Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: #18 filtr InfraRed za 1.50 zl

  1. #21
    Dopiero zaczyna Awatar kolak
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    21

    Domyślnie

    niestety dlugie to zdiecie bylo przy iso 100 f5.0 4.498s
    mozna czas znacznie skrocic uzywajac wiekszego iso i mniejszej przeslony ale zakazdym raze jest to cos kosztem czegos
    EOS 500d + juz nie tak mala kolekcja szkiełek
    g9

  2. #22
    Jelly_tom
    Guest

    Domyślnie

    a ja wrzucę starą płytę do spektrofotometru i na programie "przemiatanie" (zmiana długości fali od 400-1100nm) zbadam pochłanianie

  3. #23
    WSlomo
    Guest

    Domyślnie

    A czy ktos probowal zrobic zdjecia macro roslin, owadow w IR. Jesli tak to jak wychodza? Bo np. robiac w UV przy niektorych owadach i roslinach widac dodatkowe cechy nie widoczne w swietle dziennym.

  4. #24
    Bywalec Awatar Follman
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Hajnówka
    Wiek
    33
    Posty
    188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WSlomo
    A czy ktos probowal zrobic zdjecia macro roslin, owadow w IR. Jesli tak to jak wychodza? Bo np. robiac w UV przy niektorych owadach i roslinach widac dodatkowe cechy nie widoczne w swietle dziennym.
    Z tego co przeczytałem wczesniej to zaden owad(prawie) nie wysiedzi 4 sekund bez drgnięcia . (A jk wiadomo Macro ma być ostre i juz )

    Pozdrawiam
    Follman
    Canon 40D | EF 100-300mm f/4.5-5.6USM | Speedlite 430 EX |CZJ Sonnar 180/2.8
    onePhoto:
    KLIKNIJ

  5. #25
    Uzależniony Awatar -=Festyk=-
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    33
    Posty
    666

    Domyślnie

    A ja z tego co przeczytałem zrozumiałem,że jak się wyjmie filtr sprzed matrycy to czasy wychodzą bardziej ,,normalne''.
    D300s,Nikkor 18-55mm f:3,5-5,6,Tamron 55-200mm f:4,0-5,6,Jupiter 37A 135mm f:3,5,SB-800,Fancier WB1626
    plfoto||Galeria

  6. #26
    Uzależniony Awatar Wats0n
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Posen Bloody Posen
    Wiek
    42
    Posty
    996

    Domyślnie

    Bez przesady.
    Mi owady nie uciekały.
    Tzn. biedronki.
    Fakt, iż były martwe i wystawione w gablocie okazał się dość pomocny
    Tako rzecze Watson.
    There are no stupid questions, just stupid people.
    Wątek galeryjny na CB/Portrety@CB/Meksyk@CB/Sport@CB //Galeria przejściowa

  7. #27
    Coś już napisał Awatar kiku1
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Płock
    Wiek
    48
    Posty
    52

    Domyślnie

    [QUOTE=Follman]Z tego co przeczytałem wczesniej to zaden owad(prawie) nie wysiedzi 4 sekund bez drgnięcia . (A jk wiadomo Macro ma być ostre i juz )

    zapomniałeś dodać ŻADEN ŻYWY OWAD
    350D + kit +pare szkieł M42
    moje foto

  8. #28

    Domyślnie

    Witam. Jest jeszcze jeden sposob na zrobienie sobie filtra IR, sposob podobny tylko zamiast krojenia grubej płyty cd, ktora kijowo sie tnie i jest niewymiarowa kupijemy najtanszy diapozytyw srednioformatowy 6x6, nie naswietlamy go tylko odrazu oddajemy do wywołania w labie - wyjdzie nam ladny czarny film... dalej tak samo jak w opisanym sposobie. Pozdrawiam.

  9. #29
    Bywalec Awatar Follman
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Hajnówka
    Wiek
    33
    Posty
    188

    Domyślnie

    [QUOTE=kiku1]
    Cytat Zamieszczone przez Follman
    Z tego co przeczytałem wczesniej to zaden owad(prawie) nie wysiedzi 4 sekund bez drgnięcia . (A jk wiadomo Macro ma być ostre i juz )

    zapomniałeś dodać ŻADEN ŻYWY OWAD
    Zgadzam sie w zupełności faktycznie ciekawie by wyglądało macro w IR. NA przykład mrówka na białym liściu ale tak jak wspomniałem to raczej nie wykonalne chyba ze ZABIĆ
    Canon 40D | EF 100-300mm f/4.5-5.6USM | Speedlite 430 EX |CZJ Sonnar 180/2.8
    onePhoto:
    KLIKNIJ

  10. #30
    Jelly_tom
    Guest

    Domyślnie

    Filtr 89B (Cokin A007) przeskanowany w zakresie 450-1100nm. Na wykresie zapis transmitancji czyli tego co filtr przepuszcza w %. Największa T - poniędzy 750 i 800nm. Powyżej 800nm - wolna amerykanka. Odcina wszystko poniżej 660nm. Zamieszczam wykres - w trochę zamotany sposob, ale niech będzie...

    i proszę kliknąc na przycisk "sprzęt"

    w każdym razie rzeczony wykres jest na mojej stronce pod przyciskiem" sprzęt". sorry nie wim za bardzo jak go tu wrzucić....

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •