Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Rosyjskie filtry

  1. #11
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Rosyjskie filtry

    A niby dlaczego? Masz jakieś konkretne przykłady na to, że "radzieckie filtry" nadają się tylko na nośnik wazeliny, czy tylko powtarzasz niesprawdzone stereotypy? Akurat filtry robione przez nich, były bardzo dobrej jakości i potwierdzało to wielu kompetentnych ludzi, jak choćby Pan Ryszard Niemiro. Więc jeśli wygłaszasz takie teorie, to dobrze by było, gdybyś je poparł jakimiś badaniami, testami, ewentualnie własnymi zdjęciami.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Rosyjskie filtry

    masz na tych radzieckich filtrach bardzo dobrej jakości jakieś powłoki antyodblaskowe? używałem radzieckiej techniki fotograficznej przez wiele lat więc opinię mam wyrobioną i raczej nic nie będę nic badał ani testował . dodatkowo ja akurat jetem z tych co używają filtrów ale nie filtrów UV.
    napiszę jeszcze raz - koncepcja ochrony drogiego obiektywu radzieckim filtrem UV i robienia zdjęć takim zestawem to abstrakcyjna konstrukcja myślowa - nic w niej nie pasuje do niczego.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Rosyjskie filtry

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    masz na tych radzieckich filtrach bardzo dobrej jakości jakieś powłoki antyodblaskowe? używałem radzieckiej techniki fotograficznej przez wiele lat więc opinię mam wyrobioną i raczej nic nie będę nic badał ani testował .
    Pomijając oczywistą dla mojego pokolenia negatywną konotację określenia "radziecki" podpisuję się pod takim postawieniem sprawy.
    Sprzęt radziecki dobrze wypada w kategoriach produktów, gdzie poważne wady optyczne są atutem generując np. bardzo ciekawy bokeh. To sprawdzone.
    Powłoki antyodblaskowe (a raczej ich brak) to poważna słabość radzieckiego sprzętu. Nawet poprawne konstrukcje optyczne, które "dorównywały a nawet przewyższały" swoje odpowiedniki w demoludach miały ten defekt.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #14
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Rosyjskie filtry

    Dla mojego pokolenia również słowo "radziecki" ma nieprzyjemne skojarzenia, ale daleki jestem od tego, żeby potępiać wszystko jak leci, uprzednio nie sprawdziwszy. A już wyrabianie sobie "opinii" na temat filtrów, na podstawie doświadczeń z użytkowania obiektywów i w ogóle innego sprzętu "radzieckiego", to grube nadużycie.
    Ale nie jestem tu po to, żeby kogokolwiek przekonywać do czegokolwiek. Zwłaszcza, jeśli ten ktoś nie operuje argumentami, a jedynie osobistymi, irracjonalnymi uprzedzeniami.
    Bo dla Was, to musi być wszystko najdroższe i mieć logo znanej firmy. Innym sprzętem, to znaczy nie tym najdroższym, niemożliwe jest zrobienie zdjęcia. Zawsze, przy okazji dyskusji na temat sprzętu, mieszacie z błotem wszystko, co nie kosztowało worka pieniędzy i nie ukazało się na rynku zaledwie w zeszłym tygodniu. A tymczasem inni robią zdjęcia...
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 06-11-2021 o 16:41
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Rosyjskie filtry

    nie zgadzam się z twoim opisem

    internet jest pełen wspaniałych opinii o starociach i wynalazkach - kilka z nich kupiłem i to był stracony czas i wyrzucone pieniadze - wynalazki nie spelniały moich amatorkich (jako amator zdaję sobie sprawę że są inni mający znacznie większe wymgania) wymagań dotyczących jakości produkowanego obrazka

    takie zabawy są fajne jak robisz wieczorem fotkę streetową na mieście ale nie wtedy jak jesteś 2000 km od domu i chcesz zrobić zdjęcia jakie zwykle robisz - żadne tam zdjęcia życia po prostu swój poziom ani lepiej ani gorzej - kiedyś kupiłem na taką wyprawę jakiś wspaniale opisany obiektyw c28-70 czy 80 ten najlepszy - bo niby mało używam tego zakresu - na następnej takiej wycieczce miałem 24-105L (okazało się ze jednak używam tego zakresu a S50A jest mniej poręczna od zooma) nie jest to cudo ale zdjęcia da się zrobić (takie co spełniają moje amatorskie wymagania) i ten obiektyw sklasyfikowalbym jako nie kosztujący worka pieniędzy i nie mający premiery w zeszłym tygodniu

    jakieś zdjęcia da się zrobić każdym sprzętem ale nie każdym sprzętem da się zrobić zdjęcia jakie chcesz zrobić
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 06-11-2021 o 18:52

  6. #16
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Rosyjskie filtry

    Zgoda. Ale akurat rozmawiamy o filtrach, a ichniejsze filtry są w porządku. Są robione z dobrego gatunkowo szkła, barwionego w masie i dobrze obrobionego. Fakt, że nie mają zbyt szerokiej oferty, ale to co mają, jeśli znajdziesz zastosowanie, spisuje się nie gorzej od produktów Hoyi, czy innego Cokina. Ja przerobiłem temat "radzieckich" obiektywów bardzo dokładnie i owszem, nie zaprzeczę, że w większości są to szkła przereklamowane, dziadowskie i niesłusznie nazywane "legendarnymi", jak choćby większość Heliosów, czy Industarów, co na ebayach chodzą po tysiące złotówek. Są jednak wśród nich wyjątki, które nie tylko nie odstają od konkurencji, ale ją przewyższają. Dlatego uważam, że do każdego przedmiotu made in USSR trzeba podchodzić indywidualnie, a nie mówić, że "wszystko co ruskie to złom".
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  7. #17
    Coś już napisał Awatar daris
    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    trójmiasto
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Rosyjskie filtry

    Panowie mam kilka kolorowych filtrów i jeden uv, ok jak jest słabej jakości nie zakładam go. Kolorowymi się trochę pobawię.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Dlatego uważam, że do każdego przedmiotu made in USSR trzeba podchodzić indywidualnie, a nie mówić, że "wszystko co ruskie to złom".
    Oczywiście, że masz rację.
    Canon 7D mk2, Sigma 10mm 2.8, Sigma A 18-35 mm 1.8, Canon 28-80 28-4L, Canon EF 70-200 2.8L, Canon 580 EX II

  8. #18
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Rosyjskie filtry

    No to doszliśmy do jakiegoś wspólnego punktu. Napijmy się zatem wódki!
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  9. #19
    Coś już napisał Awatar daris
    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    trójmiasto
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Rosyjskie filtry

    Jasne, sobota jest, na zdrowie!
    Canon 7D mk2, Sigma 10mm 2.8, Sigma A 18-35 mm 1.8, Canon 28-80 28-4L, Canon EF 70-200 2.8L, Canon 580 EX II

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Rosyjskie filtry

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    No to doszliśmy do jakiegoś wspólnego punktu. Napijmy się zatem wódki!
    i to jest dobra koncepcja

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •