Strona 112 z 254 PierwszyPierwszy ... 1262102110111112113114122162212 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 111 do 1 120 z 2535

Wątek: Zarabianie na zdjeciach

  1. #1111
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Wiek
    49
    Posty
    203

    Domyślnie

    zanim zaczęłam wysyłać zdjęcia na stocki przeczytałam cały wątek, który miał wtedy ze 60 postów, zajęło mi to dużo czasu
    czytałam wtedy również wypowiedzi ludzi, którzy oprócz różnych technicznych pytań pytali też o sprzedaż, a inni się nią chwalili, pisali o tym, że mają z tego satysfakcję zarówno finansową jak i inną
    wątek motywacyjno-emocjonalny odegrał w tym wszystkim dla mnie ważną rolę
    pisała o tym matka wariatka m.in.
    nie wiem czy bez takich wypowiedzi zainteresowałabym się sprzedażą stockową
    swoją drogą, myślę, że jak zarobię tyle, żeby móc zająć się sprawami wypłat i rozliczeń z US, dołączę te informacje do strony w stopce
    może inni też tak zrobią
    a Wam proponuję napisać ten tutorial, dużo się wtedy dowiecie i nauczycie;P
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    tfu, miał 65 stron, postów dużo więcej
    ale niech tam, założę nowy wątek, szukajcie
    Ostatnio edytowane przez fotoaloja ; 27-09-2007 o 15:29 Powód: Automerged Doublepost
    canon 400D+50mm /f1.8

  2. #1112
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FOTOGRAF Zobacz posta
    ten watek jest dluzszy niz z Polski do Chin...
    moglby ktos obeznany w tych stockach napisac ''tutorial'' czy cos w tym stylu jak zaczac? wtedy bedzie znacznie lepiej... a ten watek zostanie jako watek roboczy...?
    sprawdź moją stopkę - tam masz chyba wystarczający opis.

    odnośnie limitów na istockphoto - ostatnio mieli istockalypse czy coś tego pokroju i większość ludu tam pojechała, a liczba oczekujących na weryfikację fotek wzrosła do ponad 40tysięcy. stąd teraz limit 10/168 - jak liczba oczekujących wróci do normy to myślę że znowu będzie 25/168.

    pozdr.

    to, że niektóre osoby mają napisane jakieś informacje w swoich stopkach, nie oznacza, że wszystko można tam znaleźć. I np taka osoba która nie odnajdzie tam czego szuka, musi przeczytać ponad 1000 postów, żeby znaleźć odp na swoje pytanie. z czego ostatnio, większość postów to nic więcej, jak nieprzydatne rozmowy o tym czy ktoś sprzedał jakieś zdjęcie czy nie...
    chętnie usłyszę co zbyt słabo wyjaśniłem na swojej stronie... wtedy będę mógł ją poprawić
    Ostatnio edytowane przez robgr85 ; 27-09-2007 o 16:06
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  3. #1113
    Coś już napisał Awatar iblip
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robgr85 Zobacz posta
    chętnie usłyszę co zbyt słabo wyjaśniłem na swojej stronie... wtedy będę mógł ją poprawić
    nigdzie nie napisałem, że słabo coś wyjaśniłeś
    chodziło mi o to, żeby w tym wątku można było zapytać się np o odprowadzanie podatku, co oznacza komentarz od moderatora który nie przyjął zdjęcia.. itp takie sprawy czysto techniczne ;-)
    na początku, jak zaczynałem ze stockami, dużo mi dała Twoja strona

    widzę że fotoaloja założyła już temat na pogawędki stockowe, więc tam przenieśmy naszą dyskusję, a tutaj zostawmy pole dla początkującym, żeby im pomagać na starcie

  4. #1114

    Thumbs down

    Cytat Zamieszczone przez iblip Zobacz posta
    widzę że fotoaloja założyła już temat na pogawędki stockowe, więc tam przenieśmy naszą dyskusję, a tutaj zostawmy pole dla początkującym, żeby im pomagać na starcie
    Gdyby odsaczyc ten watek z pogawedek to duzo by nie pozostalo ... nikt nie bedzie siedzial i analizowal czy cos jest bardziej czy mniej Off Topem ;-) IMO dobrze bylo, nie ma sensu sie dwoic ...

  5. #1115
    Pełne uzależnienie Awatar McKane
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    2 015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iblip Zobacz posta
    komentarz zupełnie bez sensu....

    to, że niektóre osoby mają napisane jakieś informacje w swoich stopkach, nie oznacza, że wszystko można tam znaleźć. I np taka osoba która nie odnajdzie tam czego szuka, musi przeczytać ponad 1000 postów, żeby znaleźć odp na swoje pytanie. z czego ostatnio, większość postów to nic więcej, jak nieprzydatne rozmowy o tym czy ktoś sprzedał jakieś zdjęcie czy nie...
    Komentarz artursa jak najbardziej sluszny.

    Myslisz ze net powstal po to zeby byc na Twoich uslugach 24 godziny na dobe ?
    Boli Cie czytanie 1000 postow i klikanie w stopki ktore ktos zyczliwy zmodyfikowal zebys mial latwiejszy dostep do informacji ?
    Z taka roszczeniowa postawa to daleko nie zajedziesz. Moze zaprezentujesz nam co takiego wniosles do zycia forum ze zasluzyles na szybkie i precyzyjne odpowiedzi, i takie pociecie watkow zeby Ci sie lepiej czytalo ?

    Rece opadaja po prostu.
    http://www.bykom-stop.avx.pl/

    Najnowsze fotografie cegiel znajdziesz w mojej galerii http://canon-board.info//showthread.php?t=11296

  6. #1116
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    trochę już siedzę w stockach, jednak nie rozumiem powodu dla którego odrzucili mi zdjęcie

    This file contains an excess of pixel discoloration when viewed at 100%, which we felt too severe and would affect the quality of print production.
    czym jest pixel discoloration i jak się tego pozbyć/ uniknąć jego zaistnienia?

    Pozdrawiam,
    Robert
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  7. #1117
    Coś już napisał Awatar iblip
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez McKane Zobacz posta
    Komentarz artursa jak najbardziej sluszny.

    Myslisz ze net powstal po to zeby byc na Twoich uslugach 24 godziny na dobe ?
    Boli Cie czytanie 1000 postow i klikanie w stopki ktore ktos zyczliwy zmodyfikowal zebys mial latwiejszy dostep do informacji ?
    Z taka roszczeniowa postawa to daleko nie zajedziesz. Moze zaprezentujesz nam co takiego wniosles do zycia forum ze zasluzyles na szybkie i precyzyjne odpowiedzi, i takie pociecie watkow zeby Ci sie lepiej czytalo ?

    Rece opadaja po prostu.

    może Cię to zdziwi, ale watek ten czytałem od dawna... nawet jak nie miałem założonego konta na forum i znam go dość dobrze. napisałem taką propozycję tylko dlatego, że osobom nowym o wiele łatwiej byłoby znaleźć to czego szukają jeżeli zrobiło by się jakoś przejrzyściej (piszę jeszcze raz, że w stopkach niektórych osob, nie można znaleźć wszystkiego) To była tylko propozycja, jak się nie podoba to trzeba było nie zwracać na nią uwagi - a nie pisać same pretensje, prawda?
    a poza tym to masz rację... jak przeczytałem Twój komentarz to ręce mi opadły...

  8. #1118

    Domyślnie

    pixel discoloration do jakis blad pixela, czasem wnika ze zlego odczytu matrycy, czasem ( chron nas boze ) jest t dead/ hot pixel, ale na szczescie dla naszego sprzetu najczesciej jest to problem ktory pojawia sie przy zgraniu z karty pamieci, jest to poprostu blad karty... jak uniknac... a no nie da sie taki psikus ale mozna to usunac w PSie :P tylko trzeba znalezc ten pixel.... najczesciej jednak jest to, tak prosciej mowiac to poprostu jakies odbarwienie :P kropka na zdjeciu ktorej nie powinno byc... a uzycie przez stock okreslenia pixel discoloration jest mocno przesadzone... artefakcik gdzies jest

  9. #1119
    Karolwe
    Guest

    Domyślnie

    Witam powiedzcie mi jak to jest z tymi wyszukiwarkami na stockach? na fotolii wpisałem po ok 15 słów kluczowych i wybrałem 7 najważniejszych na początek pomimo to wpisując w wyszukiwarke pierwsze 3 słowa po kolei moje zdjęcie sie nie wyświetla może macie na to jakiś sposób..?

  10. #1120
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Wiek
    49
    Posty
    203

    Domyślnie

    znalazłam genialny sposób na nie dające się usunąć artefakty!!!



    otóż. należy umyć monitor. kurdeż.
    ;P

    a tak na marginesie. ponieważ już codziennie jakiś mały DL mi do kieszeni wpada, to teraz mogę pracować wolniej i dokładniej
    oglądam każde zdjęcie osobno przed i po odszumianiu w 100% wielkości, i faktycznie znajduję różniaste plamki czasem
    mam nadzieję, że teraz już mnie na shutter nie odrzucą, przyłożę się na maksa i będę jednak bogata
    canon 400D+50mm /f1.8

Strona 112 z 254 PierwszyPierwszy ... 1262102110111112113114122162212 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •