Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Ze sprzętu Peak Design mam dwa pasy do aparatów: geniealny najszerszy i najcieńszy, który jest szmatą ogrywaną w kółko przez chińskie podróbki. W torbach podobają mi się płaskie separatory, a nie grube na palec gąbki czort wie po co. Cena mi się nie podoba, więc nie mam.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    Peak Design trochę próbuje lansować się na takich, co jednak robią te foty, ale wiadomo - natomiast ich torby i rozwiązania ogólnie fajne są, poza tym że drogie.
    Ta ich poza na analogowe manualne aparaty jest zbyt nachalna, aby była prawdziwa.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Ze sprzętu Peak Design mam dwa pasy do aparatów: geniealny najszerszy i najcieńszy, który jest szmatą ogrywaną w kółko przez chińskie podróbki
    Średni jest chyba fajny. Tzn moim zdaniem jest fajny, ale nie mam porównania do innych, bo tylko ten posiadam (oprócz sygnowanych nikonami i canonami). Nie wziąłem najszerszego, z netu wnioskując o sztywności, oraz internetowa wiedza o szerokości najcieńszego mi wystarczyła, aby skreślić.

    Nawet mniej mam na myśli wielogodzinną wygodę, bo kotletów nie robię, ale uwielbiam przemieszczać na plecy i na przód, ten to umożliwia.

    Kotwic kupiłęm dodatkowy komplet. A bez mocnej promocji cenowej pewnie bym całości nie kupił
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 17-02-2022 o 20:39
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 277

    Domyślnie Odp: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Ze sprzętów Peak Design polecam uchwyt Capture v3 (ten najnowszy), który właśnie pozwolił mi nie kupować ich pasków (w planie miałem slide lite). Testowo nawet kupiłem te chińskie podróbki ich pasków i jednak te kółeczka i klamry za bardzo mnie wq*rzają. Za to ich całkowity brak - czyli właśnie uchwyt Capture - jest dla mnie idealny.

    Przetestowane zarówno w studio - Capture na pasku od spodni z lub bez pro pad - jak i w terenie - Capture na pasku od torby lub na szelkach od plecaka (wymieniłem śruby na własne, żeby wszystko pasowało).

    Dlatego teraz rozważam ich torbę Everyday Sling 6L na krótkie wypady (ML + 2 szkła). Zobacz, może Tobie podejdzie to jako torba 3/6/10L, ewentualnie jeszcze większy Messenger (13L).

    https://www.peakdesign.com/products/...31374291140685
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  4. #14
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Siedzę dalej w poszukiwaniach, nawet nawlokłem w arkuszu potencjalne obiektywy, które mógłbym z czasem mieć itd ... obcykane suwmiarką korpusy ...

    I sikać mi się chce, jak widzę materiały pisane. Literówki podważające treść w nadętych "psychologicznie" czy "motywacyjnie" i graficznie prezentacjach wiodących producentów (oryginał w wielkich krajach, nie nasi), "pojemna kieszeń w której zmieścisz akumulator do aparatu"
    albo
    "torba kompatybilna z aparatami ... ", cóż, mam aparaty spoza listy kompatybilności, więc nie kupię.
    "torba z materiału canvasowego" siadłem na podłodze ... to nie firma Jaś, a wręcz przeciwnie.

    No, ale bez motywacyjnej bajki nie byłoby wierszówki w portfelu, a co najgorsza klient sam by sobie wybierał wg milimetrów

    Rośnie moje przekonanie, że autorzy oceniali inteligencję czytelników wg swojej.

    W życiu tzreba mieć zasady. Ja też je mam: nie sikać pod wiatr, nie kupować od dyslektyków itd
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 18-02-2022 o 21:42
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Peak Design Capture v3. Taki gadżet jest dobry do w miarę lekkiego sprzętu, to raz, a dwa- chyba wymaga ichniej własnej, kwadratowej płytki Arca, a nie nadaje się do dłuższych płytek, które ja np. preferuję ze względu na możliwość wyważania sprzętu na głowicy statywu? No i nie jest torbą, o którą tu kolega pyta. No ale, co kto lubi.

    Kotwice od chińskich podróbek pasują do oryginalnych zaczepów i odwrotnie, jednak oryginały pracują lekko i z dużą kulturą, a w podróbkach trzeba się często oszarpać, bo siła sprężyny i kąt jej zgięcia utrudniają zakładanie i wyjmowanie kotwic. Żałuje natomiast, że kupiłem najcieńszy pasek (obok najszerszego) zamiast średniego.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    "torba z materiału canvasowego" siadłem na podłodze ... to nie firma Jaś, a wręcz przeciwnie.
    To jest bardzo duże naruszenie Twojego profesjonalizmu ?
    Na stronie producenta masz podaną gramaturę, materał, impregnację itp.
    Razi Cię to, że potocznie określono rodzaj splotu?
    Siedzisz w tym jaka jest różnica pomiędzy: płótnem, brezentem, płótnem żeglarskim, płótnem namiotowym?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    To jest bardzo duże naruszenie Twojego profesjonalizmu ?
    Razi mnie tłumaczenie. To nie jedyne zdanie w opisie ze słowem canvas, w innym miejscu nie przymiotnik a rzeczownik - widocznie słownik wykonującego, nie nazwę go tłumaczem, go nie zawiera. O dziwo, ogół TEGO OPISU nie wygląda na google translate - większość opisów tej firmy też nie wygląda (nie będę palcami wytykał innych polskich sklepów fotograficznych które by musiały upaść bez google translate, nie kupuję tam ze względu na zasady).

    W takim filmie z lat 50-60 Przygody Pana Anatola, bohater (Tomasz Fijewski) uznany za personę z zachodu, pytany jaki sok najbardziej lubi, mówi "sok jujcowy" (przez jot).
    W tamtym filmie to jest sympatyczna sytuacja komediowa, w kontekstach zupełnie innych, centralne lata peerelu, ale dziś firmie żyjącej z importu to chyba nie ...
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Razi mnie tłumaczenie. To nie jedyne zdanie w opisie ze słowem canvas, w innym miejscu nie przymiotnik a rzeczownik - widocznie słownik wykonującego, nie nazwę go tłumaczem, go nie zawiera. O dziwo, ogół TEGO OPISU nie wygląda na google translate - większość opisów tej firmy też nie wygląda (nie będę palcami wytykał innych polskich sklepów fotograficznych które by musiały upaść bez google translate, nie kupuję tam ze względu na zasady).

    W takim filmie z lat 50-60 Przygody Pana Anatola, bohater (Tomasz Fijewski) uznany za personę z zachodu, pytany jaki sok najbardziej lubi, mówi "sok jujcowy" (przez jot).
    W tamtym filmie to jest sympatyczna sytuacja komediowa, w kontekstach zupełnie innych, centralne lata peerelu, ale dziś firmie żyjącej z importu to chyba nie ...
    Dziś słowo canvas oznacza nie tylko płótno ale raczej bardzo gęsto tkane płótno. Tak twierdzi absolwent wydziału architektury tkanin Politechniki Łódzkiej (prywatnie moja małżonka ) .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    Ze sprzętów Peak Design polecam uchwyt Capture v3 (ten najnowszy), który właśnie pozwolił mi nie kupować ich pasków (w planie miałem slide lite). Testowo nawet kupiłem te chińskie podróbki ich pasków i jednak te kółeczka i klamry za bardzo mnie wq*rzają. Za to ich całkowity brak - czyli właśnie uchwyt Capture - jest dla mnie idealny.
    Używam uchwytów Capture v2 i Capture v3, pasków Slide lite (szerokiego i średniego), oraz paska na nadgarstek Cuff v3 i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony.

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    ...

    Dlatego teraz rozważam ich torbę Everyday Sling 6L na krótkie wypady (ML + 2 szkła). Zobacz, może Tobie podejdzie to jako torba 3/6/10L, ewentualnie jeszcze większy Messenger (13L).

    https://www.peakdesign.com/products/...31374291140685
    Posiadam torbę Everyday Sling 6Lv2, na krótkie wypady to strzał w 10-kę, ale jej pojemność to: R5 + 1 szkło. Drugie szkło nie wejdzie.
    Podczas mojego wypadu do Meksyku na przejazd motorówką nierozważnie zabrałem R-kę, gdy zaczęły się fale, rozbryzgi morskiej wody po prostu nas zalewały. W/w torba Sling chwilami, w czasie przechyłów, pływała w wodzie na dnie motorówki, ale zdała egzamin - pozostała szczelna do końca.
    I to jest najlepsza rekomendacja tego wyrobu.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 277

    Domyślnie Odp: Torba 1. o szerokość wewn 33-35cm 2. zna ktoś Genesis Tacit ?

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Posiadam torbę Everyday Sling 6Lv2, na krótkie wypady to strzał w 10-kę, ale jej pojemność to: R5 + 1 szkło. Drugie szkło nie wejdzie.
    Jak nie wejdzie?
    Ale to jest R5 ze szkłem + 1 szkło na wymianę? To ok, bo dokładnie na coś takiego liczę + ewentualnie mały speedlite na wszelki wypadek wielkości 430ex.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •