Strona 2 z 30 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 294

Wątek: Sytuacja w branży eventowej w 2023 roku

  1. #11
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Omikron okazuje się mniej śmiertelny, no i fala zakażeń opada. Obostrzenia są zdejmowane. Ludzie ostro ruszyli kupować wczasy za granicą.
    Pewnie to i przykre, ale wojna obok nas nie wpłynie na to się będzie działo w firmach i z ludźmi u nas. Reasumując sądzę, że nastaną trochę lepsze czasy dla tej branży. Będzie jakieś odbicie, bo sporo firm padło, więc zlecenia zgarną pozostali.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Lepiej niż było już nie będzie. A było źle. "Fotografowie" przyjmują masowo zlecenia typu - cytuję: "Szukam fotografa do współpracy na zasadzie barteru" i dotyczy to również eventów. Zakupy w biedrze są droższe niż proponowane stawki i nie liczy się doświadczenie tylko głodowe stawki. Bardziej opłacalne staje się wynajmowanie własnego studia fotograficznego wszystkim chętnym niż szukanie zleceń, które dziwnym zbiegiem okoliczności często przed ustalonym terminem są odwoływane, lub przekładane w nieskończoność.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-03-2022 o 22:51
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #13
    Bywalec Awatar don
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    37
    Posty
    243

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Serio barter ? Jakie propozycje są?
    Moja CaroLina

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Cytat Zamieszczone przez don Zobacz posta
    Serio barter ? Jakie propozycje są?
    To pewnie zależy od siły negocjacji Ale generalnie obecnie to żaden deal i unikam barteru jak ognia. Swego czasu robiłem zdjęcia na terenie niesławnego klubu plażowego w Sopocie dla Moet & Chandon. W barterze dostałem fotografowane rzeczy, nocleg w wybranym pokoju w dowolnym późniejszym terminie i wjazd na imprezy muzyczne na terenie klubu.
    https://35photo.pro/photo_4087587/
    https://i.imgur.com/KxxCAXP.jpg
    https://i.imgur.com/DGxDKzM.jpg
    Ostatnio edytowane przez candar ; 02-03-2022 o 18:50
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    myślę, że koniunktura prędko się nie poprawi, bo żyjemy w niestabilnych czasach - (po)covidowych, wojennych, inflacyjnych i nie dziwię się ludziom, że wolą zostawić sobie trochę kasy w kieszeni i urządzić mniejsze przyjęcie bez zbędnych dodatków np. fotograf na całym weselu. ja bym zrobił tak samo, ale ja nie jestem zbyt reprezentatywny.
    ebe ebe

  6. #16
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Fotograf na imprezach rodzinnych, weselach itp. zawsze był na końcu łańcuszka. Dla ludzi ważniejsze zawsze było dobre jedzenie i muzyka niż zdjęcia. Nie dla wszystkich, ale dla większości. Tym bardziej dzisiaj będzie to odczuwalne z powodów, o których pisali inni wcześniej (covid, wojna, inflacja - czyli biedniej i większym lęku o przyszłość). W temacie ślubów już od jakiegoś czasu zaczął pojawiać się delikatny trend odchodzenia od hucznych imprez w stronę bardziej kameralnych, a teraz spodziewam się nasilenia tego zjawiska, a to wiąże się z określonymi konsekwencjami dla osób obsługujących te imprezy, nie tylko dla fotografów. Oczywiście praca dla fotografa to nie tylko eventy, ale wiele innych nisz, w których jak widzę wiele osób powoli się odnajduje. Niemniej jednak nie jest łatwo, ale wierzmy, że będzie lepiej.

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Cytat Zamieszczone przez PMP Zobacz posta
    Fotograf na imprezach rodzinnych, weselach itp. zawsze był na końcu łańcuszka.
    Bzdura. Wielokrotnie pary przychodziły najpierw rezerwować termin u mnie, albo konsultowały się względem np. sali czy mam wolny taki a taki termin, żeby wybrać taki, żeby i mi pasował. I to nie było pojedyncze przypadki.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #18
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Bzdura. Wielokrotnie pary przychodziły najpierw rezerwować termin u mnie, albo konsultowały się względem np. sali czy mam wolny taki a taki termin, żeby wybrać taki, żeby i mi pasował. I to nie było pojedyncze przypadki.
    Tak tak , pary młode ustawiają absolutnie wszystko od sali po księdza, pod fotografa. A świstak siedzi i zawija w te sreberka.

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Cytat Zamieszczone przez PMP Zobacz posta
    Tak tak , pary młode ustawiają absolutnie wszystko od sali po księdza, pod fotografa. A świstak siedzi i zawija w te sreberka.

    Ile zrobiłeś ślubów w karierze ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #20
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Sytuacja w branży eventowej w 2022 roku

    Cytat Zamieszczone przez PMP Zobacz posta
    Tak tak , pary młode ustawiają absolutnie wszystko od sali po księdza, pod fotografa. A świstak siedzi i zawija w te sreberka.
    jestem w stanie sobie wyobrazić takie JEDNOSTKOWE sytuacje.

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Ile zrobiłeś ślubów w karierze ?
    ilość zrobionych zdjęć do kotletów świadczy o słuszności racji? komuś chyba ego wywaliło.
    ebe ebe

Strona 2 z 30 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •