Strona 204 z 254 PierwszyPierwszy ... 104154194202203204205206214 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 031 do 2 040 z 2535

Wątek: Zarabianie na zdjeciach

  1. #2031
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek w Zobacz posta
    Robr85, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby być exclusivem na IS i sprzedawać równocześnie zdjęcia na Getty - inny typ licencji. Wielu fotografów tak robi, i np. wszyscy którzy są exclusivami i mają złoty carnister (ponad 10000 sprzedanych zdjęć) mogą sprzedawać zdjęcia przez Getty - oczywiście nie te same zdjęcia. To po pierwsze.
    Po pierwsze się myslisz. Jeśli chcesz być u nich na wyłączność to nie możesz sprzedawać zdjęć w innych serwisach na licencji RF. Odpada Alamy, photoshelter, i kilka innych w których za jedną licencję RF możesz zarobić od kilkudziesięciu do kilkuset USD. czytałeś może warunki ekskluzywności na IS?

    całkowita wyłączność współpracy z danym autorem oznacza, że nie może on sprzedawać zdjęć w innych serwisach wolnych od opłat, z wyjątkiem serwisu Getty Images. Wyłączność na pojedyncze zdjęcia to za mało.
    Po drugie wiele osób pisze ze zarobki na IS wcale nie są niższe, niż na Getty (oczywiście nie za jedno zdajecie, tylko sumarycznie).
    jeśli miałbyś takie same fotki w GETTY i na IS, to na pewno więcej byś dostał z getty (przypadek czysto teoretyczny). Dlaczego np chase jarvis nie sprzedaje w rynku microstock (np ekskluzywnie dla IS)? Bo mu się to nie kalkuluje!

    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez robgr85 ; 16-05-2008 o 05:47
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  2. #2032
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    22

    Domyślnie

    Robgr85 - napisałem dokładnie, że można sprzedawać zdjęcia na IS i równocześnie na Getty, nic nie wspominałem o innych macrostockach. To po pierwsze. Po drugie, za jedno zdjęcie na pewno więcej dostałbym na Getty, ale biorąc pod uwagę ilość sprzedawanych zdjęć łączne zarobki wcale nie musiały by być niższe. Z opinii wielu ludzi na forum IS, którzy sprzedają równocześnie na Getty, zarobki z Getty są dodatkiem do zarobków na IS. Na microstockach można zarabiać kilka - kilkanaście tys. dolarów miesięcznie, i wielu fotografów tak zarabia. Zgadzam sie, że fotografowie z najwyższej półki raczej nie sprzedają zdjęć przez IS - ale oni raczej robią zdjęcia pod konkretne zlecenie i z tego mają bardzo dużą kasę. I jeszcze jedno - poczytaj sobie o macrostockach - w związku z rozwojem microstocków sprzedaż na macrostockach znacznie spadła. Pozdrawiam

  3. #2033
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek w Zobacz posta
    Robgr85 - napisałem dokładnie, że można sprzedawać zdjęcia na IS i równocześnie na Getty, nic nie wspominałem o innych macrostockach. To po pierwsze. Po drugie, za jedno zdjęcie na pewno więcej dostałbym na Getty, ale biorąc pod uwagę ilość sprzedawanych zdjęć łączne zarobki wcale nie musiały by być niższe. Z opinii wielu ludzi na forum IS, którzy sprzedają równocześnie na Getty, zarobki z Getty są dodatkiem do zarobków na IS. Na microstockach można zarabiać kilka - kilkanaście tys. dolarów miesięcznie, i wielu fotografów tak zarabia. Zgadzam sie, że fotografowie z najwyższej półki raczej nie sprzedają zdjęć przez IS - ale oni raczej robią zdjęcia pod konkretne zlecenie i z tego mają bardzo dużą kasę.
    co Ty do mnie piszesz człowieku!

    Po pierwsze! Osoby o których piszesz mają po kilkatysięcy fotek na IS i zwykle kilka/kilkanaście (jakby nie patrzeć dużo mniej) na Getty, ciężko więc żeby te kilka zdjęć z getty przebiło najlepsze z IS. Jeśli by mieli taką samą galerię na Getty to nie ma szans aby zarobili mniej niż na IS.

    I jeszcze jedno - poczytaj sobie o macrostockach - w związku z rozwojem microstocków sprzedaż na macrostockach znacznie spadła. Pozdrawiam
    rili? A skąd ty takie informacje czerpiesz. Mogę powiedzieć że g**** prawda. Może czas abyś Ty sobie poczytał? Bo na razie wypisujesz jakieś brednie wyssane niewiadomo skąd.

    dla przykładu raport wyników finansowych alamy.com:



    macrostock jest kierowany do trochę innego targetu. SeeYa!
    Ostatnio edytowane przez robgr85 ; 16-05-2008 o 12:38
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  4. #2034
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    22

    Domyślnie

    W świecie macrostock są trzy poważne firmy:Getty Images, Corbis i JupiterImages. Nie porownuj Alamy, bo to jeszcze mały gracz, ze sprzedażą rzędu 30 milionów dolarów - Getty ma ponad 800 mln $. W porównaniu do Alalmy nawet Istock ma dużą większą sprzedaż, jeżeli podali informację, że wypłacili swoim dostawcom zdjęć w ubiegłym roku prawie 21 mln $ (dokładnie 20,9 mln $)- więc przychody ze sprzedaży mają gdzieś pewnie na poziomie 50-70 mln$.
    Porównaj sobie, Getty 3,2 miliarda zdjęć, przychody 806,6 milionów$ (źródło: http://www.answers.com/topic/getty-i...nc?cat=biz-fin i http://company.gettyimages.com/secti...section_id=246 ) (nie jestem pewny, czy przypadkiem te przychody nie zawierają też sprzedaży Istocka), Istock 3 miliony zdjęć, 50-70 mln $ sprzedaży - wnioski nasuwają się same.
    Ogólnie zajrzyj tutaj:
    http://nemophotography.wordpress.com...etty-for-sale/
    Tutaj jeszcze fragment z prasy (o Getty): "Jednak w zeszłym roku akcje agencji na nowojorskiej giełdzie staniały o 47 proc. Burzliwy rozwój fotografii cyfrowej oraz internetu spowodował spadek cen i osłabił pozycję spółki, podobnie jak jej głównych rywali - agencji Jupitermedia oraz Corbis. Media zaczęły na znacznie większą niż dotychczas skalę wykorzystywać amatorskie zdjęcia..."

    I jak dla mnie EOT. Nie będę dyskutował z niedouczonym gościem, który nie potrafi rozmawiać na odpowiednim poziomie.
    Ostatnio edytowane przez jarek w ; 16-05-2008 o 14:03

  5. #2035
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Słuchaj robgr85, poczytaj sobie trochę, bo jestes z lekka niedouczony. W świecie macrostock są trzy poważne firmy:Getty Images, Corbis i JupiterImages. Nie porownuj Alamy, bo to jeszcze mały gracz, ze sprzedażą rzędu 30 milionów dolarów - Getty ma ponad 800 mln $.
    przykład alamy podałem dlatego, abyś sobie uświadomił, że agencja macrostock może mieć coraz to lepsze obroty, mimo iż istnieje microstock i wspaniały IS zabiera wszystkim macrostockom klientów.

    Może faktycznie jestem niedouczony. Getty i corbis to skala macro?

    Getty jest właścicielem istockphoto.com

    tu masz raport z wyników jupitermedia (posiadających m.in. wspomniane jupiterimages):

    http://www.jupitermedia.com/corporat...stQuarter.html

    EOT z mojej strony.
    3maj się!

    P.S.
    I jak dla mnie EOT. Nie będę dyskutował z niedouczonym gościem, który nie potrafi rozmawiać na odpowiednim poziomie.
    nie ubliżaj mi.
    Ostatnio edytowane przez robgr85 ; 16-05-2008 o 14:33
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  6. #2036
    toguko
    Guest

    Domyślnie

    czy model release musza podpisywac rowniez znani ludzie? np. politycy, aktorzy czy piosenkarze?
    Ostatnio edytowane przez toguko ; 19-05-2008 o 17:31 Powód: Automerged Doublepost

  7. #2037
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    tu i tam...
    Posty
    413

    Domyślnie

    muszą chyba, że będziesz wysyłał zdjęcia na licencji EDITORIAL. Taką możliwość oferuje shutterstock i dreamstime. Dzięki temu można sprzedawać foty z różnych imprez z tłumem w tle, z logami firm itd bez potrzeby posiadania jakichkolwiek zezwoleń/podpisów.
    5DmkII, Canon 24-70 f/2.8, Canon 85 f/1.8, Canon 70-200 f/4, 430 EX
    :: Banki Zdjęć - sprzedaż zdjęć w agencjach microstock
    :: Motywy wordpress

  8. #2038
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Strzałkowo
    Wiek
    32
    Posty
    337

    Domyślnie

    ale bida w tym maju..




  9. #2039
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Picia Zobacz posta
    ale bida w tym maju..
    nie podliczałbym miesiąca jeszcze przed jego końcem... na SS pojawiła mi się pierwsza sprzedaż typu "Enhanced License Sale"
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  10. #2040
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam,
    chciałem zapytać o Wasze doświadczenia ze stockami z punktu widzenia montażu zdjęć czyli tworzeniu nowej wartości, symbolu, idei (z własnych zdjęć, żeby nie było niejasności) - który waszym zdaniem jest najlepszy do umieszczania w nim takich prac?
    Zręczne ręce i nic więcej oprócz Canona Eosa 20D

Strona 204 z 254 PierwszyPierwszy ... 104154194202203204205206214 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •