Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Canon 80D odszumianie

  1. #1

    Domyślnie Canon 80D odszumianie

    Hej. Przeglądając ostatnio RAWY z 80D zauważyłem że mają one dość wysokie szumy nawet na iso 800. Jest jakaś opcja w lustrzance aby bardziej zredukować ten szum ? Lub czy znajdę jakis poradnik jak w Photoshopie lub lightroomie usunąć szum ze zdjecia. Próbowałem ostatnio ale gdy mocniej redukuje szum to spada ostrość i odwrotnie, jak wyostrzam zdjęcia to robi się większy szum.

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Canon 80D odszumianie

    Usuwanie szumu to większy temat, w lightroomie tez jest taki moduł natomoast nie ma jednego modelowego ustawienia, które w każdym przypadku będzie super. Na rynku istnieją lepsze odszumiarki (programy o węższej specjalizacji) za darmo można spróbować wersji trial Topaz Denoise albo DXO Pure RAW. Sprawdzałem oba i usuwają szumy jak dla mnie lepiej niz ustawienia w lightroomie.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Canon 80D odszumianie

    Odszumianie zastosuj w ACR, możesz użyć w RAW ale i w JPG, wystarczy otworzyć - zakładka Redukcja szumu.

    Szum jest na ekranie 100-200%, ale na wydrukach może nie być widoczny nawet dla ISO 3200. Nie bądź szumofobem

    Wyostrzanie z alt-em dla suwaka Maskowanie w ACR, ale to już końcowa operacja.

    Wówczas widzisz kontury, gdzie to będzie wykonane. Wyostrzanie to taka oszukańcza operacja zwiększająca kontrast krawędzi.

    Poczytaj:
    https://www.swiatobrazu.pl/obrobka-p...xii-30043.html

    Polecam pluginy do PS, PSE, Affinity Photo:

    NIK Collection
    Imagenomic Noiseware
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 02-01-2022 o 19:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •