Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: 6d na R - czy jest sens ?

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie 6d na R - czy jest sens ?

    Cześć, od dłuższego czasu zastanawiam się nad przejściem na bezlustro. Obecnie jest obniżka w sklepach na R + cashback. Czy warto zmienić 6d na R ? Ktoś po takiej zmianie odczuł dużą różnicę w obrazku ? W obróbce RAWów z R ?
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: 6d na R - czy jest sens ?

    Cytat Zamieszczone przez dave88 Zobacz posta
    Cześć, od dłuższego czasu zastanawiam się nad przejściem na bezlustro. Obecnie jest obniżka w sklepach na R + cashback. Czy warto zmienić 6d na R ? Ktoś po takiej zmianie odczuł dużą różnicę w obrazku ? W obróbce RAWów z R ?
    Zależy do czego ale na niksich ISO różnica jest duża ( moim zdaniem widać ją gołym okiem ) jeśli chodzi o DR. To matryca z 5dIV a tą dzieli ( może nie przepaść) ale jednak sporo względem matrycy z 6d, która jest całkiem spoko. Rawy z eRki są bardziej elastyczne niż z 5dIII ( nie mam i nie miałem 6d) a na niskich iso w cieniach i światłach różnica jest wręcz duża. Ilość detalu też na plus dla R. Af to dwa zupełnie inne światy. Minusu eRki to szum na wysokich ISO i brak drugiego slotu.
    Wymieniaj. Nie rozczarujesz się.

    https://www.dxomark.com/Cameras/Comp..._1262_1170_836
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 14-11-2021 o 14:53

  3. #3

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: 6d na R - czy jest sens ?

    @dave88
    Zmiana aparatu 6d na R spowoduje, że zrobisz lepsze zdjęcia?
    Poza Tobą ktoś inny rozpozna, że robisz zdjęcia nowszym aparatem z lepszym AF?

    Proponuję posłuchać i przemyśleć to:
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-11-2021 o 16:09
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Odp: 6d na R - czy jest sens ?

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Zależy do czego ale na niksich ISO różnica jest duża ( moim zdaniem widać ją gołym okiem ) jeśli chodzi o DR. To matryca z 5dIV a tą dzieli ( może nie przepaść) ale jednak sporo względem matrycy z 6d, która jest całkiem spoko. Rawy z eRki są bardziej elastyczne niż z 5dIII ( nie mam i nie miałem 6d) a na niskich iso w cieniach i światłach różnica jest wręcz duża. Ilość detalu też na plus dla R. Af to dwa zupełnie inne światy. Minusu eRki to szum na wysokich ISO i brak drugiego slotu.
    Wymieniaj. Nie rozczarujesz się.

    https://www.dxomark.com/Cameras/Comp..._1262_1170_836
    90% krajobrazy więc ISO niskie


    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    @dave88
    Zmiana aparatu 6d na R spowoduje, że zrobisz lepsze zdjęcia?
    Poza Tobą ktoś inny rozpozna, że robisz zdjęcia nowszym aparatem z lepszym AF?

    Proponuję posłuchać i przemyśleć to:
    https://www.youtube.com/watch?v=6wMa...MarkiemWaskiel
    to raczej nie do mnie ten filmik...głupi nie jestem, nie fotografuję od dziś...z resztą po Twojej stopce widać, że sam sporo zmieniałeś, więc po co, skoro można robić 15 letnią lustrzanką? ;-) a pytanie było, co mi da zmiana na R, a nie czy zacznę robić lepsze zdjęcia dzięki niej
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: 6d na R - czy jest sens ?

    Cytat Zamieszczone przez dave88 Zobacz posta
    po Twojej stopce widać, że sam sporo zmieniałeś, więc po co, skoro można robić 15 letnią lustrzanką? ;-) a pytanie było, co mi da zmiana na R, a nie czy zacznę robić lepsze zdjęcia dzięki niej
    Czyli wyłącznie szukanie akceptacji na forum zmiany aparatu na nowszy model? Zdjęć nie zmierzać robić lepszych i nie to jest celem?

    @dave88
    U mnie wybór bezlusterkowca 11-ście lat wcześniej poczyniony został z istotnych dla mnie powodów (z tych samych dla których nie mam obecnie żadnego DSLRa). Przede wszystkim powinieneś sobie odpowiedzieć sobie na ww. zadane pytania oraz to, czy zmiana DLSR na ML jest dla Ciebie ważna i istotna, czy to wyłącznie chęć wymiany aparatu na nowszy. Jeśli pytasz innych osób, czy ma sens zmiana 6d na R to szukasz wyłącznie utwierdzenia i akceptacji innych osób w podjętej już decyzji. Ja jestem na nie, bo podstawą tak dużej zmiany powinno być zrozumienie zasady działania ML oraz jego ograniczeń poprzez wypożyczanie choćby na dzień celem testu bezlusterkowca i praca w nim w plenerze , na koncercie/hali oraz w studiu. To, że milion innych osób innych zrobiło tak, czy inaczej nie znaczy, że powinni decydować za Ciebie. Nigdy nie zrozumiem, jak na podstawie kilkunastu wypowiedzi można się decydować na coś, czego się nie miało nawet w ręku (no chyba, że miałeś R w ręku, testowałeś go przez kilka dni , obrabiałeś z niego RAWy i wiesz już o nim wszystko, co do każdej śrubki i zaślepki). BTW - byłem na prezentacji R i miałem go u siebie na testach i mnie nie zachwycił. Dużą zmianę zapewne zauważyłbyś dopiero przy R6 o ile ograniczenia ML nie przeszkadzałyby w codziennej pracy z aparatem.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-11-2021 o 18:06
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: 6d na R - czy jest sens ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    @dave88
    Zmiana aparatu 6d na R spowoduje, że zrobisz lepsze zdjęcia?
    Poza Tobą ktoś inny rozpozna, że robisz zdjęcia nowszym aparatem z lepszym AF?

    Proponuję posłuchać i przemyśleć to:
    https://www.youtube.com/watch?v=6wMa...MarkiemWaskiel
    Marek Waśkiel - kolega z plenerów, tutaj Bieszczady 2008 r.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	152,6 KB
ID:	7058

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: 6d na R - czy jest sens ?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Marek Waśkiel - kolega z plenerów, tutaj Bieszczady 2008 r.
    Dzięki. Zauważyłem, że na forum szuka się obecnie wyłącznie akceptacji swoich decyzji zakupowych (kilka postów o podobnym tytule jeden pod drugim). Prosta odpowiedź na pytanie zadane w temacie, czyli: "NIE" jest dla autora prztyczkiem w nos ponieważ "nie fotografuje od dziś". Nie istnieją już dziś żadne autorytety i szkoda , że osoby które zjadły zęby na fotografii nie są dla innych źródłem wiedzy (autor napisał "to raczej nie do mnie ten filmik..."). Zasmuca mnie wpływ marketingu na osoby fotografujące, które nie uznają wiedzy osób związanych od dawna z fotografią i wierzą jedynie w slogany reklamowe rożnych producentów.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-11-2021 o 18:29
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #9
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: 6d na R - czy jest sens ?

    Ja zadałem sobie trud, żeby obejrzeć ten pierwszy film i wiem czemu propozycja jego obejrzenia spotkała się z taką, a nie inną reakcją. Pod koniec padło takie zdanie, że "zamiast siedzieć na forach internetowych i tracić czas na porównywania sprzętu, lepiej wykorzystać go na fotografię". To oczywiście musi zirytować kogoś, kto zamiast poświęcać czas na fotografię, woli zagłębiać się w kwestie techniczne. Bo to tak, jakby kiepskiemu kierowcy, który właśnie kupił (zamierza kupić) sportowy drogi samochód, powiedzieć - po co ci to? I tak nie wykorzystasz tego samochodu, bo nie umiesz jeździć...

    A żeby nie być posądzonym o off top, zacytowałbym inne zdanie, z tego samego filmu. Sprzęt należy zwieniać wtedy, gdy z obecnie posiadanym, z jego możliwościami "dojdzie się do ściany". W innym przypadku jest to wydatek na zasadzie - A co mi tam, stać mnie i wolno mi. Tylko po co wówczas radzić się na forum? Po co pytać - Czy warto zmienić - skoro nie chce się słyszeć innych odpowiedzi, poza potwierdzającymi?
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 020

    Domyślnie Odp: 6d na R - czy jest sens ?

    Ja już jestem zdecydowany tylko czekam na jakieś fajne promki, może na czarny Czwartek coś się znajdzie. Nie uśmiecha mi się wydać puszkę więcej niż 10kzł.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •