Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Viltrox EF - R2 Problem z podłączeniem do PC

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar majeczek78
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    na dolnym śląsku
    Posty
    24

    Domyślnie Viltrox EF - R2 Problem z podłączeniem do PC

    Witam. Od kilku dni posiadam adapter Viltrox i dziś chciałem zaktualizować firmware do najnowszego ponieważ nie działa pierścień nastaw po przypisaniu mu którejkolwiek funkcji.
    I niestety po podłączeniu, Pc nie widzi go....
    Sprawdzałem na trzech Pc i różnych kablach ....
    Nie mam już pomysłu co to może być...
    Spotkał się ktoś już z tym problemem ?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Viltrox EF - R2 Problem z podłączeniem do PC

    Viltrox tak ma, że raz działa a później już nie oraz mają problemy z komunikacją z PC. Czasem też po aktualizacji robią się z nich "cegły".

    Była długa dyskusja na Nikoniarzach na temat Viltroxa 85 1.8 pod Nikona. Przestawał nagle działać i robiła się cegła. Wymieniali na gwarancji w przypadku dystrybucji w RP. https://forum.nikoniarze.pl/threads/...-f-1-8Z/page20

    Tak więc radzę od razu adapter Viltroxa zwrócić, lub wymienić na inny sprawny.

    BTW - dlatego Viltroxów nie warto sprowadzać z Chin , bo później nie wiadomo gdzie to reklamować.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 20-10-2021 o 07:47
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar majeczek78
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    na dolnym śląsku
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Viltrox EF - R2 Problem z podłączeniem do PC

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Viltrox tak ma, że raz działa a później już nie oraz mają problemy z komunikacją z PC. Czasem też po aktualizacji robią się z nich "cegły".

    Była długa dyskusja na Nikoniarzach na temat Viltroxa 85 1.8 pod Nikona. Przestawał nagle działać i robiła się cegła. Wymieniali na gwarancji w przypadku dystrybucji w RP. https://forum.nikoniarze.pl/threads/...-f-1-8Z/page20

    Tak więc radzę od razu adapter Viltroxa zwrócić, lub wymienić na inny sprawny.

    BTW - dlatego Viltroxów nie warto sprowadzać z Chin , bo później nie wiadomo gdzie to reklamować.
    Całe szczęście kupiłem na cyfrowe .....
    Dzięki za odpowiedź. Trochę szkoda że trzeba to odsyłać ale cóż....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •