Strona 153 z 254 PierwszyPierwszy ... 53103143151152153154155163203253 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 521 do 1 530 z 2535

Wątek: Zarabianie na zdjeciach

  1. #1521
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    tu i tam...
    Posty
    413

    Domyślnie

    na dreamstime jest tak, że czas liczy się od momentu uploadu zdjęć a nie od chwili dodania kategorii.
    Także jeżeli wgrasz zdjęcia i np dopiero po tygodniu lub dwóch dodasz kategorie, to zdjęcia będą przeglądane dosłownie w sekundach, pomimo tego, że otrzymasz informację np "review time 132 hours".
    5DmkII, Canon 24-70 f/2.8, Canon 85 f/1.8, Canon 70-200 f/4, 430 EX
    :: Banki Zdjęć - sprzedaż zdjęć w agencjach microstock
    :: Motywy wordpress

  2. #1522

    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robgr85 Zobacz posta
    Tak to MR z dreamstime, są jak najbardziej uniwersalne. Akceptują je na wszystkich stockach do których wysyłam fotki.
    To prawda. MR z Dreamstime faktycznie akceptują na innych stockach. Chociaż w XII miałem związaną z tym niespodziankę. Papierki zaakceptowali mi wszędzie poza... Dreamstime. Wg przedstawionej wersji problem polegał na braku podanego adresu modelki, a w polu "Witness’ Name" wpisane było TYLKO nazwisko (to już chyba przesada - biurokraci!!).
    W związku z tym mam nauczkę - trzeba wypełniać skrupulatnie. Unikniemy niespodzianek. Człek uczy się na błędach. Szkoda, że na własnych.

  3. #1523
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JanJar Zobacz posta
    To prawda. MR z Dreamstime faktycznie akceptują na innych stockach. Chociaż w XII miałem związaną z tym niespodziankę. Papierki zaakceptowali mi wszędzie poza... Dreamstime. Wg przedstawionej wersji problem polegał na braku podanego adresu modelki, a w polu "Witness’ Name" wpisane było TYLKO nazwisko (to już chyba przesada - biurokraci!!).
    W związku z tym mam nauczkę - trzeba wypełniać skrupulatnie. Unikniemy niespodzianek. Człek uczy się na błędach. Szkoda, że na własnych.
    te podstawowe pola trzeba uzupełniać. Świadka także z imienia i nazwiska (ale tu już adres niepotrzebny).

    Pozdrawiam
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  4. #1524
    saskia
    Guest

    Domyślnie

    Pół dnia to czytałam... ale się opłaciło
    Ciekawi mnie jedno... jak zauważyłam wyżej, w danych exif ląduje nazwa programu do obrabiania... jeśli nie mam wy7kupionej licencji komercyjnej to co wtedy? Czy mozna tę nazwę jakos wykasować? Czy mozna wykasowac niektóre dane z exif?
    Będę wdzięczna za informacje.

  5. #1525
    Uzależniony Awatar asterix
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Londek.. UK
    Wiek
    45
    Posty
    793

    Domyślnie

    idziesz za daleko
    Jak by ktos mial sprawdzac legalnosc softwaru przy np 3mln zdjec w bazie danych to by musial wynajac armie informatykow.

    Po drugie nie jest to w interesie sprzedawcy ani kupujacego, by takowa licencje sprawdzac. Nie ma takze mozliwosci prawnych ku temu.

    Itd Itd...
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

  6. #1526
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez saskia Zobacz posta
    Pół dnia to czytałam... ale się opłaciło
    Ciekawi mnie jedno... jak zauważyłam wyżej, w danych exif ląduje nazwa programu do obrabiania... jeśli nie mam wy7kupionej licencji komercyjnej to co wtedy? Czy mozna tę nazwę jakos wykasować? Czy mozna wykasowac niektóre dane z exif?
    Będę wdzięczna za informacje.
    są na to jakieś narzędzia, nie pamiętam dokładnych nazw. Z tego co się orientuję to oni skryptami 'obrabiającymi fotki' podczas uploadu zmieniają m.in exif. Podczas tej obróbki często następuje ponadto stworzenie kilku kopii pliku w różnych rozmiarach (także w maksymalnym). Nie jestem pewien czy we wszystkich serwisach to tak samo wyglada, bo nie kupowałem ze stocków. Jak ktoś sciaga fotki z banków zdjęć to niech napisze co z exifu znika [jeśli znika].

    Pozdr.
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  7. #1527
    janzwolinski
    Guest

    Domyślnie

    Witam
    Mam takie pytanie do was: Ile trzeba mieć fotek w galerii i ile słów kluczowych dajecie do zdjęć żeby ktoś wogule zajrzał do niej?

  8. #1528
    wronap
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janzwolinski Zobacz posta
    Witam
    Mam takie pytanie do was: Ile trzeba mieć fotek w galerii i ile słów kluczowych dajecie do zdjęć żeby ktoś wogule zajrzał do niej?
    Trudno odpowiedzieć na takie pytanie. Ja odpowiem tak - im więcej tym lepiej

  9. #1529
    janzwolinski
    Guest

    Domyślnie

    Ok. :razz: To ile słów kluczowych średnio dajecie do 1 photo

  10. #1530
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wronap Zobacz posta
    Trudno odpowiedzieć na takie pytanie. Ja odpowiem tak - im więcej tym lepiej
    ale muszą być dobre. Spamowanie bazy nie pomoże. Kupującego tylko sfrustruje i spowoduje że poszuka innego serwisu (jeśli wogóle fotka zostanie zaakceptowana z zbyt 'odległymi' słowami kluczowymi).

    Pozdrawiam,
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

Strona 153 z 254 PierwszyPierwszy ... 53103143151152153154155163203253 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •