Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Co wybrać: canon eos 200d vs canon eos 70d?

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2021
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    6

    Thumbs up Co wybrać: canon eos 200d vs canon eos 70d?

    Dzień dobry,
    jestem nowa tutaj na forum. Szukam pierwszego aparatu. Rozważam dwa modele. Mianowicie Canona eos 200d i Canona eos 70d. W 70d jest więcej punktów AF (przez co jest on sprawniejszy), natomiast jest on około 300gram cięższy. Byłabym bardzo wdzięczna za poradę, który aparat wybrać.

    Pozdrawiam

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Co wybrać: canon eos 200d vs canon eos 70d?

    jakie obiektywy? jakie tematy?
    www albo tez flickr

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2021
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Co wybrać: canon eos 200d vs canon eos 70d?

    @akustyk na początku kupię kita, żeby zobaczyć jakiej ogniskowej najczęściej używam. Jak już sprawdzę to za jakiś czas kupię stałkę. Jeżeli chodzi o temty fotografowania (nie wiem czy dobrze cię zrozumiałam) to głównie rośliny i fotografia psów.

  4. #4
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Co wybrać: canon eos 200d vs canon eos 70d?

    osobiscie bym wolal 70D. mikroregulacja AF pomoze wyciagnac conieco z kitowego obiektywu (a 18-55 STM to zupelnie uczciwe szkla), a do tego dwa kolka kontrolne uprzyjemnia znaczaco prace aparatem. korpus jest ciezszy i wiekszy od 200D ale osobiscie nie mam jakichs zastrzezen, mnie sie kombinacja 70D z 18-55 bardzo dobrze w rece trzyma, bynajmniej nie jest to za ciezkie...
    www albo tez flickr

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2021
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Co wybrać: canon eos 200d vs canon eos 70d?

    @akustyk dziękuję bardzo. Szczerze coraz bardziej skłaniam się do 70d. Pewna fotografka również mi go poleca. Ale nie rozumiem do końca o co chodzi z tą mikroregulacją. Mógłbyś wytłumaczyć? A jeżeli chodzi o wagę to jestem osobą o drobnych dłoniach, myślisz, że mimo to nie będzie za ciężki?

  6. #6
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Co wybrać: canon eos 200d vs canon eos 70d?

    mikroregulacja jest po to, zeby zoptymalizowac ostrosc obiektywu kiedy pracujesz przez klasyczny (celownikowy) autofokus. przy pracy przez LiveView (tylny ekranik) nie m to znaczenia.

    co do wagi to ciezko mi powiedziec. mnie nie przeszkadza. wielkosc aparatu wzgledem dloni to juz kwestia wzgledna ale na szczescie nie absolutna - sam pracowalem aparatami o grubym uchwycie (10D czy 5D1) ale i takimi o bardzo cienkim (100D, 600D) i do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic. nie sadze, zeby 70D byl za duzy dla doroslej osoby
    www albo tez flickr

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Co wybrać: canon eos 200d vs canon eos 70d?

    Cytat Zamieszczone przez KarolinaP27 Zobacz posta
    @akustyk dziękuję bardzo. Szczerze coraz bardziej skłaniam się do 70d. Pewna fotografka również mi go poleca. Ale nie rozumiem do końca o co chodzi z tą mikroregulacją. Mógłbyś wytłumaczyć? A jeżeli chodzi o wagę to jestem osobą o drobnych dłoniach, myślisz, że mimo to nie będzie za ciężki?
    A nie brałaś pod uwagę bezlusterkowca? Na przykład Canona M6 albo jeszcze lepiej M50? Jest dużo mniejszy i lżejszy od tej lustrzanki którą chcesz i żadnej mikroregulacji nie potrzeba. Do tego punkty AF masz niemal na całej matrycy.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 07-11-2021 o 23:21
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2021
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Co wybrać: canon eos 200d vs canon eos 70d?

    @akustyk dzięki za wyjaśnienie. Ktoś mi napisał, że jego 8 letni syn daję radę robić zdjęcia podobnym gabarytowo 60d, więc ja też dam radę .

    --- Kolejny post ---
    @Kolekcjoner m6 też wydaje się na pierwszy rzut oka interesujący. Ojej, mam mentlik w głowie. Pewnym plusem 60d jest też to, że sprzedaje go Pani, która mieszka blisko mnie i mogłam sama "obmacać" aparat przed kupieniem. Jednak bałabym się trochę, że w wypadku przesyłki z dalszej części Polski aparat mógłby przyjść potłuczony i nie wiem kto wtedy ponosiłby za to winę.

  9. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Co wybrać: canon eos 200d vs canon eos 70d?

    Cytat Zamieszczone przez KarolinaP27 Zobacz posta
    @akustyk dzięki za wyjaśnienie. Ktoś mi napisał, że jego 8 letni syn daję radę robić zdjęcia podobnym gabarytowo 60d, więc ja też dam radę .

    --- Kolejny post ---
    @Kolekcjoner m6 też wydaje się na pierwszy rzut oka interesujący.
    Bo to jest bardzo interesujący sprzęt. Ma wiele możliwości jak na takiego malucha.
    Nie kupuj czegoś tylko dlatego że akurat ma to znajoma. 60D to słaby pomysł, szczególnie biorąc pod uwagę jaka siedzi w nim matryca...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #10
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Co wybrać: canon eos 200d vs canon eos 70d?

    Ale z tego co ja zrozumiałem, to @Karolina nie kupuje 60D, tylko 70D.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •