Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Aparaty APS

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2022
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    1

    Domyślnie Aparaty APS

    Kupiłam Aparat Kodak Advantix T550 za świetną cenę, ale teraz orientuję się, że nie dość, że trudno o film to podobno zdjęcia słabe wychodzą. W związku z tym mam do Was pytania:
    1. czy filmy firmy Photo Porst Color X APS Film 200 ISO 25 się do niego nadadzą? - znalazłam na jakiejś aukcji
    2. czy taką markę mi wywołają w jakimś labie? Ile to kosztuje?
    3. jak komuś udało się zrobić takie wspaniałe zdjęcia tym aparatem? -> https://www.lomography.com/cameras/3...?order=popular

    Dzięki za każdą odpowiedź

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Aparaty ABS

    Sprzęt jest raczej kolekcjonerski i kłopotliwy będzie w użyciu.
    Do robienia fotografii analogowej można kupić w świetnych cenach sprzęt na "normalny" film w szerokim wyborze.
    Laby raczej dostosowane są do filmów 35 z perforacją.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Aparaty ABS

    Cytat Zamieszczone przez julia29 Zobacz posta
    3. jak komuś udało się zrobić takie wspaniałe zdjęcia tym aparatem?
    A gdybyś nie była nastawiona na Łomografię, też byś uznała za wspaniałe?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Laby raczej dostosowane są do filmów 35 z perforacją.
    Kilka lat temu marketowy lab mi wywołał średni format (120), ale przeczuwam że to koniec uniwersalności

    Nie udało mi się szybko znaleźć zakresu migawki i przysłony, ale to ISO 25 moze być nie pod drodze - nie wiem czy te ładunki są do tej zabawki.
    Kupiłaś tanio, bo użytkowo martwe. Te rzeczy w odróżnieniu o prawdziwych aparatów na standardowe filmy nigdy nie zaistniały na rynku w powazniejszym zakresie
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 09-02-2022 o 10:49
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 250

    Domyślnie Odp: Aparaty ABS

    Czyli tu chodzi o aparaty APS? Bo tytuł trochę wprowadza w błąd - bo ABS to chyba nawet trochę EOS R jest.

    Niemniej jednak APS to faktycznie dość nietypowy i nieszczęśliwy format, nie przyjął się, teraz to chyba nikt już tego ani nie robi, ani nie wywoła, choć sam nie szukałem. Także ten, tego, sorry.

    A tamta galeria ładna, jak na łomografię - nie jestem pewien, czy faktycznie te zdjęcia tym aparacikiem były robione, ale jeżeli tak, to - w swojej klasie - są całkiem niezłe.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  5. #5
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Aparaty ABS

    Cytat Zamieszczone przez julia29 Zobacz posta
    Kupiłam Aparat Kodak Advantix T550
    No to masz problem . Film APS jest martwy, w sensie, że żadne sklepy tego już nie sprzedają. Można co prawda kupić to na ebay ale generalnie wszystko będzie przeterminowane, więc nie wasz właściwie żadnych gwarancji, że kolory wyjdą w miarę naturalnie. Albo, że w ogóle cokolwiek z tego wyjdzie.
    Nie mówiąc już o tym, że znalezienie labu, który to będzie potrafił wywołać to trochę jak szukanie igły w stogu siana.
    Lepiej kup jakiś aparat na film 35mm - tu masz nadal całkiem spory (jeszcze) wybór filmów.

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Aparaty ABS

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    Czyli tu chodzi o aparaty APS? Bo tytuł trochę wprowadza w błąd - bo ABS to chyba nawet trochę EOS R jest.
    Poprawiłem tytuł bo był z lekka mylący... ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •