Strona 53 z 254 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 2535

Wątek: Zarabianie na zdjeciach

  1. #521
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    55
    Posty
    153

    Question

    Cytat Zamieszczone przez Reno Zobacz posta
    Oj, różnie to wychodzi ale to raczej kwestia moich (skromnych) umiejętności a nie lamp. Żaden ze mnie ekspert, poczytaj wątek i przejrzyj fotki Matki Wariatki albo Hallgerd. Moje na Istock: http://www.istockphoto.com/file_sear...userID=1275659
    Do lamp potrzebuję jeszcze dokupić wyzwalacz radiowy, żeby zdjąć 580-tkę z aparatu. Korzystam z nich na raz i jeszcze jedną bym nie pogardziła.
    Jeszcze raz polecam lekturę całego wątki, zobaczysz, że ludzie różnymi rzeczami świecą .
    Przeczytalem caly wiele rzeczy pisze ale tak na dobra sprawe to najwiecej czlowiek dowiaduje sie poznajac technike jednej osoby a nie od razu 20 oczywiscie kazda wypowiedz jest jak najbardziej na miejscu i na pewno przydatna ale czasem robi metlik w glowie i pozniej czlowiek w koncu nie wie czy robi dobrze czy zle oczywiscie po Twoich zdjeciach widze ze namiot bezcieniowy posiadasz ale oczywiscie spewnoscia PS-a tez uzywasz Jednak to chyba nieodzowne narzedzie w zdjeciach stockowych Moze jednak zaczne moja zabawe od kupna tego namiotu bo raczej bez niego sie nie obedzie a co Ty myslisz na ten temat ?? oczywiscie pomijajac kwestie sprzetu i rzeczy do zdjec.
    Dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia. Uwieczniaj to na zdjęciach !!

  2. #522
    Początki nałogu Awatar Reno
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Bielsko Biała
    Posty
    271

    Domyślnie

    Nie mam namiotu, słowo honoru. PSa - minimalnie bo nie umiem. Bez namiotu można się obejść ale bez światła - nie. Zacznij robić zdjęcia na stocki, zobacz, czy Ci się to spodoba, potem pomyśl czego Ci brakuje i dokup. Najlepiej za pieniądze ze stocków .

  3. #523

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez titit Zobacz posta
    Przeczytalem caly wiele rzeczy pisze ale tak na dobra sprawe to najwiecej czlowiek dowiaduje sie poznajac technike jednej osoby a nie od razu 20 oczywiscie kazda wypowiedz jest jak najbardziej na miejscu i na pewno przydatna ale czasem robi metlik w glowie i pozniej czlowiek w koncu nie wie czy robi dobrze czy zle oczywiscie po Twoich zdjeciach widze ze namiot bezcieniowy posiadasz ale oczywiscie spewnoscia PS-a tez uzywasz Jednak to chyba nieodzowne narzedzie w zdjeciach stockowych Moze jednak zaczne moja zabawe od kupna tego namiotu bo raczej bez niego sie nie obedzie a co Ty myslisz na ten temat ?? oczywiscie pomijajac kwestie sprzetu i rzeczy do zdjec.
    Namiot sobie odpuść, przynajmniej na początku. Jak chcesz spróbowć to zaopatrz się w rolkę białego papieru (lub wspomnianej ceraty) i poczekaj na ładnie świecące z za chmur słonko. Jeśli "wstydzisz się" wychodzić z domu, to możesz to samo zrobić w domciu, stojąc obok okna. W takim przypadku przyda się drugi kawałek białego kartonu do doświetlenia cieni. Uwierz mi, nic więcej nie potrzebujesz, żeby spróbować. Same drogie lampy nie zrobią dobrego zdjęcia. Drogie lampy czynią zrobienie dobrego zdjęcia łatwiejszym i przyjemniejszym.
    Smiena 8M

  4. #524
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    55
    Posty
    153

    Question

    Cytat Zamieszczone przez Reno Zobacz posta
    Nie mam namiotu, słowo honoru. PSa - minimalnie bo nie umiem. Bez namiotu można się obejść ale bez światła - nie. Zacznij robić zdjęcia na stocki, zobacz, czy Ci się to spodoba, potem pomyśl czego Ci brakuje i dokup. Najlepiej za pieniądze ze stocków .
    Reno, to naprawde z tym swiatlem robisz cuda ze nie masz cieni cos pokombinuje blizej weekendu ale i tak to chyba trzeba bedzie niezle kombinowac bo to beda poczatki a mysle ze to naprawde swietny pomysl ze stockami i na pewno jesli cos bedzie wychodzilo to bede dzialal jak wiekszosc czytajacych ten watek ale i tak latwo sie mowi tym co maja juz na koncie z pare tysiecy fotek stockowych a ja NULL pozyjemy zobaczymy i w razie czego bede wolal o pomoc
    Cytat Zamieszczone przez Canclerz
    Namiot sobie odpuść, przynajmniej na początku. Jak chcesz spróbowć to zaopatrz się w rolkę białego papieru (lub wspomnianej ceraty) i poczekaj na ładnie świecące z za chmur słonko. Jeśli "wstydzisz się" wychodzić z domu, to możesz to samo zrobić w domciu, stojąc obok okna. W takim przypadku przyda się drugi kawałek białego kartonu do doświetlenia cieni. Uwierz mi, nic więcej nie potrzebujesz, żeby spróbować. Same drogie lampy nie zrobią dobrego zdjęcia. Drogie lampy czynią zrobienie dobrego zdjęcia łatwiejszym i przyjemniejszym.
    Tak jak wspominalem wczesniej chyba zaczne sie bawic blizej weekendu bo pod wieczor to juz slonce nie swieci jak wracam z pracy Wiec w moim wypadku to taki namiot chyba bedzie jedynym wyjsciem i jakies kombinowne swiatelka aby to jakos gralo a jakich obiektywow uzywacie do takich zdjec ??
    Dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia. Uwieczniaj to na zdjęciach !!

  5. #525
    Początki nałogu Awatar Reno
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Bielsko Biała
    Posty
    271

    Domyślnie

    Ja tamrona 28-75/2.8. Mam jeszcze statyw i wężyk. Na początek wybierz sobie jakieś ciemne przedmioty, łatwo się izolują na białym.

  6. #526
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    55
    Posty
    153

    Talking

    Cytat Zamieszczone przez Reno Zobacz posta
    Ja tamrona 28-75/2.8. Mam jeszcze statyw i wężyk. Na początek wybierz sobie jakieś ciemne przedmioty, łatwo się izolują na białym.
    No jestem ciekaw czy cos wymysle bo jak przegladam te zdjecia ze stockow to wydaje mi sie ze juz wszystko jest i nie ma co fotografowac ale podejrzewam ze to kwestia czasu az czlowiek wpadnie w rytm powiadasz ciemne przedmioty tak tez zrobie tylko nie wiem czy aby az tak duzo ich mam w domku zeby miec w czym wybierac cos czuje ze bede musial je pozyczac od znajomych
    Dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia. Uwieczniaj to na zdjęciach !!

  7. #527

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez titit Zobacz posta
    Reno... a jakich obiektywow uzywacie do takich zdjec ??
    Do tej pory:
    Helios 50/2, pierścienie pośrednie made in DDR, Carl Zeiss 135/3.5, Sigma 10-20, Sigma 70-300, Canon 50/1.8 II, Canon 24-70/2.8L
    Smiena 8M

  8. #528
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    1 370

    Domyślnie

    Do tej pory:
    Canon KIT, Sigma 70-300, 100/2.8 Macro (od tygodnia). Z kitowtmi roznie bylo (duzo Lightroomowania oraz PSowania) z sigma i teraz Macro to 99% akceptowanych

  9. #529
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    55
    Posty
    153

    Domyślnie

    Ojeny to Wy macie niezly zestawik tych obiektywow ja mam jakies starsze obiektywy po starej lustrzance wiec nie wiem co z tego wyjdzie ale tak jak mowie nie poddam sie i dojde do perfekcji a najwyzej dokupie sobie Canon 50/1.8 bo slyszalem ze chyba jest fajny i ze wystarczy do takich fotek ale wiadomo w miare jedzenia apetyt rosnie
    Dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia. Uwieczniaj to na zdjęciach !!

  10. #530
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    1 370

    Domyślnie

    nie no - u mnie do tego Yashica 50/2 (z tego to brzytewki wychodza), Bell &Howell (tez yashica mount) 100-200/4 (od 5.6 brzytewka), do tego extender 2x niestety extender troche psuje (nie najlepszy, trzeba przymknac o dodatkowa dzialke) no i Helios z Zenith'a (tak f/8 jest OK do namiotu). Nie martw sie -masz prawdopodobnie swietny zestaw. I tak w namiocie najczesciej ostrzysz manualnie.

Strona 53 z 254 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •