Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Viltrox do Canon R

  1. #21
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Viltrox do Canon R

    Pisaliście jedynie HSM, tak określano starą Sigmę, OK, mamy teraz jasność.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Viltrox do Canon R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pisaliście jedynie HSM, tak określano starą Sigmę, OK, mamy teraz jasność.
    Na zdjęciach były pełne nazwy
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #23

    Domyślnie Odp: Viltrox do Canon R

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Jest jeszcze dużo innych kwesti, o których ci inni nie wiedzą. Weź Samyanga, np. 50 czy 85 i zrób zdjęcia tablicy testowej w odległości 80 cm, potem zrób to samo z odległości 1,5m. Zupełnie inne wyniki. Niebawem szerzej o tym napiszę przy okazji testu 50/1.4 II.

    PS. Sigma z kolei lepiej wypada z bliska niż z daleka i to też widać przy okazji testu 50 (Samyang vs Art). Do 85-tek już nie będę wracał, bo brakuje na to czasu. Ale robiłem dodatkowe zdjęcia 85 A DN vs HSM i zaraz poszukam, może jesczze gdzieś są na dysku.
    O jakim 50/1.4 II mowa?
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Viltrox do Canon R

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    O jakim 50/1.4 II mowa?
    Samyang 50/1.4 II Sony E.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Viltrox do Canon R

    Tak czy owak, w kwestii jakości obrazka nowy Viltrox 1,8/85 mm do Canona R, jest wart uwagi, tylko jest mały problem: trzeba do niego dokupić jakiś korpus z serii R Jak bym miał jakiś deja vu, bo już kiedyś dokupiłem korpus M2 do obiektywu EF-M 11-22 mm, który z niczym innym nie chciał współpracować, a innych "emek" Canon jeszcze nie wypuścił. Na razie mam zagwozdkę, bo robię przymiarki do jakiegoś korpusu Sony i mam zamiar go używać z Tamronem 100-400 pod Canona. Zacząłem więc od zakupu przejściówki MC-11 i miałem zamiar przećwiczyć obiektyw na SONY A7 III u kumpla, ale nagle spieprzyła mu się migawka zanim odebrałem swoją przesyłkę
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Viltrox do Canon R

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    już kiedyś dokupiłem korpus M2 do obiektywu EF-M 11-22 mm, który z niczym innym nie chciał współpracować, a innych "emek" Canon jeszcze nie wypuścił.
    Serio nie wypuścił?
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  7. #27
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Viltrox do Canon R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Osobiście i tak bardziej bym polecał Viltroxy niż Samyangi osobom, które używają obiektywów do stricte amatorskich zastosowań, gdzie nie muszą działać pod presją czasu a zafarby i wariujący AF nie będzie miał większego znaczenia dla zdjęć. Z pewnością bałbym się ich używać działając zawodowo z uwagi na możliwość zwiechy puszki w najgorszym momencie (przypadłość wielu Samyangów i coś, co nigdy nie zdarzyło mi się w Viltroxie 85 1.8 z Nikonem Z6). O tym, że Viltroxy generują flary i spada kontrast przy fotach pod światło , aberrują i winietują też wiadomo - niska cena nie bierze się znikąd.
    Na voltroxa nie pracowałem przyznam, niemniej do Twoich recenzji mam dośc duży dystans, mam od pół roku samyanga 85/1.4 RF i szczerze to szkło jest absolutnym sztosem, fakt, z 3 razy zawiesił mi aparat, ale ostatnio jakoś w okolicach wakacji, po aktualizacjach softu w R6 już mi się to nie zdarzało o dziwo, niemniej wyjęcie w włożenie baterii trwa około 2-3 sekund w zależności od długości paznokci... a do szybkich akcji raczej go nie używam, bo to portretowy obiektyw, więc nie mam obaw, że mi się zawiesi w czasie np przysięgi na ślubie (nawet jeśli to 2-3 sek i wracam do pracy a zawsze mam drugi aparat jak coś...) Af działa szybko i bezbłędnie, śledzenie tańczących (ai servo) w Sfinksowych ciemnościach daje mi tak duży odsetek trafionych zdjęc jak jeszcze z żadnego szkła, nie mam zastrzeżeń żadnych co do ostrości i plastyki od 1.4. W dodatku w miarę kompaktowy i średnio ciężki w porównaniu z np sigmą. Albo trafiłeś na zły egzemplarz albo po prostu poniosło Cię kolejne pasmo Twoich standardowych canonowskich uprzedzeń...

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Viltrox do Canon R

    No nie. W grudniu 2014 r. na rynku był tylko EOS M, a w krajach azjatyckich pokazał się EOS M2, który nie był dystrybuowany w Europie, a- o dziwo- ma polskie menu. Dopiero w lutym 2015 r. wyszedł M3, co mnie mocno wkurzyło. Jednakże za kit składający się z M2 + 18-55 mm + 22 mm + 11-22 mm + przejściówka EF>EF-M + lampka 90EX zapłaciłem jedynie 3230 PLN na istniejącym jeszcze Value Basket, co było mocno motywujące do zakupu. EOS M3 był chyba droższy na początku, niż ten cały zestaw.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •