Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Zakup aparatu APS-C (m50)

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    143

    Domyślnie Zakup aparatu APS-C (m50)

    Witajcie!

    Sprzedałem swojego Canona 600d i jego szklarnię. Napaliłem się na Sony i wybrałem RX10 m.2! Dyplomatycznie rzecz ujmując - nie wiem czy ponownie bym go zakupił! Jednak teraz chcę wrócić do świata APS-C. Korci mnie na swój sposób M50 m.2! Ale przyszłości tego systemu nie widać. A na aps-c z bagnetem R (w jakiejś sensownej cenie trzeba lata poczekać - o ile w ogóle coś będzie). FF nie potrzebuje, pomijając finanse - fizycznie są to za duże zabawki (lubię duże zakresy ogniskowych). System m4/3 odpada - był fajny ale w roku 2016! I ten M50 korci. Kieszonkowy i patrząc na to co widać z nagrań realnych użytkowników - robiący naprawdę fajne filmy. A jak z waszymi opiniami o m50?
    Ostatnio edytowane przez REX ; 24-12-2021 o 20:30

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Cytat Zamieszczone przez REX Zobacz posta
    Witajcie!

    Sprzedałem swojego Canona 600d i jego szklarnię. Napaliłem się na Sony i wybrałem RX10 m.2! Dyplomatycznie rzecz ujmując - nie wiem czy ponownie bym go zakupił! Jednak teraz chcę wrócić do świata APS-C. Korci mnie na swój sposób M50 m.2! Ale przyszłości tego systemu nie widać. A na aps-c z bagnetem R (w jakiejś sensownej cenie trzeba lata poczekać - o ile w ogóle coś będzie). FF nie potrzebuje, pomijając finanse - fizycznie są to za duże zabawki (lubię duże zakresy ogniskowych). System m4/3 odpada - był fajny ale w roku 2016! I ten M50 korci. Kieszonkowy i patrząc na to co widać z nagrań realnych użytkowników - robiący naprawdę fajne filmy. A jak z waszymi opiniami o m50?
    Ja focę m6 i nie stresuje mnie przyszłość lub jej brak tego systemu. Nie wiem czy Canon z niego zrezygnuje, bo osobiście uważam, ze byłby to błąd. System R nawet w wersji apsc będzie zbyt drogi dla początkujących użytkowników. Będzie też ciężki, a nie wszyscy to lubią. Ja uwielbiam system M i polecam. Trochę faktycznie z obiektywami bywa różne, zwłaszcza jak ktoś nie chce się przekonać do ciężkich szkieł lustrzankowych (czyli jak ja ), ale jak się postarasz i ... masz kasę (bo to warunek bezwzględny) to nie ma mocnych - coś tam zawsze znajdziesz. Jeśli masz szkła od 600d, to nie spiesz się ze sprzedażą. Przemyśl to, bo może niektóre zwłaszcza np. tele lub macro mogą się przydać po adapterze. Canon m50mk2 to odrobine poprawiona wersja m50. Poprawki głównie ograniczają się do opcji video i trochę AF. Myślę, ze warto, choć mnie marzy się bardziej m6mk2... ale póki co zostaje przy mojej starej m6...
    Ostatnio edytowane przez eos m10 ; 24-12-2021 o 20:47

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 364

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Też nie przejmował bym się "brakiem przyszłości" systemu M, bo to nie w tym tkwi mz problem, czy on ma przyszłość, lecz w tym, co możesz mieć zamiast niego już dzisiaj. Po odrzuceniu micro 4/3 i lustrzanek zostaje Ci albo Canon, albo SONY a-coś-tam. Już SONY a6100 leje wszystkie Canony serii M i nie tylko pod względem AF i jakości jpg z aparatu, tyle że ma kiepską rozdzielczość EVF, ale możesz też na nim używać innej optyki, także Canon EF przez adapter, więc sprzęt ma duże możliwości adaptacyjne. M 50 nie mam, mam M5, który ma gorszy AF i funkcje filmowe, ale do mojego użytku wystarcza. W tym momencie M50 jest niezłym wyborem, jeśli uprzesz się przy Canonie, bo ma EVF w przeciwieństwie do M6 Mk II. Przy tym drugim 32 Mp to z kolei taka reklama, że szyld firmę zasłania
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    143

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Sony zaprzestało produkcji a6100. Choć wydaje mi się nie tylko drogim aparatem co też i konkurencją dla ZV-E10! Jak i w a6100 masz bardzo skąpe opcje dotykowe. Z jednej strony to trochę kpina. Co do Sony jako marce jestem obecnie trochę rozczarowany.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    REX:

    Zgadzam się z Tobą. Sony jest w dużej mierze obecnie przereklamowane i do tego to bardzo drogi system. Jedyna zaleta to faktycznie duża ilośc obiektywów natywnych, ale za to stosunkowo bardzo drogich.

    ATSF:
    Co do m6mk2 to fakt 32mp to głównie reklama... ale w nim nie o to chodzi. On jest fajnie rozbudowany pod kątem macro... a ja to preferuje. Poza tym m6mk2 ma bardzo dobry AF, taki sam jak w RP (moim zdaniem może wypadać lepiej niż Sony, bo Sony w wielu korpusach AF ma taki sobie). Brak EVF mi akurat nie przeszkadza. Mnie bardzo dobrze kadruje się przez tylny wyświetlacz. Choć jeśli ktoś wcześniej używał lustra to może faktycznie mieć problem z przestawieniem się. Zewnętrzny jest, ale za ok. 1000zł i do tego blokuje gorąca stopke, więc lipa.
    Ostatnio edytowane przez eos m10 ; 24-12-2021 o 23:50

  6. #6
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Ciekawe uwagi. Podobno istnieje tylko Sony i Canon. Otóż nie. Istnieje jedna z 2 najważniejszych firm czyli Nikon oraz istnieje coś takiego jak Fujifilm. Oferta Nikona jest na razie skromna, ale ten system oferował i oferuje pewne rozwiązania (sensowne i pozyteczne) jakich np nie oferował Canon. Tak samo jak zresztą Pentax, no ale ta firma nie chce wchodzić w bezlustra.
    Nikon na teraz ma Z50 oraz dla miłośników stylu retro blizniaczego Zfc. 2 małe obiektywy ci załatwiają zakres od 16 do 250 mm.
    Fujifilm ma sporo ciekawych obiektywów (szczególnie stałoogniskowych jasnych). Tylko trochę drogich, no i nie daje opcji przesiadki na FF.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-12-2021 o 00:27
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 364

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ciekawe uwagi. Podobno istnieje tylko Sony i Canon. Otóż nie. Istnieje jedna z 2 najważniejszych firm czyli Nikon oraz istnieje coś takiego jak Fujifilm. Oferta Nikona jest na razie skromna, ale ten system oferował i oferuje pewne rozwiązania (sensowne i pozyteczne) jakich np nie oferował Canon. Tak samo jak zresztą Pentax, no ale ta firma nie chce wchodzić w bezlustra.
    Nikon na teraz ma Z50 oraz dla miłośników stylu retro blizniaczego Zfc. 2 małe obiektywy ci załatwiają zakres od 16 do 250 mm.
    Fujifilm ma sporo ciekawych obiektywów (szczególnie stałoogniskowych jasnych). Tylko trochę drogich, no i nie daje opcji przesiadki na FF.
    Właśnie te przesiadki na szkła FF są jedną z atrakcji niektórych systemów ML, a skoro kolega już w systemie Canona się trochę zagnieździł, to opcja pozbycia się wszystkich szpejów od niego może się po prostu nie udać. Przesiadka na Fuji musiałaby być totalna i nietania, i to samo z Nikonem.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar dredorc40
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Mam m50,M6 też fajny jednak brak EVF w moim przypadku nie do przyjęcia. Do tego szkiełka 22mm i 11-22 mm i wszystko pieknię śmiga.Fotki wychodzą super.Na półce od pół roku leży C 77d i nie wiem czy wrócę do niego.Słabą stroną jest z pewnością wbudowana lampa błyskowa.Jesli potrzebujesz małego ( lekki i poręczny) i dobrego zestawu to M50 lub m6 zaspokoi twoje potrzeby.Dzieki adapterowi podpinam do niego też 24-105L i 70-200L. Wspominasz też o systemie R , niestety jak dla mnie nie tez przedział cenowy zwłaszcza obiektywy z serii L ceny masakra.
    Canon EOS 77D + C 24-105 f/4L IS USM, C 70-200 f4/L IS, M50 + 11-22MM, 22MM

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    143

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    @dredorc40 - A dało by radę podesłać mi jakieś fotki i filmy?

    @Jacek_Z - Nikon odpada (nie klei mi się w ogóle ta marka), Fuji no już bardziej ale ale ale wolę Canona. Canon mi leży, sprzedałem 600d bo był nie poręczny. Matryca też miała swoje lata. Ale patrząc na jakość zdjęć, no to brakuje mi tego 600d.

    @eos m10 - Sony nie jest nie tyle przereklamowane (choć też) co bardziej przecenione. Mam wręcz wrażenie, że obecnie w stosunku ceny do jakości czasem smartphony wychodzą lepiej. Przykładowo Sony a6000 (najlepiej sprzedający się model na rynku Sony) stoi z ceną już z dwa lata, a jest na rynku od 2014 roku Inna sprawa, że to też wiele mówi o rynku foto, który mocno przerzucił się na wiele bardziej rentowny segment FF (mniejsza ilość sprzedanych egzemplarzy ale z większym zyskiem). Mój 600d miał sporo wad - już nawet patrząc na specyfikację i miałem go około 9 lat. Był już jego czas (około 80 tys przebiegu).

    Chciałbym jeszcze sensowne 4k ale w tych cenach i segmencie szkoda trochę zawracać sobie tym głowę (Crop mi nie przeszkadza ale Rolling Shutter już tak).

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ciekawe uwagi. Podobno istnieje tylko Sony i Canon. Otóż nie. Istnieje jedna z 2 najważniejszych firm czyli Nikon oraz istnieje coś takiego jak Fujifilm. Oferta Nikona jest na razie skromna, ale ten system oferował i oferuje pewne rozwiązania (sensowne i pozyteczne) jakich np nie oferował Canon. Tak samo jak zresztą Pentax, no ale ta firma nie chce wchodzić w bezlustra.
    Nikon na teraz ma Z50 oraz dla miłośników stylu retro blizniaczego Zfc. 2 małe obiektywy ci załatwiają zakres od 16 do 250 mm.
    Fujifilm ma sporo ciekawych obiektywów (szczególnie stałoogniskowych jasnych). Tylko trochę drogich, no i nie daje opcji przesiadki na FF.
    Mogę rozumieć Twój sentyment, Nikon produkował bardzo dobry sprzęt i z tego powodu cieszył sie dużym uznaniem.
    Ale tak już nie jest.

    Jeśli jesteś innego zdania to jak przekonasz tych ludzi co wypożyczają sprzęt w Lensrentals ???
    Mają pełny wybór i płacą za to co potrzebują.
    To co ludzie pożyczają jest w sumie bardzo dobrą miarą możliwosci sprzętu i jego jakości z tego co oferują teraz wszystkie firmy foto

    Wątek tutaj na naszym portalu
    https://www.canon-board.info/threads...06#post1430006

    jp

    PS
    I praktycznie nikt nie pożycza sprzętu APS-C
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 25-12-2021 o 10:49
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •