, itp) fotograf był zasadniczym elementem układanki i był od początku w tym planie!

    Naturalną koleją rzeczy jest, że osoby wybierające idealne miejsce na uroczystość szukają wcześniej idealnego fotografa, który udokumentuje ślub. Istnieje oczywiście też inne podejście, że to wujek Zenek i Ciocia Gienia telefonami "dokumentować" będą ślub smartfonami, de gustibus non est disputandum Ale nie uogólniałbym, że fotograf "zawsze był na końcu łańcuszka".

    Dziwnym trafem nie potrafię podać żadnej sytuacji, w której fotograf ślubny byłby zbędny. Bardziej widoczne są na forach ślubnych usilne poszukiwania fotografów po jak najniższych (głodowych) stawkach, ale to również wyklucza ony "koniec łańcuszka" i bardziej sprzyja tezie, że przygotowania rozpoczynają się właśnie od wyszukania najlepszej (najtańszej) oferty i to na długo przed zaplanowaną datą ślubu.

    Przykład z forów ślubnych (miliony ogłoszeń):
    "Witam; poszukuje fotografa na wesele. Nie za miliony"
    "Szukam fotografa i kamerzystę na wesele i ślub. Nie muszą to być jacyś profesjonaliści."
    "poszukuje koniecznie 2 fotografów "
    "szukam fotografa na ślub i obiad weselny"
    "Interesują mnie na prawdę niebanalne ujęcia i ciekawe filmy"

    Ale są też przykłady psucia rynku innym ślubniakom tego typu ogłoszeniami:
    "Szukam pary do sesji ślubnej (TFP)"

    Ps.
    Pokaż mi dziadków i rodziców, którzy nie chcieliby mieć w archiwum zdjęć z wesela sowich dzieci. Bo ja takich nie znam.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-03-2022 o 10:59
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Grzecznie pytam, na bazie jakich doświadczeń kolega raczy kontestować moje ? Została postawiona kategoryczna teza, z którą ja się nie zgodziłem bo po prostu u mnie często miała miejsce sytuacja odwrotna. I nie były to jednostkowe przypadki, no ale to już pisałem.
    Ja natomiast zgodzę się z PMP. Wśród mojej rodziny i znajomych nie znam nikogo kto fotografa stawiał by wysoko, wręcz przeciwnie, ponad połowa nie miała na ślubie fotografa. Jak teraz sobie pomyślę to na kilkudziesięciu ślubach tylko na kilku był fotograf "profesjonalista", często pstrykaczami byli wujkowie. Kilku znajomym proponowałem zdjęcia po znajomości ale nie byli zbytnio zainteresowani, kilka w plenerze im wystarczyło. Praktycznie nikt zdjęć i filmów ze ślubu nie ogląda, czasem jakieś jedno zdjęcie w witrynce stoi. Na weselu ważne jest jedzenie i alkohol , zauważyłem że jakby mniej jest wywołanych zdjęć w domach, rzadko kto pokazuje albumy do oglądania, wszystko w telefonach. Myślę, że max 7-9% ślubów odbywa się przy udziale fotografa.

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    To jest dla mnie szokujące, co piszesz. Ja nie znam nikogo, kto by nie miał fotografa na slubie. Kilka znajomych par miały skromne śluby rodzinne w USC ale nawet i one miały fotografa.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Ja natomiast zgodzę się z PMP. Wśród mojej rodziny i znajomych nie znam nikogo kto fotografa stawiał by wysoko, wręcz przeciwnie, ponad połowa nie miała na ślubie fotografa. Jak teraz sobie pomyślę to na kilkudziesięciu ślubach tylko na kilku był fotograf "profesjonalista", często pstrykaczami byli wujkowie. Kilku znajomym proponowałem zdjęcia po znajomości ale nie byli zbytnio zainteresowani, kilka w plenerze im wystarczyło. Praktycznie nikt zdjęć i filmów ze ślubu nie ogląda, czasem jakieś jedno zdjęcie w witrynce stoi. Na weselu ważne jest jedzenie i alkohol , zauważyłem że jakby mniej jest wywołanych zdjęć w domach, rzadko kto pokazuje albumy do oglądania, wszystko w telefonach. Myślę, że max 7-9% ślubów odbywa się przy udziale fotografa.
    Kiedyś śledziłem takie fora dla panienek co się jarały że biorą ślub. Sobie odliczały dni i se śmieszkowały jak któraś coś znajdzie itp itd. Wszystkie miały foto/sala/zespól dj jako podstawę na rok dwa przed ślubem. Tak samo w mojej rodzinnie, a rodzina mojej żony jest absurdalnie duża ( 5 dzieci z prababci ) co daje jakie 40 osób na wigilii i każdy miał fotografa na ślubie. Na półce na wsi zalega tona zdjęć ślubnych w albumach plus cała ściana zdjęć grupowych.
    To wszystko kwestia rodziny i jej podejścia do celebracji ważnych uroczystości.
    Tez jestem w totalnym szoku, co napisałeś.

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    To jest dla mnie szokujące, co piszesz. Ja nie znam nikogo, kto by nie miał fotografa na slubie. Kilka znajomych par miały skromne śluby rodzinne w USC ale nawet i one miały fotografa.
    Ja sam nie miałem fotografa na ślubie, mój aparat przechodził z rąk do rąk i jakieś tam zdjęcia wyszły A z USC zdjęcia obejrzałem jeden raz przez 25 lat....

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Kiedyś śledziłem takie fora dla panienek co się jarały że biorą ślub. Sobie odliczały dni i se śmieszkowały jak któraś coś znajdzie itp itd. Wszystkie miały foto/sala/zespól dj jako podstawę na rok dwa przed ślubem. Tak samo w mojej rodzinnie, a rodzina mojej żony jest absurdalnie duża ( 5 dzieci z prababci ) co daje jakie 40 osób na wigilii i każdy miał fotografa na ślubie. Na półce na wsi zalega tona zdjęć ślubnych w albumach plus cała ściana zdjęć grupowych.
    To wszystko kwestia rodziny i jej podejścia do celebracji ważnych uroczystości.
    Tez jestem w totalnym szoku, co napisałeś.
    Mam nadzieję, że jest tak jak piszesz a mój przypadek jest odosobniony

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Wśród mojej rodziny i znajomych nie znam nikogo kto fotografa stawiał by wysoko, wręcz przeciwnie, ponad połowa nie miała na ślubie fotografa. Jak teraz sobie pomyślę to na kilkudziesięciu ślubach tylko na kilku był fotograf "profesjonalista", często pstrykaczami byli wujkowie.

    Jakaż to dzielnica Gdańska tak ma

    Pytam serio z ciekawości, bo z racji zamieszkania w Gdyni znam niektórych fotografów z 3M (Gdańsk-Sopot-Gdynia) oraz klientów z ich portfolio i całkowicie mijasz się z moimi obserwacjami w tym względzie. Każdy kogo znam, miał fotografa na ślubie.


    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Kilku znajomym proponowałem zdjęcia po znajomości ale nie byli zbytnio zainteresowani, kilka w plenerze im wystarczyło.


    Może inaczej. Nie pamiętam, abym komukolwiek proponował zdjęcia. Zainteresowani sami znajdują fotografa, który im pasuje oraz zrealizuje docelowy reportaż oraz zdjęcia dla zleceniodawcy.

    @Tom77 Tu tu właśnie leży pies pogrzebany, bo dywagując powyżej z doświadczonym fotografem - "Cichym" kompletnie nie rozumiesz na czym opiera się biznes w branży ślubnej oraz jak wyglądają kulisy pracy fotografa ślubnego.

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Praktycznie nikt zdjęć i filmów ze ślubu nie ogląda, czasem jakieś jedno zdjęcie w witrynce stoi. Na weselu ważne jest jedzenie i alkohol , zauważyłem że jakby mniej jest wywołanych zdjęć w domach, rzadko kto pokazuje albumy do oglądania, wszystko w telefonach. Myślę, że max 7-9% ślubów odbywa się przy udziale fotografa.
    Ciekawe. Jeszcze napisz, że żaden klient nie chce pamiątki ze ślubu w postaci fotoksiążki.

    Zacytuję Cichego: "To jest dla mnie szokujące, co piszesz."

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Ja sam nie miałem fotografa na ślubie, mój aparat przechodził z rąk do rąk i jakieś tam zdjęcia wyszły
    Jesssssssssssssu... Mogę tego nie komentować?


    @Tom77 Dosadnie pisząc szerzysz dezinformację nazywaną potocznie „fake news”

    ps.
    Nie istnieje coś takiego jak: "kilka zdjęć" na tindera/fejsa/insta , co zawsze powtarzam pytającym o takie foteczki (o zdjęciach ślubnych/poślubnych nawet nie wspominam)
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-03-2022 o 20:10
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Ostatnio jakby wysyp tego typu ogłoszeń:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ynmh2QX.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	43,4 KB
ID:	7756

    "Fotografowie" co ciekawe odpisują
    Ostatnio edytowane przez candar ; 21-03-2022 o 13:51
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 3 z 30 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •