Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: Cashback

  1. #31
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Cashback

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    A ciekawe jakbym podał dane osobowe tej osoby, a nr konta swój? Siadłoby, czy mój bank np zwróci im pieniądze, bo niewłaściwe dane?
    Nigdy tego nie przerabiałem w praktyce, ale znajomy, który pracuje w banku mówił mi, że banki nie patrzą na dane osobowe, tylko na numer konta, przynajmniej przy względnie niedużych przelewach. Dane mogą mieć później znaczenie przy ewentualnej reklamacji.

  2. #32
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    667

    Domyślnie Odp: Cashback

    Dzisiaj kupuję ten RF 100-400, zgłoszę cashback na siebie zwyczajnie, zobaczymy czy Canon odmówi. Jak odmówi, to zmienię danę .

  3. #33
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Cashback

    @mystek

    Ale kombinujesz... czytałeś w ogóle Regulamin CASHBACK?
    Robiąc zgłoszenie na siebie i załączając fakturę na kogoś innego już na "dzień dobry" nie spełniasz wymagań Regulaminu, gdyż to nie Ty jesteś Uczestnikiem promocji, zgodnie z definicją...

    § 3. Uczestnictwo w Promocji

    1. Uczestnikiem Promocji (dalej: „Uczestnik/Uczestnicy”) może być:
    1.1 każda osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która w Okresie Promocji nabyła Produkt Promocyjny, jako konsument w rozumieniu art. 221 Kodeksu cywilnego; albo
    2.1 przedsiębiorca, bez względu na formę organizacyjno-prawną (w tym osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną), posiadający siedzibę w Rzeczypospolitej Polskiej, który w Okresie Promocji nabył Produkt Promocyjny.

    2. Warunkiem udziału w Promocji jest spełnienie przez Uczestnika łącznie następujących warunków:
    2.1 zachowanie oryginalnego dowodu zakupu Produktu Promocyjnego (Produktów Promocyjnych), nabytego (nabytych) w Okresie Promocji, w postaci otrzymanego od sprzedawcy paragonu fiskalnego lub wystawionej przez sprzedawcę faktury VAT (dalej: „Dowód Zakupu”),
    2.2 wycięcie oryginalnego kodu kreskowego oraz numeru seryjnego Produktu Promocyjnego (Produktów Promocyjnych), pochodzącego (pochodzących) z opakowania zakupionego Produktu Promocyjnego (Produktów Promocyjnych) i przesłanie skanu lub zdjęcia (w kolorze) wyciętego kodu/kodów poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.canon.pl/cashback,
    2.3 dokonanie prawidłowego zgłoszenia udziału w Promocji, zgodnie z postanowieniami §4.

    3. Uczestnik przed przystąpieniem do Promocji powinien zapoznać się z niniejszym Regulaminem. Uczestnictwo w Promocji jest dobrowolne.

    4. Wszyscy uczestnicy Promocji podlegają Regulaminowi, a każde zgłoszenie w Promocji uważane będzie za zgodę na brzmienie Regulaminu i poddanie się niniejszemu Regulaminowi.

    5. Uczestnictwo w Promocji wymaga podania danych osobowych wskazanych w § 4 ust. 2.1. oraz wyrażanie zgody na przetwarzanie tych danych w celu realizacji Promocji. Podanie danych osobowych przez Uczestnika jest dobrowolne niemniej jest ono niezbędne dla uczestnictwa w Promocji.


    Poza tym nie jesteś uprawniony do dysponowania danymi osobowymi osoby, która będzie widniała na fakturze.

    Być może gdyby ta osoba napisałaby Ci pisemne upoważnienie do załatwiania tej sprawy w jej imieniu oraz odbioru kasy, to ewentualnie nie będzie problemu, ale też wątpię.

    Jak dasz wadliwe zgłoszenie i numer seryjny wpadnie w bazę to może być potem problem.

    Lepiej byłoby, abyś miał po prostu paragon i wtedy całe te problemy odpadają.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 19-01-2023 o 16:39

  4. #34
    Początki nałogu Awatar luck1985
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Wlkp
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Cashback

    Dokładnie. Jak kumpel bierze na FV to i tak masz taniej, bo pewnie coś mu odpalisz.
    Podaj dane kumpla, jego konto i problem z głowy. Dostanie kasę, to Ci przeleje. Koniec tematu.

    --- Kolejny post ---

    Napisałem meila o to co pytałem wyżej- adres zamieszkania, a na FV mi wskoczył adres dostawy.
    Zadzownila kobieta z Canona.
    Adres nie ma znaczenia- nie weryfikują bo jak
    Teraz ważne dla kolegi wyżej- osoba zgłaszana, musi wnioskować o Cashback. Osoba która widnieje na dokumencie, nikt inny.
    I dodała bo często ludzie o tym zapominają- widoczne wycięty kod z uszkodzonym opakowaniem.

  5. #35
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    667

    Domyślnie Odp: Cashback

    Ok, zobaczę co ugram na miejscu. Jak się nie uda na paragon, to powiem jaka jest sytuacja i poproszę o numer konta. To jest załatwiane na zasadzie "żona kolegi kolegi" , więc muszę poprosić tą panią o numer konta. Ciekawe czy poda.

  6. #36
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Cashback

    Czy wiecie jak się skontaktować z Canonem w razie kłopotów z cashbackiem? Ewidentnie coś poszło nie tak. Dostali komplet danych, a od ponad miesiąca cisza z ich trony,a status zgłoszenia widnieje jako "czeka na zatwierdzenie".
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  7. #37
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    734

    Domyślnie Odp: Cashback

    Nie wiem w jaki sposób mógłbyś się skontaktować ale przejrzyj jeszcze raz czy wszystko dobrze przesłałeś, czy dobrze kody wyciąłeś i prawidłowo zdjęcia zrobiłeś - to bardzo ważne. Mnie cb przyszedł bardzo szybko teraz na 24-70, nawet się nie spodziewałem a już była kasa koncie.

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Cashback

    Ja zglaszalem zapytanie, odpowiedz dostalem szybko - czegos tam nie uzupelnilem, zdjecia z wycietym kodem.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #39
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Cashback

    Na początku podłączyłem fakturę pro-forma, bo tylko taką z MM dostałem. Gdy rozpatrzyłem się w sytuacji od razu interweniowałem w sklepie o fakturę VAT, a po jej otrzymaniu podłączyłem ją do systemu Canona. Ale to też było już dłuższy czas temu. Jest po tym ślad w systemie.
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •