Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Pomoc w wyborze obiektywu

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2021
    Miasto
    Bartoszyce
    Posty
    2

    Domyślnie Pomoc w wyborze obiektywu

    Witam serdecznie!

    Jaki obiektyw możecie polecić do zdjęć sportowych (glownie hala) do body eos 700d? Myślę o Sigmie 70-200 2.8 lub Canon 70-200 2.8.

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze obiektywu

    Cytat Zamieszczone przez saymon467 Zobacz posta
    Witam serdecznie!

    Jaki obiektyw możecie polecić do zdjęć sportowych (glownie hala) do body eos 700d? Myślę o Sigmie 70-200 2.8 lub Canon 70-200 2.8.
    Mam Canona 70-200 2.8 i bardzo polecam. W 90% robię zdjęcia na hali.
    Jak masz jakieś pytania to pisz.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze obiektywu

    Również posiadam Canona 70-200mm 2,8 IS II i naprawdę szczerze polecam. Obawiam się jednak tego że jeśli to hala to czasem może okazać się, że taki obiektów z Twoim body może nie do końca sprawdzać się w tych warunkach. Chodzi o to, że przy matrycy APS-C możesz mieć "za ciasno".
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar RenOBUDOWAsoczewka
    Dołączył
    Aug 2021
    Miasto
    KRUSZYN
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze obiektywu

    Na halę czy poza najlepsze to raczej canon ef 300mm f/2,8 l is usm a najlepiej mark II z poczwórną stabilizacją mega lekka i jasna no i zdjęcia bajka ostrość i bokeh, natomiast na zewnątrz też canon ef 400 f/2,8l is usm lub najlepiej nowsza ale ŚWIATŁO f/4 200-400mm plus wbudowany extender 1,4 x mega sprzęt testowałem bajeczka lekki i szybki focus jak i celność i bokeh podłaczony do dx2 robi robotę polecam to najlepsza w sumie opcja jak gorsze czy słonecznie ok światło masz co do 70-200 testowałem jakiś czas mark 3 mega świetna ale nie do porównania z obrazem z 300 czy 400 tylko że jak zainwestujesz to przynajmniej masz spkój na długo takie szkła dają więcej frajdy niż niejedno małe 2,8 ale nie full frame serii l z górnnej oczywiście półki

  5. #5
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze obiektywu

    Proszę bardzo, oto wszystkie znaki przestankowe, które zgubiłeś: ,,,,,,,,,,,,,,,,,..... Nie dziękuj.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar RenOBUDOWAsoczewka
    Dołączył
    Aug 2021
    Miasto
    KRUSZYN
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze obiektywu

    a te 3 kropku

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze obiektywu

    Kiedyś miałem Canona 450 , teraz 6D i R6. Cały czas 70-200 2.8 i wszystkimi aparatami dawałem radę w hali sportowej.
    Dużo zależy co to za sport, czy masz akredytacje, a może nie musisz jak focisz sport amatorski. Jeśli możesz podejść na tyle blisko akcji to zdecydowanie będzie dobrze. Ja ostatnio podpiąłem po R6 obiektyw Canona 85 1.4 i zdjęcia wyszły dla mojego zapotrzebowania bardzo dobre.

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2021
    Miasto
    Bartoszyce
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze obiektywu

    Zdaję sobie z tego sprawę ale na ten moment wymiana body nie wchodzi w grę, ewentualnie w przyszłości.. Nie ukrywam, że obiektyw będzie służył nie tylko w hali. Co do samego wyboru to skłaniam się ku sigmie, wiem, że canon to canon ale jednak tutaj cena gra główną rolę.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze obiektywu

    prosisz o opinie jak ni masz talarów
    bezsensu
    bier na co cie stac
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •