Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Statyw pod 80D / foto krajobrazowa / + 70-200 mm / + 10-22 mm /

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    34

    Thumbs up Statyw pod 80D / foto krajobrazowa / + 70-200 mm / + 10-22 mm /

    Szanowni forumowicze, uprzejmie proszę Was o konkretne wskazanie, zależy mi na statywie pod ten zestaw 80D z 70-200 gównie ale i pod szerokokątny, fajnie byłoby, jakby statyw miał uchwyt dodatkowy do telefonu równolegle, budże to to 350 pln - naczytałem się i mam szczerze dość - nie wiem totalnie co wybrać. Mam 186 cm wzrostu, ale nie zależy mi na takiej wysokości maksymalnej.

    Dziękuję za linki

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    34

    Domyślnie Odp: Statyw pod 80D / foto krajobrazowa / + 70-200 mm / + 10-22 mm /


  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Statyw pod 80D / foto krajobrazowa / + 70-200 mm / + 10-22 mm /

    Cytat Zamieszczone przez macherstudio Zobacz posta
    Solidnie to się ten statyw nie zapowiada: dużo sekcji, teleskopowa kolumna centralna, mała najmniejsza średnica nogi (10 mm), niska waga. Maksymalna wysokość 144 cm zmęczy Cię przy Twoim wzroście. Trzeba go będzie obciążać nawet przy małym wietrze. Kiepsko widzę możliwość długich ekspozycji, zwłaszcza z teleobiektywem. Szukaj czegoś stabilniejszego i odpłacz koszty, bo dwa razy wydasz pieniądze.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Statyw pod 80D / foto krajobrazowa / + 70-200 mm / + 10-22 mm /

    Cytat Zamieszczone przez macherstudio Zobacz posta
    Szanowni forumowicze, uprzejmie proszę Was o konkretne wskazanie, zależy mi na statywie pod ten zestaw 80D z 70-200 gównie ale i pod szerokokątny, fajnie byłoby, jakby statyw miał uchwyt dodatkowy do telefonu równolegle, budże to to 350 pln - naczytałem się i mam szczerze dość - nie wiem totalnie co wybrać. Mam 186 cm wzrostu, ale nie zależy mi na takiej wysokości maksymalnej.

    Dziękuję za linki
    Cytat Zamieszczone przez macherstudio Zobacz posta
    O statywach napisano wiele.
    Z mojego doświadczenia widzę dwa sposoby wykorzystania statywu:
    1. solidna podpora dla sprzętu i wygodna obsługa, spora masa i długość po złożeniu - u mnie jest Manfrotto 055
    2. mały statyw typu "traveller", w wersji częściowo rozłożonej dosyć stabilny, składa się do długości 35 cm, masa ok 1,3 kg z głowicą - u mnie Sirui T1005X z głowicą panoramiczną Sunwayfoto.

    Te dwa światy nie zachodzą na siebie. Używam albo 1. albo 2.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    34

    Domyślnie Odp: Statyw pod 80D / foto krajobrazowa / + 70-200 mm / + 10-22 mm /

    To drugi typ:
    https://fotobisti.pl/duze/2782-kf-st...eGUpPfc3Dk_tmo

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Solidnie to się ten statyw nie zapowiada: dużo sekcji, teleskopowa kolumna centralna, mała najmniejsza średnica nogi (10 mm), niska waga. Maksymalna wysokość 144 cm zmęczy Cię przy Twoim wzroście. Trzeba go będzie obciążać nawet przy małym wietrze. Kiepsko widzę możliwość długich ekspozycji, zwłaszcza z teleobiektywem. Szukaj czegoś stabilniejszego i odpłacz koszty, bo dwa razy wydasz pieniądze.
    Dziękuję za info - zobaczyłem go na żywo - zanim przeczytałem Twoją wypowiedź - potwierdzam to co piszesz

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    O statywach napisano wiele.
    Z mojego doświadczenia widzę dwa sposoby wykorzystania statywu:
    1. solidna podpora dla sprzętu i wygodna obsługa, spora masa i długość po złożeniu - u mnie jest Manfrotto 055
    2. mały statyw typu "traveller", w wersji częściowo rozłożonej dosyć stabilny, składa się do długości 35 cm, masa ok 1,3 kg z głowicą - u mnie Sirui T1005X z głowicą panoramiczną Sunwayfoto.

    Te dwa światy nie zachodzą na siebie. Używam albo 1. albo 2.
    Jak tak analizuję swoje zachowania z aparatem to wiem, że statyw użytkował będę na minimalnej wysokości, jego rozłożenia, czyli typ jak go ładnie nazwałeś trabeller

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Statyw pod 80D / foto krajobrazowa / + 70-200 mm / + 10-22 mm /

    Cytat Zamieszczone przez macherstudio Zobacz posta
    Jak tak analizuję swoje zachowania z aparatem to wiem, że statyw użytkował będę na minimalnej wysokości, jego rozłożenia, czyli typ jak go ładnie nazwałeś trabeller
    U mnie jakieś 80% użytkowania małego statywu to wysunięte max. 2 sekcje i wsunięta kolumna. To tworzy całkiem stabilny układ. Głowica jest mega sztywna jak na takie maleństwo.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Statyw pod 80D / foto krajobrazowa / + 70-200 mm / + 10-22 mm /

    Dźwigniowe zaciski nóg w modelu KF to lepsze mz rozwiązanie, niż nakrętki, a pozostałe parametry także wyglądają na lepsze. Głowica z zaciskiem mimośrodowym jest lepsza od głowicy z podnoszoną miską dociskową, bo aparat mniej schodzi z punktu celowania przy dociskaniu kuli. Przydała by się wszakże dodatkowa górna obrotnica, a tej ta głowica nie posiada. Głowicę z dwiema obrotnicami można dokupić oddzielnie, albo samą obrotnicę. Przy statywie bez wyciągniętej kolumny centralnej i przy niepełnym wysuwie nóg ten model może być wystarczający.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    34

    Domyślnie Odp: Statyw pod 80D / foto krajobrazowa / + 70-200 mm / + 10-22 mm /

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Przydała by się wszakże dodatkowa górna obrotnica, a tej ta głowica nie posiada. Głowicę z dwiema obrotnicami można dokupić oddzielnie, albo samą obrotnicę.
    - Przepraszam za trywialność - możesz mi to od str. praktycznej naświetlić, tzn. jakiego rodzaju ograniczenie występuje w sytuacji braku dodatkowej górnej obrotnicy?

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Przy statywie bez wyciągniętej kolumny centralnej i przy niepełnym wysuwie nóg ten model może być wystarczający.
    - Czy myślisz że w zakresie 126 cm (jak na ryskunku z linku) jeszcze będzie możliwość pracowania na dłuższym czasie naświetlania?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kf-statyw-fotograficzny-pro-glowica-monopod.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	7451

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Statyw pod 80D / foto krajobrazowa / + 70-200 mm / + 10-22 mm /

    Cytat Zamieszczone przez macherstudio Zobacz posta
    - Przepraszam za trywialność - możesz mi to od str. praktycznej naświetlić, tzn. jakiego rodzaju ograniczenie występuje w sytuacji braku dodatkowej górnej obrotnicy?


    - Czy myślisz że w zakresie 126 cm (jak na ryskunku z linku) jeszcze będzie możliwość pracowania na dłuższym czasie naświetlania?
    Dolna obrotnica przydaje się właściwie tylko do ustawienia sobie głowicy tak, aby mieć dobry dostęp do gałek. Za pomocą kuli możesz wypoziomować platformę głowicy, ale trudno będzie wykonać panoramowanie, i do tego właśnie nadaje się górna obrotnica- do ruchu panoramicznego przy ustalonym położeniu poziomym. W tym momencie może się jeszcze przydać dodatkowa głowica uchylna do regulacji pochylenia aparatu. Cały dowcip polega na tym, że aczkolwiek kula pozwala ustawić aparat pod dowolnym kątem ustalonym, to już przestawienie położenia wymaga większej zabawy za każdym razem, bo się traci poziom. Można się bawić w ustawienie nóg statywu tak, aby był on wypoziomowany, i wtedy dolna obrotnica spełni funkcje panoramiczną, lecz każde zwolnienie kuli prowadzi z kolei do utraty pionu. Dlatego też istnieją głowice o niezależnych regulacjach ruchu w trzech płaszczyznach, a pod nie jeszcze podkłada się platformę poziomującą, żeby nie bawić się z precyzyjnym poziomowaniem samego statywu, bo to może być w warunkach terenowych strasznie upierdliwe. Głowice olejowe lub gimbale wykonują niezależne ruchy w trzech płaszczyznach, i właśnie pod nie stosuje się najczęściej jeszcze platformy poziomujące (leveling base).

    Górna obrotnica pozwala także przy przechyleniu o 90° i zastosowaniu płytki "L" na płynny obrót w płaszczyźnie pionowej, gdy dolna obrotnica zapewni płynny obrót w płaszczyźnie poziomej. Można to niby realizować samą kulą, ale opór obrotu będzie większy i mniej płynny. Ja stosuję zazwyczaj mini gimbal albo głowicę uchylną (monopodową)założony na głowicę kulową z górną obrotnicą. Kula służy mi tylko do wypoziomowania wszystkiego, a dalej mam ruchy niezależne.

    To jest mój najbardziej konfigurowalny zestaw głowicowy:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3734.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	264,7 KB
ID:	7452

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3750.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	301,4 KB
ID:	7453

    Natomiast czy ten statyw da radę nie jestem w stanie powiedzieć, bo tu trzeba własnego doświadczenia lub opinii jego użytkowników. Z założenia powinno być nieźle ze wsuniętą kolumną centralną, ale do długich czasów rzędu sekund obowiązkowo obciążył bym go na haku.
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 30-01-2022 o 21:07
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Statyw pod 80D / foto krajobrazowa / + 70-200 mm / + 10-22 mm /

    Cytat Zamieszczone przez macherstudio Zobacz posta
    Szanowni forumowicze, uprzejmie proszę Was o konkretne wskazanie, zależy mi na statywie pod ten zestaw 80D z 70-200 gównie ale i pod szerokokątny, fajnie byłoby, jakby statyw miał uchwyt dodatkowy do telefonu równolegle, budże to to 350 pln - naczytałem się i mam szczerze dość - nie wiem totalnie co wybrać. Mam 186 cm wzrostu, ale nie zależy mi na takiej wysokości maksymalnej.

    Dziękuję za linki

    Ja polecam Manfrotto 290 light Solidny, stabilny, w tej cenie powinieneś się zmieścić. Ja kupiłem dokładnie za 370zl z glowicą kulową ale używany.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •