Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Canon ef 600 f 4/l is usm ef 300 f2,8 l is usm / +mark II/ 70-200 CARL ZEISS JENA F2

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar RenOBUDOWAsoczewka
    Dołączył
    Aug 2021
    Miasto
    KRUSZYN
    Posty
    20

    Cool Canon ef 600 f 4/l is usm ef 300 f2,8 l is usm / +mark II/ 70-200 CARL ZEISS JENA F2

    TESTOWAŁEM OSTATNIO parę obiektywów
    min: PRAWIE NOWY boi tak wygląda i tak działa CANON EF 600 mm F/4 L IS USM STAN NOWY JAK SKLEP biel farby i szybkość focusa i stabilizację
    ZASKOCZYŁ MNIE SZYBKOŚCIĄ FOCUSA I STABILIZACJĄ
    gdy PODPIĄŁEM natomiast moją SIGMĘ 150-600 hsm SPORT I SIGMĘ 500 F/4 PODOBNIE DO TESTU -
    OKAZAŁO SIE kanionątko ZNACZNIE LEPSZYM SZKŁEM OD SIGM JAK I OBRAZ BYŁ ZDECYDOWANIE LEPSZY
    może macie inne doświadczenia, ale sigmy jako zoom są dobre do pewnego pułapu a potem wkurzają szczególnie mydlenie obrazu co innego sigma 500 f/4 jest dobra ale nie tak jak 600 canona
    Zrobiłem też test z wersjami mark II i III od kolegów i zaskoczenie ciężar tak o wiele lżejsze, ale obraz najbardziej przypadł mi w wersji mark I , stabilizacja nie znacznie przy mark II a najlepiej przy Mark III i szkła ulepszone niby jest różnica, ale czy tak duża macie podobne doświadczenia z tymi szkłami ?wydało mnie się wydanie 58 tyś na nowsza wersję zbyt wielką ekstrawagancją .
    Podobnie zauważyłem przy 300 f2,8 l is usm poza stabilizacją W WERSJI MKARK II szkło jakby nic mnie nie wnosi ale to zawsze jakaś różnica?I W SUMIE CIĘŻAR MARK II PRZEMAWIA A CENA NIE

    A testując swoja pierwszą 70-200 mm f/2,8 l is usm z carl zeiss jeną 200 mm f/2,8 zauważyłem że canon tu się nie postarał to carl zeiss jena zaskoczyła mnie jakością i taki staroć w cudzysłowie co prawda mam ją od młodości pracuje jak nóweczka z redukcją to na bagnet i potwierdzeniem focusa i ostrości to całkiem inny wymiar a szkło i kolory oddaje lepiej od canona i ogólnie barwa i ostrość przepiękne na tym szkle tylko mało ich jest w necie w tym stanie co innego mój EGZEMPLARZ to wrażenie robi i sklepowe od zakupu nie targane stąd może i taka jakość zdjęć z niego jakieś 4 lata temu udało mi się za 1200 zl coś takiego na all kupić ale od razu odsprzedałem znajomemu bo faktycznie był chyba jakby rozkalibrowany?? jemu przynajmniej nie przeszkadzało ale ja tą różnicę zauważyłem NATOMIAST 70-200 f/2,8 l is usm W WERSJI MARK III TESTOWAŁEM MIESIĄC no i MEGA szkło róznića mięzy mark i a mark iii duża wręćż mega duża
    ALE I CENA ? JA BARDZIEJ UŻYWAM STAŁKI NIŻ ZOOMY WIĘĆ ODSZEDŁEM JUŻ DOŚĆ DAWNO O TAKICH REWELACJI
    CHOĆ GO NIE UŻYWAM BO KILKA SZKIEL MAM TO JEST JAK Ś. GRALL W ZESTAWIE NATOMIAST CARL ZEISS JENA 200 MM F/2,8 MC to jest gość
    Ostatnio edytowane przez RenOBUDOWAsoczewka ; 25-10-2021 o 14:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •