Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Canon RP wspomaganie af nie dziala

  1. #1

    Domyślnie Canon RP wspomaganie af nie dziala

    Witam,
    Mam problem z moim Canonem RP. Ostatnio zauwazylem ze nie dziala (nie wiem czy kiedykolwiek dzialalo) wspomaganie af w lampie youngnuo (taka czerwona kratka rzucana na powierzchnie). Dzieje sie tak z dwoma lampami ktore posiadam( yn600ex-rtII i yn568exII). Dodam ze po zapieciu tych samych lamp do 6d, wszystko dziala jak nalezy.
    Spotkal sie ktos z takiem problemem?
    Z gory dzieki za odpowiedzi.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Canon RP wspomaganie af nie dziala

    Tak jest i już, to nie kwestia lamp najwyraźniej Canon uznał ze to zbędny dodatek przy ml


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 01-11-2021 o 07:41
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  3. #3
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 657

    Domyślnie Odp: Canon RP wspomaganie af nie dziala

    Z ML to nie działa. Wszystko jest ok.

  4. #4
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Odp: Canon RP wspomaganie af nie dziala

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    najwyraźniej Canon uznał ze to zbędny dodatek przy ml
    Nie tylko Canon, w Sony też tak jest, pewnie tak samo w innych bezlusterkowcach.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon RP wspomaganie af nie dziala

    Dzieki za odpowiedzi. Nie fajnie. Jak ostatnio bylo ciemno rp sobie nie radzil. Dobrze ze mialem 6d ze soba.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon RP wspomaganie af nie dziala

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Z ML to nie działa. Wszystko jest ok.
    Działa z ML. Jednak trochę na innych zasadach oraz z innymi lampami i sterownikami.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BlZfyNV.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	26,7 KB
ID:	7023

    Cytat Zamieszczone przez bakulik Zobacz posta
    Nie tylko Canon, w Sony też tak jest, pewnie tak samo w innych bezlusterkowcach.
    Właśnie niekoniecznie. Najnowsze lampy reporterskie Sony mają wbudowane dodatkowe diody led pod palnikiem głównym do wspomagania AFa. Jeśli ktoś nie może żyć bez wspomagania AF a używa lamp zdjętych ze stopki aparatu to przykładowo sterownik Godoxa Quadralite Navigator X2 ma funkcję wspomagania AF-a (trzeba tylko w jego ustawieniach zmienić z DSLR na "MILC"). Vide https://www.youtube.com/watch?v=kvjU...l=QuadraliteTV Nawiasem pisząc przedwczoraj bez tego wspomagania w X2 bym niewiele zrobił w ciemnym klubie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	i60iziJ.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	49,6 KB
ID:	7021
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tvNijI7.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	40,3 KB
ID:	7022
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-11-2021 o 14:49
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon RP wspomaganie af nie dziala

    absolutnie nie chce się z Tobą wdawać w polemikę, to nie to :-) nie odważył bym sie i nie mam tyle czasu ;-) , ale tak nieśmiało chce tylko zauważyć, że nie tylko reklamowana (lub podana całkiem przypadkiem dla przykładu ;-) lampa Sony, ma diody led świecące stałym światłem (które tez może wspomagać AF i robić "klimat") mówię o EL-1 od Canona :-) i powiem że zupełnie niezle to działa, zwłaszcza ze mozna zmieniac barwę światła emitowanego przez lampe.
    a tu jednak była mowa o zestawie body+ lampa na sankach, bez dodatków, to tylko tak, na marginesie... ;-)
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 01-11-2021 o 15:15
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon RP wspomaganie af nie dziala

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    absolutnie nie chce się z Tobą wdawać w polemikę, to nie to :-) nie odważył bym sie i nie mam tyle czasu ;-) , ale tak nieśmiało chce tylko zauważyć, że nie tylko reklamowana (lub podana całkiem przypadkiem dla przykładu ;-) lampa Sony, ma diody led świecące stałym światłem (które tez może wspomagać AF i robić "klimat") mówię o EL-1 od Canona :-)
    a tu jednak była mowa o zestawie body+ lampa na sankach, bez dodatków, to tylko tak, na marginesie... ;-)
    Bazuję na tym czego używam i dlatego prostuję informacje, że "Z ML to nie działa", bo nie jest to prawda. Również dlatego właśnie napisałem o diodach LED wspomagających AF w lampach różnych producentów. Specyfikacji technicznej Canona Speedlite EL-1 akurat nie znam tak dokładnie, ale za cenę 5.600 zł faktycznie powinien również prasować, gotować i wyprowadzać pieska na spacer.

    Jeśli znasz inne inne lampy Canona działające w podobny sposób - to proszę podziel się tym na forum, aby wszyscy skorzystali.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-11-2021 o 15:27
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon RP wspomaganie af nie dziala

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Specyfikacji technicznej Canona EL-1 akurat nie znam tak dokładnie, ale za cenę 5.600 zł faktycznie powinien również prasować, gotować i wyprowadzać pieska na spacer.
    a co ma do tego cena? zapłaciłem jestem zadowolony,spełnia moje oczekiwania mimo że nie wyprodzadza pieska na spacer, i tyle, jak cos jest drogie to od razu skreslasz? z podobnym "wstrętem" patrzysz na benntleya bentayge i lamborgini huracana?
    (pamietaj, nie jestem Twoim wrogiem ) :-) PEACE
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon RP wspomaganie af nie dziala

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    a co ma do tego cena? zapłaciłem jestem zadowolony,spełnia moje oczekiwania mimo że nie wyprodzadza pieska na spacer, i tyle, jak cos jest drogie to od razu skreslasz? z podobnym "wstrętem" patrzysz na benntleya bentayge i lamborgini huracana?
    (pamietaj, nie jestem Twoim wrogiem ) :-) PEACE
    Pisze z punktu docelowego użytkownika u którego taka lampa nie stoi w gablocie za szybą. Zabiłem już trzy, albo i cztery lampy błyskowe. Kilka zaglebiło podczas zdjęć, jedna się utopiła. W przypadku lamp w cenach Passata (przyjmę Twoją nomenklaturę) nie mam stresu, że ktoś mi wyłamie lampę ze stopki na aparacie, wywróci statyw, czy też utopi lampę. Lampę za 5.600 zł już nieco trudniej wliczyć w koszty. Tyle ode mnie.

    A podobno miało nie być polemiki :-) PEACE
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •