Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Torby ...
    Mam marketówkę jeszcze sprzed fali bezlustrowców, uchodziła za małą, szerokość wewnętrzna 25cm, pozostałe wymiary wewn *10 * 12

    Jest znaczna ilość toreb o szerokości wewn 26-27cm, dziś uchodzą jako większe torby na bezlusterkowce, potem długo, długo nic i 38-39cm wewn, co się przekłada na 45cm zewn.
    Fakt, te 26-ki są wyższe niż moja, miewają 15-18cm wysokości wewnętrznej

    Znalazłem Genesis Tacit, ma upragnione centymetry, tylko to jest torba
    a) jedynie na rzepy
    b) nie jest zamykana "na szczelnie" np suwakiem po obwodzie. To jest fajne jak się jest na akcji fotograficznej, ale kiepskie jak się wywróci na dworcu, restauracji czy w jadącym autobusie, i fruuuu jedzie wszystko co było luzem.

    Moja upragniona więc by miała 32-34 sz wewn, zamykanie "na szczelnie" na czas nie używania, i szybkie na czas działania.
    Chętnie kolor nie-czarny, spokojne "kolory natury", ale czarny przeżyję.
    Mile widziany pas z szybką regulacją (jak pasy Peak Designa), skracany gdy na ramię, wydłużany gdy przez plecy. Zbędne dla mnie przestrzenie na tablety, notebooki itd.

    Nie ze złota i diamentów, ale racjonalna cena ok. Nie musi być w cenach śmieciowych

    Edit: znów będzie "a pytanie jak brzmi". Więc zakończę:

    Ktoś, coś ?
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 12-02-2022 o 19:43
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Peak Design

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Porządnie zrobiona torba, którą mam:

    https://pl.aliexpress.com/item/32921...27425c0fo3xCnH

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7062.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	4,26 MB
ID:	7514

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7063.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	4,66 MB
ID:	7515

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7064.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	4,97 MB
ID:	7516

    Mieści się C 80D + T 100-400 z założoną osłoną i jeszcze można wsadzić np. 6D + 3,5/4,5/28-70 też z założoną osłoną, plus jakiś jeszcze jeden- dwa obiektywy, albo więcej mniejszego sprzętu. Na sztorc wchodzi np. 55-250 STM. Długość wewnątrz 33 cm, które jeszcze daje się naciągnąć.


    Tutaj jest jeszcze w kolorach pomarańczowym i błękitnym, ale drożej wychodzi.

    https://pl.aliexpress.com/item/10050...mend-recommend
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 12-02-2022 o 20:46
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Moja upragniona więc by miała 32-34 sz wewn, zamykanie "na szczelnie" na czas nie używania, i szybkie na czas działania.
    Chętnie kolor nie-czarny, spokojne "kolory natury", ale czarny przeżyję.

    Think Tank Retrospective 7. Bardzo niepozorna, ujdzie jako mały bagaż podręczny.

    Mam Lowepro Event Messenger 250 - już nie produkowana ale też niepozorna.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Może Think tank vision (https://www.thinktankphoto.com/colle...ts/vision-13)?


    Droższa retrospective dostępna w kilku rozmiarach tez może będzie odpowiadać (https://www.thinktankphoto.com/colle...ive-7-v2-0)…

    Taniej będzie przykładowo Tenba:

    https://tenba.pl/produkt/torba-tenba...r-dna-13-blue/

    Wrzucam linki do firm z których sam korzystam (z innych modeli toreb plecaków)

    Lowe pro też z pewnością coś się znajdzie

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Jak ja kocham ten marketing ... spełnij swoje marzenia, badź innowacyjny, uwolnij kreatywność, najlepsza torba dla ciebie ... rzeczywiście w tym kontekście podanie centymetrów by było takie banalne. Zupełnie psuje nastrój, napięcie opada, cała erotyka ulatuje ...

    Nie wiem, co za torby robią te opisy
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 13-02-2022 o 21:29
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Jak ja kocham ten marketing ... spełnij swoje marzenia, badź innowacyjny, uwolnij kreatywność, najlepsza torba dla ciebie ... rzeczywiście w tym kontekście podanie centymetrów by było takie banalne. Zupełnie psuje nastrój, napięcie opada, cała erotyka ulatuje ...

    Nie wiem, co za torby robią te opisy
    Nie wnikam w marketing i opisy, większość tych toreb można iść przymierzyć, dotknąć i zobaczyć czy pasują i odpowiadają naszym oczekiwaniom…

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Nie wiem, co za torby robią te opisy
    Torby na ogół robią ludzie, którzy nie robią zdjęć w związku z czym popełniają często takie babole, że głowa mała. Jednym z nich są np. kabury w kształcie ostrosłupa ściętego, jakby nie można było zrobić prostopadłościanu, a wtedy była by jeszcze przestrzeń na jakiś dodatkowy szpej.
    Reklama to oddzielna historia: zawsze jest to klamot wypchany do wiwatu, że aż z niego kipi. A ja się kieruję jedną zasadą przy pakowaniu bagażu: ma się zmieścić aparat złożony z największym obiektywem i ma zostać miejsce na ten obiektyw, gdy aparat jest złożony z mniejszym, żeby się w razie czego piorunem zwinąć z miejscówki mając zabezpieczony sprzęt, a nie rozkładać się ze straganem, żeby wszystko upychać po kawałku.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Nie wnikam w marketing i opisy, większość tych toreb można iść przymierzyć, dotknąć i zobaczyć czy pasują i odpowiadają naszym oczekiwaniom…

    Nie każdy jest z aglomeracji, a i nie w każdej aglomeracji pomaca cały line-up jakiegoś producenta.
    Po drugie, jest mało prawdopodobne, ze domniemany nabywca posiada już dziś wszystkie zaplanowane obiektywy.
    Po trzecie jest to śmieszne, skoro werbalnie firmy mają priorytet co do sprzedaży przez internet, jako przyszłościowy.

    Mnie tak czasem śmieszy, czasem złości branża stron www i designu wizualnego.
    Jest zupełnie odmienna od oprogamowania np ERP, księgowego itd ... gdyby w ERP ktoś proponował co 2-3 lata zaoranie wdrożenia i bój z nowym, by został rozstrzelany.
    W www jest na odwrót, musi być zaoranie. Przychodzi nowy członek zarządu d/s marketingu, wynegocjował wielki budżet dla swojego pionu, MUSI wyj...ć w błoto, choćby "stara strona" była w pełni funkcjonalna - inaczej by podważył swoją pozycję.
    Niestety w marketingach DZIŚ sie dostaje dolę z PRZYSZŁYCH być może SŁUPKÓW dochodów firmy

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Torby na ogół robią ludzie, którzy nie robią zdjęć w związku z czym popełniają często takie babole, że głowa mała.
    +1
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 249

    Domyślnie Odp: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Nie każdy jest z aglomeracji, a i nie w każdej aglomeracji pomaca cały line-up jakiegoś producenta.
    W przypadku toreb foto i plecaków akurat jest tak, że faktycznie jest ich sporo w sklepach (cyfrowe, optyczne - torby i plecaki są dużo tańsze od aparatów i obiektywów, a czymś trzeba zapchać półki w sklepie), ale fakt - niekoniecznie trzeba mieć sklep pod nosem.

    Pozostaje youtube z unboxingami i recenzjami - zawsze jestem mega wdzięczny tym wszystkim ludziom za każdy filmik z czymś co właśnie rozważam.

    A z takich większych plecaków akurat rozważam Vanguard Veo Range T 45M - i kilka recenzji było. Zobacz, może Tobie też podejdzie (tak, tak, wiem, szukasz torby).
    Ale wg mnie w wersji czarnej może być akurat dość sensowny na obecne i nadchodzące ciężkie czasy, nie tylko jako foto, ale może też jako plecak ucieczkowy tym bardziej, że mam trochę ładownic na molle/pals.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	maxresdefault.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	124,4 KB
ID:	7544

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Mnie tak czasem śmieszy, czasem złości branża stron www i designu wizualnego.
    Jest zupełnie odmienna od oprogamowania np ERP, księgowego itd ... gdyby w ERP ktoś proponował co 2-3 lata zaoranie wdrożenia i bój z nowym, by został rozstrzelany.
    W www jest na odwrót, musi być zaoranie. Przychodzi nowy członek zarządu d/s marketingu, wynegocjował wielki budżet dla swojego pionu, MUSI wyj...ć w błoto, choćby "stara strona" była w pełni funkcjonalna
    hehe, no akurat mam styczność z obiema tymi branżami i faktycznie potwierdzam, jest dokładnie tak jak piszesz - i biznes się kręci


    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Torby na ogół robią ludzie, którzy nie robią zdjęć
    Peak Design trochę próbuje lansować się na takich, co jednak robią te foty, ale wiadomo - natomiast ich torby i rozwiązania ogólnie fajne są, poza tym że drogie.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •