Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Zakup obiektywu

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Zakup obiektywu

    Witajcie, mam nietypowe pytanie odnośnie zakupu obiektywu; może ktoś ma takie doświadczenia... Obecnie, jak pewnie zauważyliście, jest spory problem z dostępnością produktów. Znalazłam taki, który będzie mi pasował, ale na Amazonie u chińskiego sprzedawcy. Amazon tylko posredniczy w transakcji. Nie moge na ich stronie znaleźć info odnośnie gwarancji/rekojmi... wiecie może co w na wypadek gdyby obiektyw się zepsuł np. za pół roku?
    dzięki i pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Zakup obiektywu

    zapłacisz za naprawę w serwisie
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Zakup obiektywu

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    zapłacisz za naprawę w serwisie
    co racja to racja, tylko czy jest jakiś serwis naprawiający to badziewie? Mowa o 7artisans

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 341

    Domyślnie Odp: Zakup obiektywu

    Cytat Zamieszczone przez eos m10 Zobacz posta
    co racja to racja, tylko czy jest jakiś serwis naprawiający to badziewie? Mowa o 7artisans
    A niby co miałoby się zepsuć w całkowicie manualnym obiektywie pozbawionym jakiejkolwiek elektroniki, czego by nie naprawił pierwszy lepszy serwis? Nadzieja, że newralgicznych elementów nie wykonano z plasteliny, jest całkiem spora
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Zakup obiektywu

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    A niby co miałoby się zepsuć w całkowicie manualnym obiektywie pozbawionym jakiejkolwiek elektroniki, czego by nie naprawił pierwszy lepszy serwis? Nadzieja, że newralgicznych elementów nie wykonano z plasteliny, jest całkiem spora
    Pozostaje mieć taka nadzieję, bo zamówiłam. Raz kozie śmierć. I oby okazała się ok., bo to ostatnia deska ratunku jeśli chodzi o lekki obiektyw macro...

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Zakup obiektywu

    Cytat Zamieszczone przez eos m10 Zobacz posta
    Pozostaje mieć taka nadzieję, bo zamówiłam. Raz kozie śmierć. I oby okazała się ok., bo to ostatnia deska ratunku jeśli chodzi o lekki obiektyw macro...
    W tej grupie sprzętu jest większe ryzyko, że nowiutki egzemplarz nie jest prawidłowo zestrojony niż to, że padnie w trakcie eksploatacji.
    Kluczowa jest wg mnie procedura wymiany.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 341

    Domyślnie Odp: Zakup obiektywu

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    W tej grupie sprzętu jest większe ryzyko, że nowiutki egzemplarz nie jest prawidłowo zestrojony niż to, że padnie w trakcie eksploatacji.
    Kluczowa jest wg mnie procedura wymiany.
    Zestrojenie obiektywu właściwie sprowadza się do justowania soczewek, ale Chińczycy mają tak opanowane CNC, że takie porypane wynalazki, jak ustalanie przedniego członu na trzech wkrętach, jak miałem we Flektogonie 2,4/35 mm, to już się chyba nie stosuje. Kiedyś mi kuzyn tego Flektogona wytelepał na motocyklu i miałem problem. Zakochałem się natomiast znacznie później w systemie OM Olympusa, bowiem zarówno aparaty, jak i obiektywy są wykonane z taką precyzją, że elementy regulacyjne w nich praktycznie nie występują. W Olympusie OM-2N zdejmujesz pokrywę, wyjmujesz pryzmat z gniazda, czyścisz, wkładasz pryzmat w gniazdo i elo! A w Pentaxie ME Super pod pryzmatem stos podkładek metalowych ustalających, cienkich tak, że prawie przeźroczystych, które same się gną, jak nie leżą, i przepychanie płytki z diodami światłomierza przez szczelinę w ramce dystansowej- dramat! Podobnie w Canonie A-1, albo jeszcze gorzej. W obiektywach też podkładki dystansowe, wkręty, dźwigienki, uj wie co- a Olympusie rozkręcasz oprawkę, czyścisz soczewkę, wkładasz ją z powrotem, skręcasz ramkę i następny proszę! Jakieś pierścienie popychacza przesłony łożyskowane na kilkudziesięciu kulkach wielkości ziarnka maku? Nie! Blaszka się suwa po blaszce i to działa, bez smaru. Tak więc jakichś mechanicznych niedokładności w chińskich obiektywach raczej bym się nie spodziewał- mieli się kiedy naumieć, i mieli od kogo.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Zakup obiektywu

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Zestrojenie obiektywu właściwie sprowadza się do justowania soczewek, ale Chińczycy mają tak opanowane CNC, że takie porypane wynalazki, jak ustalanie przedniego członu na trzech wkrętach, jak miałem we Flektogonie 2,4/35 mm, to już się chyba nie stosuje. Kiedyś mi kuzyn tego Flektogona wytelepał na motocyklu i miałem problem. Zakochałem się natomiast znacznie później w systemie OM Olympusa, bowiem zarówno aparaty, jak i obiektywy są wykonane z taką precyzją, że elementy regulacyjne w nich praktycznie nie występują. W Olympusie OM-2N zdejmujesz pokrywę, wyjmujesz pryzmat z gniazda, czyścisz, wkładasz pryzmat w gniazdo i elo! A w Pentaxie ME Super pod pryzmatem stos podkładek metalowych ustalających, cienkich tak, że prawie przeźroczystych, które same się gną, jak nie leżą, i przepychanie płytki z diodami światłomierza przez szczelinę w ramce dystansowej- dramat! Podobnie w Canonie A-1, albo jeszcze gorzej. W obiektywach też podkładki dystansowe, wkręty, dźwigienki, uj wie co- a Olympusie rozkręcasz oprawkę, czyścisz soczewkę, wkładasz ją z powrotem, skręcasz ramkę i następny proszę! Jakieś pierścienie popychacza przesłony łożyskowane na kilkudziesięciu kulkach wielkości ziarnka maku? Nie! Blaszka się suwa po blaszce i to działa, bez smaru. Tak więc jakichś mechanicznych niedokładności w chińskich obiektywach raczej bym się nie spodziewał- mieli się kiedy naumieć, i mieli od kogo.
    Pamietam czasy gdy produkcja japońska znaczyło tatalne badziewie.
    Chińczycy idą tą drogą co japonia, coraz lepszy jakościowio sprzęt.
    Tetaz kraj produkcji to naogół gdzie obsługują automaty, linie produkcyjne odpowiednio ustawione.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #9
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Zakup obiektywu

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    A niby co miałoby się zepsuć w całkowicie manualnym obiektywie pozbawionym jakiejkolwiek elektroniki, czego by nie naprawił pierwszy lepszy serwis? Nadzieja, że newralgicznych elementów nie wykonano z plasteliny, jest całkiem spora
    Chyba jakaś elektronika jednak tam jest. Są styki, chip, wpisywane dane do exifa.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 341

    Domyślnie Odp: Zakup obiektywu

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Chyba jakaś elektronika jednak tam jest. Są styki, chip, wpisywane dane do exifa.
    No to pewnie jest tak zwany klasyczny dandelion, tylko lepiej przymocowany, niż na klej do redukcji obiektywowych. Radzą sobie z tym już co najmniej 20 lat.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •