Strona 252 z 254 PierwszyPierwszy ... 152202242250251252253254 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 511 do 2 520 z 2535

Wątek: Zarabianie na zdjeciach

  1. #2511
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2013
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Zarabianie na zdjeciach

    Mnie też zaciekawiły stocki, ale wątek zaczął się dość dawno temu. Przeleciałem wszystkie posty (parę ładnych wieczorów). Pytanie jeszcze, czy warto. Czy dużo osób, które na początku wątku się wypowiadały w temacie siedzi jeszcze w tym? I jak się zmieniały stawki na przestrzeni lat (spadły w dół czy może zwiększyły się?).

  2. #2512
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie Odp: Zarabianie na zdjeciach

    Panowie, na stockach głównie zarabiają stocki. Jednak jeśli ktoś naprawdę chcę w to wejść, to trzeba konsekwentnie wrzucać nowe zdjęcia i pracować nad słowami kluczowymi. Konkurencja jest astronomiczna. Osobiście korzystam z istocka i alamy. Ostatnio dostałem zaproszenie do getty, jednak po rozważeniu wszystkich plusów i minusów postanowiłem nie wchodzić w ten deal.
    Polecam forum o fotografii stockowej. Imho dowiecie się dużo więcej o różnych bankach.
    Nie brałbym pod uwagę stocków jako głównego źródła dochodów, jednak piszę to wyłącznie z mojej perspektywy. Powodzenia.
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  3. #2513

    Domyślnie Odp: Zarabianie na zdjeciach

    A jak wygląda sprawa z podatkiem?
    To znaczy mam taki problem w ubiegłym roku dostałem przelewy na konto z dwóch stocków nie prowadzę działalności gospodarczej i pracuje na etacie rozliczam się na formularzu PIT-37 i w jaki sposób mam rozliczyć ten dochód w zasadzie posiadam tylko wydruki z banku o przelewie na konto żadnych innych dokumentów nie dostałem.
    Ostatnio edytowane przez Kszaharata ; 17-03-2014 o 17:04

  4. #2514
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie Odp: Zarabianie na zdjeciach

    @Kszaharata patrz tutaj.
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  5. #2515

    Domyślnie Odp: Zarabianie na zdjeciach

    Fotografia to przede wszystkim moje hobby, więc nie traktuje tego jako źródła utrzymania. Głównie robię zdjęcia dla siebie, do swojego portfolio. Chociaż czasem jak chce dorobić np. na nowy sprzęt to szukam zleceń na Zlecenia fotograficzne - Favore.pl , gdzie jest ich całkiem sporo i dzięki temu trochę pieniędzy wpadnie. Jak ktoś ma szczęście to czasem można naprawdę sporo zarobić za jedno zlecenie. Najczęściej dorabiam sobie jako fotograf na weselach. Oczywiście jak ktoś chce i ma ku temu możliwości to spokojnie może się utrzymać na niezłym lub nawet wysokim poziomie dzięki fotografii. Do tego jednak potrzeba dużo lat bardzo ciężkiej pracy.

  6. #2516
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie Odp: Zarabianie na zdjeciach

    ciociaklocia Twój post wygląda jak zwykły spam.
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  7. #2517
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Zarabianie na zdjeciach

    Cytat Zamieszczone przez sebfoto Zobacz posta
    ciociaklocia Twój post wygląda jak zwykły spam.
    Tak jakby blisko "spamu", albo się mylimy obaj.

  8. #2518
    Uzależniony Awatar comatus
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Wybrzeże Pucyfiku
    Wiek
    40
    Posty
    725

    Domyślnie Odp: Zarabianie na zdjeciach

    Ostatnio znalazłem kartkę pocztową 3D ze swoim zdjęciu w jednym ze sklepów papierniczych. Kartka wydana przez niemiecką firmę. Ja oczywiście nic o tym nie wiedziałem. Po prostu świsnęli mi zdjęcie i użyli bez mojej zgody. Kartkę mają w swojej ofercie na www, kupiłem też sobie jeden egzemplarz w sklepie.
    Planuję teraz zwrócić się do nich o kasę. Na jaką kwotę mogę w takiej sytuacji wycenić takie zdjęcie (które mi ukradli)?

  9. #2519
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Zarabianie na zdjeciach

    Jesli masz dane firmy to idz do prawnika który zna sie na takich sprawach. Mozesz walczyc o dużą kase rzedu kilkanascie - kilkadziesiat tysiecy zwłaszcza ze Twoje zdjecia jest przez nich wykorzystywane do celów zarobkowych.

  10. #2520

    Domyślnie Odp: Zarabianie na zdjeciach

    Cytat Zamieszczone przez live Zobacz posta
    Jesli masz dane firmy to idz do prawnika który zna sie na takich sprawach. Mozesz walczyc o dużą kase rzedu kilkanascie - kilkadziesiat tysiecy zwłaszcza ze Twoje zdjecia jest przez nich wykorzystywane do celów zarobkowych.
    Oczywiście 2 lata w sądzie to norma.
    Ale nie odpuszczać.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

Strona 252 z 254 PierwszyPierwszy ... 152202242250251252253254 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •