Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: 6d na R - czy jest sens ?

  1. #21
    Coś już napisał Awatar daris
    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    trójmiasto
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: 6d na R - czy jest sens ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Aha, sens (istnienia zapewne). Czyli, jak rozumiem wymieniasz co chwilę w domu coś gorszego na coś lepszego: dotychczasowy zestaw mebli, AGD, kafelki w kuchni i łazience, farbę na ścianach, podłogi oraz samochód bo akurat masz taki zamysł i jest taki "sens"
    Nie, ja nie mam takiej potrzeby ale znam takich którzy wymieniają bardzo często (np. samochody co trzy lata)

    Bardzo chętnie wymieniłbym 7D na bezlusterkowca ale bez żadnych dopłat
    Canon 7D mk2, Sigma 10mm 2.8, Sigma A 18-35 mm 1.8, Canon 28-80 28-4L, Canon EF 70-200 2.8L, Canon 580 EX II

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: 6d na R - czy jest sens ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Aha, sens (istnienia zapewne). Czyli, jak rozumiem wymieniasz co chwilę w domu coś gorszego na coś lepszego: dotychczasowy zestaw mebli, AGD, kafelki w kuchni i łazience, farbę na ścianach, podłogi oraz samochód bo akurat masz taki zamysł i jest taki "sens"
    Dokładnie tak to działa, jeżeli widzisz sens zmiany to zmieniasz to co ci nie pasuje albo nawet jak ci pasuje to zmieniasz bo chcesz.

  3. #23
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: 6d na R - czy jest sens ?

    Podobno tak nawet to działa, jak się zmienia konia...
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  4. #24
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: 6d na R - czy jest sens ?

    @dave88 - dziś przepatrzyłem Twojego FB, którego masz w podpisie i w kontekście zdjęć, które tam zobaczyłem, IMHO nie ma sensu zmiany 6d na bezlustro.

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 249

    Domyślnie Odp: 6d na R - czy jest sens ?

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Piękny obrazek to 6D reszta to R6.
    Jeszcze jedna rzecz, która nie działa w bezlustrach, a rzadko się o tym mówi i pisze: AF jest dużo lepszy, ale nie działa wspomaganie AF z lampy.
    Także czasami można się zdziwić.

    Przy widoczkach oczywiście nie ma to znaczenia.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Odp: 6d na R - czy jest sens ?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    @dave88 - dziś przepatrzyłem Twojego FB, którego masz w podpisie i w kontekście zdjęć, które tam zobaczyłem, IMHO nie ma sensu zmiany 6d na bezlustro.
    no właśnie tak dochodzę do wniosku, że rzeczywiście to nie ma sensu :-) napalony jakoś nie byłem, zobaczyłem promocje i cashback i tak pomyślałem o zmianie, zapytałem Was tu na forum i dzięki za odpowiedzi :-)

    P.S. i coo Andrzejku ? zatkało kakao ??
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: 6d na R - czy jest sens ?

    Lepszy gorszy, AF jest poprostu inny. B.dobrze sprawdza się w portretach, w detalu już niekoniecznie.

  8. #28
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: 6d na R - czy jest sens ?

    Ba, ja właśnie zamieniam 5d4 na R (jako backup, drugi aparat albo jak mi pixeli potrzeba w studio, jak główny wół roboczy do repo mam R6 od pół roku) Obrazek praktycznie taki sam jak w 5d4, lepszy mimo wszystko od tego z 6d (przed 5d4 przez prawie 4 lata robiłem roboty na dwóch 6d więc mam porównanie bezpośrednie z setkami tysiącami obrobionych fot z obu puszek) ale jesli pracujesz amatorsko/hobbistycznie, nie robisz dużo dynamicznych reportaży i nie wyciągasz z cieni jakoś maksymalnie to imho przesiadka nie ma sensu. 6d ma świetną matrycę jak na aparat sprzed 8 lat, obecne matryce pakowane do R6 np są naprawdę niewiele lepsze, może pół działki na szumach i działka na DR, z 3 strony R obecnie jest w tak dobrej cenie, szczególnie jeszcze jak bierzesz na firmę, że grzech nie brać.
    Ostatnio edytowane przez rojo ; 17-11-2021 o 19:43

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •