Strona 103 z 254 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113153203 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 030 z 2535

Wątek: Zarabianie na zdjeciach

  1. #1021
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Wiek
    49
    Posty
    203

    Domyślnie

    reno, ja napisałam wyłącznie o moim spojrzeniu na sprzedaż fotografii dzieci, o dorosłych nie wspominałam, dorosły sam podejmuje decyzje i ponosi ich konsekwencje
    piszę to, aby uściślić i być dobrze zrozumianą i aby temat nie zszedł na niepotrzebne tory
    jeśli mąż się godzi na zdjęcia to ok., fajnie, że go to cieszy
    co innego jednak sądzę jest w przypadku dziecka, takie jest obecnie moje zdanie w tym temacie i chyba się nie zmieni
    canon 400D+50mm /f1.8

  2. #1022
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_z Zobacz posta
    witam wszystkich.
    czy możecie mi powiedzieć czy na serwisie www.sxc.hu zarabia się jakieś pieniądze czy tam tylko się robi wystawkę swoich fotek bez możliwości zarabiania.

    Marcin.
    na sxc.hu udostępniasz swoje fotki za darmo... sam tam zaczynałem możesz nauczyć się tam podstaw jakie rządzą stockami...


    @fotoaloja - ja sprzedaję brata :P, trochę chyba przesadzasz z tymi narcystycznymi teoriami - dzieciak się cieszy że może kiedyś zobaczy swoją fotę gdzieś w prasie/sieci etc - młody kasy za to nie dostał i tak już zostanie. Do popadnięcia w narcyzm to chyba trzeba silniejszych bodźców...
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  3. #1023
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2006
    Wiek
    48
    Posty
    159

    Domyślnie

    ciekawa kwestia
    ja kiedyś wykorzystałem swoje zdjęcie ślubne w jednym z projektów okładek, potrzebowałem młodej pary a wtedy jeszcze nie miałem pojęcia o stockach (były to czasy kolekcji corela), na zdjęciu nasze twarze były zupełnie niewidoczne (moment siarczystego pocałunku ) i nie miałem z tym żadnych problemów do czasu jak jakiś czas potem nie zobaczyłem tej pozycji na półce w hipermarkecie, przyznam szczerze że jakoś głupio się poczułem - nie wiem dlaczego ...
    w związku z tą dramatyczną historią :wink: postanowiłem więcej nie ryzykować i nie myślę o wykorzystywaniu bliskich mi osób do zdjęć, może to głupie, irracjonalne - bo powiem szczerze że nie potrafię tego jakoś logicznie uzasadnić. O dziecku nie myślałem bo na razie snuję wizje dot. osób nieco starszych - mam kilka pomysłów na starszą grupę wiekową.

    bartosz108

    Wskazana przez Ciebie strona już jest w ulubionych, będę dokładnie ją lustrował. Piszesz że korzystałeś - dlaczego nie korzystasz nadal? jakieś złe doświadczenia? a może po prostu brak zapotrzebowania?

    Reno ma rację - rodzina i znajomi to najtańsi modele, i pewnie całkiem fajnie się z nimi pracuje (lepszy kontakt) zresztą z tego co obserwuję spora grupa ludzi właśnie w ten sposób działa. Dziwne ale wydaje mi się że mniejsze opory miałbym w wykorzystaniu wizerunku swojego małego dziecka (które zmienia się z miesiąca na miesiąc), dalszej rodziny, znajomych (ee tych to już w ogóle ), niż własnej żony?
    chyba jestem jakiś staroświecki

    pozdrawiam
    Tomek

  4. #1024

    Domyślnie

    TOMEKDE
    Fotoranking jest OK, ale teraz robię lepiej dofinansowane sesje (nie dla microstocków) i korzystam z normalnych banków twarzy takich jak np.
    www.aristamodels.pl

    Co do wykorzystywania rodziny i znajomych to staram się tego nie robić, ale jak trzeba to się nie krępuję.
    Sam pozowałem do zdjęć ilustracyjnych i to czy ktoś mnie zobaczy na półce w hipermarkecie czy w sexshopie to mam generalnie w nosie.
    Traktuję wizerunek jako narzędzie do pracy a nie jako coś świętego, czego nie można pokazywać bo się zepsuje hihi.

  5. #1025
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Wiek
    49
    Posty
    203

    Domyślnie

    Roberto

    oczywiście, że prawdopodobnie przesadziłam z ta wizją spaczenia narcystycznego dziecka 'stockowego', zrobiłam to celowo, taki mały zabieg w celu podkreślenia wagi problemu
    dla mnie to ogólnie jest problem i jak widzę nie tylko dla mnie(powyżej piszą ludki o tym)
    każdy ma inaczej zakreślone granice i inaczej na to patrzy
    akurat jestem osobą, która po pierwsze nieco publiczną ma pracę, po drugie interesuje się psychologią, m.in. rozwojową, po trzecie wreszcie, pracuje z dziećmi
    ani swojej twarzy bym nie posłała tam, ani dziecięcej
    co innego męża, wujka, cioci, ich sprawa, chociaż też bym się chyba wahała
    ale co tam!
    dziś na jednym ze stocków kupili mi 4 fotki, razem zarobiłam 24 zł jednego dnia, więc mam nadzieję, że mimo wszystko zarobę na samych zdjęciach obiektów itp., obejdzie się bez wysyłania zdjęć, które budzą moje wewnętrzny sprzeciw

    nadal pozostaje dla mnie ciekawą kwestia prawna: czy nie jest czasem wbrew prawu posyłanie zdjęć dzieci na stocki, może kiedyś znajdę odpowiedź
    canon 400D+50mm /f1.8

  6. #1026
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoaloja Zobacz posta
    akurat jestem osobą, która po pierwsze nieco publiczną ma pracę, po drugie interesuje się psychologią, m.in. rozwojową, po trzecie wreszcie, pracuje z dziećmi
    ani swojej twarzy bym nie posłała tam, ani dziecięcej
    co innego męża, wujka, cioci, ich sprawa, chociaż też bym się chyba wahała
    ale co tam!
    dziś na jednym ze stocków kupili mi 4 fotki, razem zarobiłam 24 zł jednego dnia, więc mam nadzieję, że mimo wszystko zarobę na samych zdjęciach obiektów itp., obejdzie się bez wysyłania zdjęć, które budzą moje wewnętrzny sprzeciw

    nadal pozostaje dla mnie ciekawą kwestia prawna: czy nie jest czasem wbrew prawu posyłanie zdjęć dzieci na stocki, może kiedyś znajdę odpowiedź
    też mam publiczną pracę, i raczej siebie samego nie pokażę na stockach, a jeśli już to w takiej formie że rozpoznanie mnie graniczy z cudem :P

    gratuluję sprzedaży, widać że Ciężka praca włożona w obróbkę, przygotowanie zdjęć zaczyna procentować

    przesyłając fotkę dziecka, musisz dodać model release podpisany przez rodziców - to funkcjonuje już bardzo długo, i myślę że gdyby było coś nie tak to już dawno by cała instytucja model release dla dzieci upadła.

    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez robgr85 ; 21-09-2007 o 04:29
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  7. #1027
    Dopiero zaczyna Awatar jagódka
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    33

    Domyślnie

    bartosz108 dziękuję za odpowiedź

    Cytat Zamieszczone przez bartosz108 Zobacz posta
    Traktuję wizerunek jako narzędzie do pracy a nie jako coś świętego, czego nie można pokazywać bo się zepsuje hihi.
    Muszę przedstawić ten argument mężowi , bo my również zastanawiamy się nad fotografowaniem naszych dzieci do stocków. On ma trochę większe opory niż ja, ale chyba coraz bardziej skłaniamy się ku temu pomysłowi.

    Ja sprzedaję zdjęcia na stockach od kilku miesięcy, z różnym skutkiem ale widzę tendencję wzrostową wraz z rozbudową portfolio. Najlepiej szło mi na SX, ale od czasu jak przestali szybko akceptować zdjęcia, to znacznie sie pogorszyło

    Cytat Zamieszczone przez fotoaloja Zobacz posta
    dziś na jednym ze stocków kupili mi 4 fotki, razem zarobiłam 24 zł jednego dnia, więc mam nadzieję, że mimo wszystko zarobę na samych zdjęciach obiektów itp., obejdzie się bez wysyłania zdjęć, które budzą moje wewnętrzny sprzeciw
    Fotoaloja, gratuluję. Gdzie ci się to udało?! ;-) Mi się czasami udaje kilka DL, ale nigdy na na jednym stocku ??: . No i nigdy nie zarobiłam 24 zł za 4 zdjęcia. Tylko raz sprzedałam fotkę na SX za 5 $. A tak to średnia wychodzi 1$. Czasem złości mnie Dreamstime, bo tam mam nieraz mam zaledwie 0,25 $ i to za rozmiar maximum.

    Jeśli idzie o wizerunek dzieci, to myślę, że robgr85 ma rację z tym MR podpisanym przez rodziców. Funkcjonuje to na całym świecie od dawna, więc sądzę, że jest prawnie ok.

    Pozdrawiam wszystkich - fajnie, że Was znalazłam.

  8. #1028
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Wiek
    49
    Posty
    203

    Domyślnie

    przesyłając fotkę dziecka, musisz dodać model release podpisany przez rodziców
    no właśnie, więc rodzic tak jakby 'handluje' twarzą dziecka

    - to funkcjonuje już bardzo długo, i myślę że gdyby było coś nie tak to już dawno by cała instytucja model release dla dzieci upadła.
    no może, nie wiem, tak tylko powtórzyłam wątpliwość znajomego na temat, mam nadzieję, że jest ok.
    jak zajdę w ciążę, to brzuch sfotografuję, brzuch nie potrzebuje model release
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    dziś kolejne 5 DL
    3 na jednym stocku, ale taniej niż wczoraj, bo rozmiary S
    Ostatnio edytowane przez fotoaloja ; 21-09-2007 o 22:45 Powód: Automerged Doublepost
    canon 400D+50mm /f1.8

  9. #1029
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoaloja Zobacz posta
    no właśnie, więc rodzic tak jakby 'handluje' twarzą dziecka


    no może, nie wiem, tak tylko powtórzyłam wątpliwość znajomego na temat, mam nadzieję, że jest ok.
    jak zajdę w ciążę, to brzuch sfotografuję, brzuch nie potrzebuje model release
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    dziś kolejne 5 DL
    3 na jednym stocku, ale taniej niż wczoraj, bo rozmiary S
    puki dziecko nie ma ukończone 18 lat rodzic może zezwolić na wiele, m in na publikację jego zdjęcia...

    fotografowanie ciężarnego brzucha dla stock'u jest handlem dziećmi nienarodzonymi

    na którym stocku tak Ci te dl ruszyły?

    Pozdr.
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  10. #1030
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Wiek
    49
    Posty
    203

    Domyślnie

    na którym stocku tak Ci te dl ruszyły?
    na różnych
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    ale może to taki miałam tylko moment, nie napalam się zbytnio
    Ostatnio edytowane przez fotoaloja ; 22-09-2007 o 08:18 Powód: Automerged Doublepost
    canon 400D+50mm /f1.8

Strona 103 z 254 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113153203 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •