Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Canon R - R6 z obiektywami EF L / jakość zdjęć na f1.2

  1. #1

    Domyślnie Canon R - R6 z obiektywami EF L / jakość zdjęć na f1.2

    Witam serdecznie, nurtuje mnie mały problem, lub moja wiedza nie sięga tak daleko...
    Canon R w połączeniu z obiektywami EF wydaje obrazek gdzie ostrość zaczyna się (u mnie przynajmniej) od f2.0, np. 85mm 1.2 II na pełnej dziurze - punkt cetralny w LR na zoomie 100% wygląda jakby trafiony w punkt ale brak konkretnych szczegółów/ostrości. Dziś otrzymałem od znjomego sample, bo nie wierzyłem i poprosiłem go o zrobienie testu:
    Canon R - w połączeniu z 50mm L oraz 85mm L na 1.2 - jak opisano wyżej
    Canon R6 - na 1.2 żyleta
    Jeszcze myślałem że ta różnica wynika z matrycy 30 vs 20, ale również poszperałem w archiwum i na 6d mII na 1.2 (matryca 27) również żyleta.
    Czy takie wyniki to wina rozdzielczości?
    Dodam że obrazek ładnie wygląda z R-ki, jednak na zoomie - pożal się Boże, jakbym miał tam coś retuszować to kropki w paincie mógłbym wstawiać.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Canon R - R6 z obiektywami EF L / jakość zdjęć na f1.2

    Ciekawe to co piszesz. Niestety nie mam podobnych obiektywów w tej chwili i nie powiem nic na te temat ale planuję zakup 85mm 1.2 II i właśnie dlatego za zainteresowało mnie to co napisałeś
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Canon R - R6 z obiektywami EF L / jakość zdjęć na f1.2

    Mam wszytko z wymienionych i nic takiego nie stwierdzam.
    1. Jaką masz przejściówkę
    2. Pokaż sample obrazujące problem

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Katowice, Zabrze
    Wiek
    44
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Canon R - R6 z obiektywami EF L / jakość zdjęć na f1.2

    Używam EF 50mm F1.2L od lat z lustrami FF. Właśnie przesiadłem się na EOS R. To szkło dostało drugie życie. Zdjęcia na F1.2 zawsze trafione w punkt, ostre na tyle na ile pozwala samo szkło. Ostrzy też szybciej na R niż na 5D3 czy 6D jakie użytkowałem wcześniej.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    EOS R6 Mark II, RF 15-35/2.8L IS, RF 50mm F1.8, EF 24L II, EF 35L, EF 50L, EF 85/1.8, EF 135L, EF 400/5.6L, 430EX II
    www.facebook.com/matti.jarominnen/photos

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Canon R - R6 z obiektywami EF L / jakość zdjęć na f1.2

    Potwierdzam, stałki EF z R6 dostały nowe życie. O ile z 5D3 50ka czy 85ka pod kątem AF nie błyszczały - ja robiłem zawsze po kilka zdjęć tego samego ujęcia, bo często ostrość uciekała - to na R6 100% zdjęć trafionych i dokładnie tam, gdzie tego chcę. 3 lata temu zamieniłem 85/1.2 na 85/1.4 IS głównie z powodu walki z AF, teraz bym na pewno nie zamienił. Nawet wyjątkowo kapryśna na 5D3 24ka na pełnej dziurze z R6 wymiata. Naprawdę jestem w szoku.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon R - R6 z obiektywami EF L / jakość zdjęć na f1.2

    Kolega MasterBurn chyba wrzucił temat i poszedł jeść kolację :P Mam R i same szkła EF (Canon, Sigma, Tamron) i wszystko ostrzy kosmicznie.
    Jeżeli obiektyw nie ma wady fizycznej, to jest tak ostro jak tylko może być. Nie ma problemu z front/back focus, co czasem potrafi się przytrafić na lustrze (mam też 6d).

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Canon R - R6 z obiektywami EF L / jakość zdjęć na f1.2

    ja mam analogiczny problem tylko, że ze szkłem 100-400 II - na 1Dx zawsze w punkt, żyleta. Na EOS R5/R6 niestety ostrość słaba strasznie i praktycznie zestaw nieużywalny, AF nie łapie za dobrze. Testowałem różne przejściówki i oba body, efekt ten sam coś te bezlusterkowce z AF-em pod EF sobie słabo radzą ogólnie moim zdaniem
    -C

    EOS R5+kilka szkiełek Canona

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon R - R6 z obiektywami EF L / jakość zdjęć na f1.2

    Cytat Zamieszczone przez chrislab Zobacz posta
    ja mam analogiczny problem tylko, że ze szkłem 100-400 II - na 1Dx zawsze w punkt, żyleta. Na EOS R5/R6 niestety ostrość słaba strasznie i praktycznie zestaw nieużywalny, AF nie łapie za dobrze. Testowałem różne przejściówki i oba body, efekt ten sam coś te bezlusterkowce z AF-em pod EF sobie słabo radzą ogólnie moim zdaniem
    R5 skojarzone z C100-400LII to bardzo popularny zestaw. Sam się przymierzam do takiego upgradu i dotąd nie słyszałem o problemach z AF. Moje R z C70-300L ostrzy idealnie.
    Oglądam fotki innych ludzi, wszystko OK:
    https://500px.com/p/robertadamec?view=photos

    Może w Twoim konkretnie szkle coś nie trybi . Dobrze byłoby mieć jasność.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #9
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Canon R - R6 z obiektywami EF L / jakość zdjęć na f1.2

    Używam 100-400 II z R i działa super! Chyba lepiej, niż z lustrzankami.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Canon R - R6 z obiektywami EF L / jakość zdjęć na f1.2

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    R5 skojarzone z C100-400LII to bardzo popularny zestaw. Sam się przymierzam do takiego upgradu i dotąd nie słyszałem o problemach z AF. Moje R z C70-300L ostrzy idealnie.
    Oglądam fotki innych ludzi, wszystko OK:
    https://500px.com/p/robertadamec?view=photos

    Może w Twoim konkretnie szkle coś nie trybi . Dobrze byłoby mieć jasność.
    nie nie, szkło jest super żyleta na dobrym body, nawet na R działało poprawnie, problem jest tylko z R5 i R6.

    --- Kolejny post ---

    tak, z R działało poprawnie, problem z R5 i R6 gdzie jest fatalny AF w servo
    -C

    EOS R5+kilka szkiełek Canona

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •