Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Zakup aparatu APS-C (m50)

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    M50 to ewidentnie fajny aparacik. Zrobiłem nim jakieś 8k fotek i zawsze byłem pod wrażeniem pozytywnym. Nie focę na wysokim ISO (powyżej 1600) i nie robię w warunkach ekstremalnych dla AF- zwykłe śledzenie twarzy-oka i tyle. Obrazek bardzo fajny, soczysty, łatwy w obróbce.
    Ostatnio zmieniłem M50 na M6II ze względu na obsługę praktycznie identyczną z R no i oczywiście stosowną promocję.
    W przyszłości wszyscy będziemy martwi - system M też pewnie kiedyś.
    Kupiłeś m6mk2? Napisz coś. Bardzo mnie on kręci

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Cytat Zamieszczone przez eos m10 Zobacz posta
    Kupiłeś m6mk2? Napisz coś. Bardzo mnie on kręci
    Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne w stosunku do M50 to:
    1. Ergonomia dla mnie idealna - 3 kółka pozwalają na swobodny wybór parametrów. Ustawiłem sobie wszystko jak w R.
    2. Matryca o rozdzielczości zbliżonej do R, dużo szczegółów, szumy nie większe niż w M50. Bardzo dobrze się obrabia w LR natomiast w DPP następuje dziwna utrata szczegółów w cieniach. Ze szkłami klasy M32/1.4 i S56/1.4 ostrość jest bardzo dobra.
    3. Migawka elektroniczna wybierana swobodnie a nie jak w M50 przypisana do jednego trybu.
    4. Tryb Fv - używam go często w R i teraz mam go też w M6II.
    5. Budowa bardzo solidna.
    6. Ustawianie pola AF działa bardzo płynnie, Eye AF chyba podobny do M50.

    Na minus na pewno przypinany EVF - wygląda cudacznie .
    Dźwięk migawki mechanicznej jest jakiś dziwny.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne w stosunku do M50 to:
    1. Ergonomia dla mnie idealna - 3 kółka pozwalają na swobodny wybór parametrów. Ustawiłem sobie wszystko jak w R.
    2. Matryca o rozdzielczości zbliżonej do R, dużo szczegółów, szumy nie większe niż w M50. Bardzo dobrze się obrabia w LR natomiast w DPP następuje dziwna utrata szczegółów w cieniach. Ze szkłami klasy M32/1.4 i S56/1.4 ostrość jest bardzo dobra.
    3. Migawka elektroniczna wybierana swobodnie a nie jak w M50 przypisana do jednego trybu.
    4. Tryb Fv - używam go często w R i teraz mam go też w M6II.
    5. Budowa bardzo solidna.
    6. Ustawianie pola AF działa bardzo płynnie, Eye AF chyba podobny do M50.

    Na minus na pewno przypinany EVF - wygląda cudacznie .
    Dźwięk migawki mechanicznej jest jakiś dziwny.
    dzięki, a możesz napisać więcej odnośnie szumów - jak wygląda kwestia iso1600 i jak działa focus breaking? mam stara m6 i tam na iso1600 jest spoko nawet przy użyciu ciemniejszych obiektywów.

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Cytat Zamieszczone przez eos m10 Zobacz posta
    dzięki, a możesz napisać więcej odnośnie szumów - jak wygląda kwestia iso1600 i jak działa focus breaking? mam stara m6 i tam na iso1600 jest spoko nawet przy użyciu ciemniejszych obiektywów.
    Z tym ISO i szumami to nie jest oczywista sprawa.
    RAWy Canonów są bardzo surowe - zero odszumiania. M6II nie jest wyjątkiem. Przy defaultowych ustawieniach LR mamy tylko lekkie odszumianie chrominancji i to wystarcza na niskich ISO.
    Przy ISO1600 lekkie odszumianie luminancji (25 w LR) daje bardzo dobry rezultat. Szczegóły są zachowane, gładkie powierzchnie są dość przyzwoite przy podglądzie 100%.
    Przy eksporcie do JPG rozmiaru np. 2560px szum praktycznie znika - tu widać pozytywny wpływ gęstej matrycy.
    Subiektywne wrażenie jest takie, że lekkie odszumianie luminancji jest w LR skuteczniejsze w odniesieniu do M6II niż M50.
    W ogóle to LR dobrze sobie radzi z obrazkiem z tej nowej matrycy.
    Inaczej wygląda sprawa, gdy trzeba obrazek z ISO1600 poddać jakiejś forsowniejszej obróbce. Szum w mocno rozjaśnionych cieniach robi się dość agresywny - tu jest duża różnica w stosunku do FF.
    Dla mnie szum luminancji jest czyś naturalnym - przypomina ziarno z analoga, które zawsze towarzyszyło obrazkom np. sportowym, zwłaszcza mocniej skadrowanym.
    Obsesyjna gładkość moim zdaniem nie jest niezbędna tam gdzie spodziewamy się wysokiego ISO - sport, reportaż.

    Techniki focus bracketing jeszcze nigdy nie próbowałem
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Z tym ISO i szumami to nie jest oczywista sprawa.
    RAWy Canonów są bardzo surowe - zero odszumiania. M6II nie jest wyjątkiem. Przy defaultowych ustawieniach LR mamy tylko lekkie odszumianie chrominancji i to wystarcza na niskich ISO.
    Przy ISO1600 lekkie odszumianie luminancji (25 w LR) daje bardzo dobry rezultat. Szczegóły są zachowane, gładkie powierzchnie są dość przyzwoite przy podglądzie 100%.
    Przy eksporcie do JPG rozmiaru np. 2560px szum praktycznie znika - tu widać pozytywny wpływ gęstej matrycy.
    Subiektywne wrażenie jest takie, że lekkie odszumianie luminancji jest w LR skuteczniejsze w odniesieniu do M6II niż M50.
    W ogóle to LR dobrze sobie radzi z obrazkiem z tej nowej matrycy.
    Inaczej wygląda sprawa, gdy trzeba obrazek z ISO1600 poddać jakiejś forsowniejszej obróbce. Szum w mocno rozjaśnionych cieniach robi się dość agresywny - tu jest duża różnica w stosunku do FF.
    Dla mnie szum luminancji jest czyś naturalnym - przypomina ziarno z analoga, które zawsze towarzyszyło obrazkom np. sportowym, zwłaszcza mocniej skadrowanym.
    Obsesyjna gładkość moim zdaniem nie jest niezbędna tam gdzie spodziewamy się wysokiego ISO - sport, reportaż.

    Techniki focus bracketing jeszcze nigdy nie próbowałem
    Dziękuję bardzo. Kurcze mam straszną ochotę go kupić tylko co zrobić z obecnym

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 012

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Ad 5. M50 nie było chyba aż tak źle zbudowane? Ja uwielbiam tę mydelniczkę
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Ad 5. M50 nie było chyba aż tak źle zbudowane? Ja uwielbiam tę mydelniczkę
    Sam korpus w M6II jest na prawdę solidny. Wszystko psuje dopięty EVF o wyglądzie z innej bajki.
    Do budowy M50 nie miałem zastrzeżeń. Wszystko dobrze spasowane i obłe.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #28
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Sam korpus w M6II jest na prawdę solidny. Wszystko psuje dopięty EVF o wyglądzie z innej bajki.
    Do budowy M50 nie miałem zastrzeżeń. Wszystko dobrze spasowane i obłe.
    Myślę o kupieniu tego wizjera - ile dałeś?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Myślę o kupieniu tego wizjera - ile dałeś?
    No właśnie istotą promocji na Black Friday była możliwość zakupu M6II z wizjerem i M15-45 za 2999 PLN.
    Dziś wszystko "wróciło do normy" i gołe M6II tyle kosztuje.
    Nie wiem gdzie okazyjnie dostać ten EVF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #30
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    No właśnie istotą promocji na Black Friday była możliwość zakupu M6II z wizjerem i M15-45 za 2999 PLN.
    Dziś wszystko "wróciło do normy" i gołe M6II tyle kosztuje.
    Nie wiem gdzie okazyjnie dostać ten EVF.
    No właśnie, teraz ten wizjer kosztuje ponad tysiaka.....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •