Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Zakup aparatu APS-C (m50)

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Sentyment ciągnie niektórych w stronę marki Fiat. Tak samo dzieje się z fanami marki Nikon. Jest kwestią czasu jej koniec.

  2. #12
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Mogę rozumieć Twój sentyment, Nikon produkował bardzo dobry sprzęt i z tego powodu cieszył sie dużym uznaniem.
    Ale tak już nie jest.

    Jeśli jesteś innego zdania to jak przekonasz tych ludzi co wypożyczają sprzęt w Lensrentals ???
    Czytałem. Pozycja nr 1 Canon C70, poz. 5 - Blackmagic, poz. 6 - Red. Przecież to jest niemal wypożyczalnia sprzętu Video

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Sentyment ciągnie niektórych w stronę marki Fiat. Tak samo dzieje się z fanami marki Nikon. Jest kwestią czasu jej koniec.
    Tak tak, ban na Nikoniarzach obowiązuje.

    Czy ty czasami napiszesz coś normalnego na tym forum, czy będziesz produkował wyłącznie zaczepne posty?
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Czytałem. Pozycja nr 1 Canon C70, poz. 5 - Blackmagic, poz. 6 - Red. Przecież to jest niemal wypożyczalnia sprzętu Video
    to co cytujesz tabelka popularności nowych 2021 produktów (trzeba przeczytać opis)

    poniżej tabelka popularności wszystkich produktów - całe podium zajęte przez canona R5 5DIV 24-70 2.8II - nikona brak

  4. #14
    Dopiero zaczyna Awatar dredorc40
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Cytat Zamieszczone przez REX Zobacz posta
    @dredorc40 - A dało by radę podesłać mi jakieś fotki i filmy?

    @Jacek_Z - Nikon odpada (nie klei mi się w ogóle ta marka), Fuji no już bardziej ale ale ale wolę Canona. Canon mi leży, sprzedałem 600d bo był nie poręczny. Matryca też miała swoje lata. Ale patrząc na jakość zdjęć, no to brakuje mi tego 600d.

    @eos m10 - Sony nie jest nie tyle przereklamowane (choć też) co bardziej przecenione. Mam wręcz wrażenie, że obecnie w stosunku ceny do jakości czasem smartphony wychodzą lepiej. Przykładowo Sony a6000 (najlepiej sprzedający się model na rynku Sony) stoi z ceną już z dwa lata, a jest na rynku od 2014 roku Inna sprawa, że to też wiele mówi o rynku foto, który mocno przerzucił się na wiele bardziej rentowny segment FF (mniejsza ilość sprzedanych egzemplarzy ale z większym zyskiem). Mój 600d miał sporo wad - już nawet patrząc na specyfikację i miałem go około 9 lat. Był już jego czas (około 80 tys przebiegu).

    Chciałbym jeszcze sensowne 4k ale w tych cenach i segmencie szkoda trochę zawracać sobie tym głowę (Crop mi nie przeszkadza ale Rolling Shutter już tak).
    Wnecie masz pełno fotek nawet w RAW np.dpreview
    Ostatnio edytowane przez dredorc40 ; 25-12-2021 o 12:19
    Canon EOS 77D + C 24-105 f/4L IS USM, C 70-200 f4/L IS, M50 + 11-22MM, 22MM

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Cytat Zamieszczone przez dredorc40 Zobacz posta
    Wnecie masz pełno fotek nawet w RAW np.dpreview
    No z tymi fotkami w necie, to nie zawsze tak różowo. Sa często robione chyba przez artystów, albo po obróbce i to ciętej bo u mnie jakoś prawie nigdy nie uzyskuje takich efektów jak widac na tych fotach z netu.

    A TERAZ OGÓLNIE:

    Każdy system ma swoje wady i zalety. Problem w tym, by wybrać optymalny dla siebie. ja Sony nie lubie, ze względu na kiepski jak dla mnie balans bieli i paletę barw, bardzo słabą ergonomie i ceny, które w najmniejszym stopniu nie są adekwatne do wartości produktu. Sporo uzytkowników narzeka tez ostatnio na AF, który nie zawsze sprawuje się tak legendarnie jak w reklamach. Nikon... problem chyba głównie w AF i obiektywach... systemy 3/4 są fajne dla amatorów - sporo automatyki..., często też maja bardzo drogie obiektywy. Dla mnie Canon jest dość optymalny, choć coś mnie trafia jak trzeba lekki i dobry obiektyw tele lub macro do niego dostać! Nie mniej jednak pod względem puszki jest ok.; przynajmniej moja m6-ka jest ok.

  6. #16
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Masz M czyli M ci pasuje, choć jak dla nie to nie jest perspektywiczny system. Nic nie wspomniałeś o Fujifilm, choć wg mnie jesli brać pod uwagę jedynie APS-C to to jest najfajniejszy system.
    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    to co cytujesz tabelka popularności nowych 2021 produktów (trzeba przeczytać opis)

    poniżej tabelka popularności wszystkich produktów -
    Pierwsze tabelki to nawet mieszanka aparatów, kamer, obiektywów.
    Jakąkolwiek z tabelek bys nie brał pod uwagę to strasznie wysoko są specjalistyczne sprzęty filmowe. Tabelka Camera brand - pozycja 3 Blackmagic, 9 Red, 11 GoPro, 12 Arri.
    Jak dla mnie to tu sprzet filmowy jest mocno nadreprezentowany. Przypomnę, że chętnie się filmuje też bezlusterkowcami Sony oraz aparatami Canona, Nikona - nie bardzo. Czyli modele Sony i Canona zapewne były w jakiejś (dużej) części wypożyczane do filmowania, bo wypożyczenie Arri zapewne jest droższe.
    Jak dla mnie to są statystyki wypożyczalni sprzętu głównie Video. To raz. A dwa to popularność nie świadczy o przewadze jakościowej. Jest wiele innych czynników - marketing, opinie (nie zawsze słuszne stereotypy) niska cena itd.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Masz M czyli M ci pasuje, choć jak dla nie to nie jest perspektywiczny system. Nic nie wspomniałeś o Fujifilm, choć wg mnie jesli brać pod uwagę jedynie APS-C to to jest najfajniejszy system.

    Pierwsze tabelki to nawet mieszanka aparatów, kamer, obiektywów.
    Jakąkolwiek z tabelek bys nie brał pod uwagę to strasznie wysoko są specjalistyczne sprzęty filmowe. Tabelka Camera brand - pozycja 3 Blackmagic, 9 Red, 11 GoPro, 12 Arri.
    Jak dla mnie to tu sprzet filmowy jest mocno nadreprezentowany. Przypomnę, że chętnie się filmuje też bezlusterkowcami Sony oraz aparatami Canona, Nikona - nie bardzo. Czyli modele Sony i Canona zapewne były w jakiejś (dużej) części wypożyczane do filmowania, bo wypożyczenie Arri zapewne jest droższe.
    Jak dla mnie to są statystyki wypożyczalni sprzętu głównie Video. To raz. A dwa to popularność nie świadczy o przewadze jakościowej. Jest wiele innych czynników - marketing, opinie (nie zawsze słuszne stereotypy) niska cena itd.
    widzę że trzeba zacytować tabelkę:

    1.canon R5
    2. canon 5d4
    3.canon24-70 2.8II
    4.canon R6
    5.sony alfa a7S III
    .
    .
    .
    12.canon eos c300
    12. blackmagic pocket cinema camera 6K
    .
    .
    17.canon eos c70
    18.canon c200

    sprzęty typowo filmowe 5(A7SIII) 12 i 13 oraz 17 i 18 pozycja
    podium dlacanona potem mieszanka sony canon

    tabelka camera brands
    canon 38%
    sony 26%
    blackmagic 7.85%
    nikon 6.36% <---- i to jest jedyny wynik nikona

    tabelka lens brands
    canon 37%
    sony 15%
    sigmma 11%
    nikona brak czyli w tej tabeli wynik poniżej 0.5%

  8. #18
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Umiem czytać. Tylko, że ja wyciągam inne wnioski już ty.
    A już w ogóle te tabele nie mają nic wspólnego z tematem jakie APS-C kupi eos m10
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 407

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Cytat Zamieszczone przez REX Zobacz posta
    Witajcie!

    Sprzedałem swojego Canona 600d i jego szklarnię. Napaliłem się na Sony i wybrałem RX10 m.2! Dyplomatycznie rzecz ujmując - nie wiem czy ponownie bym go zakupił! Jednak teraz chcę wrócić do świata APS-C. Korci mnie na swój sposób M50 m.2! Ale przyszłości tego systemu nie widać. A na aps-c z bagnetem R (w jakiejś sensownej cenie trzeba lata poczekać - o ile w ogóle coś będzie). FF nie potrzebuje, pomijając finanse - fizycznie są to za duże zabawki (lubię duże zakresy ogniskowych). System m4/3 odpada - był fajny ale w roku 2016! I ten M50 korci. Kieszonkowy i patrząc na to co widać z nagrań realnych użytkowników - robiący naprawdę fajne filmy. A jak z waszymi opiniami o m50?
    M50 to ewidentnie fajny aparacik. Zrobiłem nim jakieś 8k fotek i zawsze byłem pod wrażeniem pozytywnym. Nie focę na wysokim ISO (powyżej 1600) i nie robię w warunkach ekstremalnych dla AF- zwykłe śledzenie twarzy-oka i tyle. Obrazek bardzo fajny, soczysty, łatwy w obróbce.
    Ostatnio zmieniłem M50 na M6II ze względu na obsługę praktycznie identyczną z R no i oczywiście stosowną promocję.
    W przyszłości wszyscy będziemy martwi - system M też pewnie kiedyś.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #20
    Bywalec Awatar janpur
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    130

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu APS-C (m50)

    Mam M50, bawie sie tym na codzien...
    5D
    M50

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •