Strona 6 z 13 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 126

Wątek: Pomoc w wyborze body -pilne

  1. #51
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Myślę, że nawet 60D by wystarczyło. Tyle, że 6D, to pełna klatka. Właśnie w Canonach to jest fajne, że bierzesz takie 6D i masz prawie to samo, co w EOS5, EOS1, albo nawet w prehistorycznym EOS600.
    Ja bym się wcale nie zdziwił z tym filmem, bo w College'u, który ja kończyłem, mieliśmy fotografię, jako jeden z przedmiotów i tam bazowaliśmy na 550D, lub 60D. Ale na kierunku fotograficznym, już wymogiem była lustrzanka na film. Jako trzy pierwsze modele, szkoła polecała Pentaxa K1000, Nikona FM2 i coś jeszcze, tylko nie pamiętam co. Dlaczego? Bo Pentax K1000, poza pokrętłem czasów, dźwignią naciągu i spustem, nie ma nic. A w celowniku jest widoczna tylko wskazówka światłomierza i mały klin na środku. Koniec. Żadnych rastrów, linii pomocniczych, wyświetlaczy, nic. Czysta fotografia. I to nie było zaraz po ostatniej wojnie światowej, tylko w 2010 roku. Bardziej zamożni studenci mogli sobie pozwolić na średni format, gdzie z kolei prym wiodła Bronica.

    To nie byli "wrogowie postępu i technologii". To jedna z najlepszych szkół w mieście. Ludzie, którzy ją kończą, przeważnie idą na uniwersytet, a stamtąd trafiają do telewizji, do agencji reklamowych, do fashion i tym podobnych miejsc. Z tego co wiem, to w tej branży nikt się nie podnieca kolejnymi bezlustrami, "wypuszczanymi przez firmy co trzy lata, żeby interes się kręcił". Tam prawdziwym wypasem jest film i średni, albo duży format, który powraca.

    Dlatego nóż mi się w kieszeni otwiera, jak czytam te "wojny na fps-y, punkty af" i cholera wie, co tam jeszcze Sony wymyśliło w najnowszej "strategii rynkowej". To tak, jakby pójść do restauracji Michela Roux i zachwalać sos do spaghetti w słoiku.
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 21-10-2021 o 21:11
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  2. #52
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    ...penie można iść w jakieś małe bezlustra ale obsługa takiego sprzetu jest zwykle tak pokraczna że wątpię żeby czegoś uczyła, a jeśli to tylko złych nawyków.
    To bardzo zależy od modelu. Taki M6 na przykład ma na wierzchu więcej funkcji niż niejedna lustrzanka - szczególnie z tej linii entry level. Pomijam już bardzo intuicyjny ekran dotykowy, bo to jak rozumiem dla niektórych jest coś budzącego odrazę .
    A w kwestii uczenia się tej "obsługi" aparat fotograficzny to tylko proste urządzenie elektroniczne - obsługa do opanowania w kilka dni. Nie wiem jaki może sprawiać problem komuś przejście z jednego sprzętu na drugi - nie dramatyzujecie . Jak będzie potrzeba poznania podstaw to w szkole na pewno mają im to jak zaprezentować. Nie trzeba do tego kupować Zenita ....
    Na koniec aparat to nie fortepian żeby umiejętność jego "obsługi" była decydująca dla efektu artystycznego. Moim skromnym zdaniem to jakieś grube nieporozumienie.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 21-10-2021 o 22:33
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #53
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    A co z robieniem zdjęć? Z nauką kompozycji? Z patrzeniem? Fotografia to nie tylko sprzęt. Aparat jest właściwie dodatkiem, a tymczasem większość ludzi traktuje go, jakby był Bogiem. Jakby był absolutnie najważniejszy, a wszystko inne się nie liczyło. Wiecie, od czego zaczynają naukę studenci fotografii, np w Glasgow School of Art? Od tego...



    Najnowszy model. Milion megapixeli, 1000 fps, rozpiętość tonalna na poziomie 300 ev, bateria niepotrzebna. Energię czerpie z kosmosu...
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  4. #54
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 333

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Onanizm sprzętowy jest podstawową dyscypliną na tym forum i więcej w nim seksu, niż w niejednej alkowie Opanowywanie ekspozycji na cyfrzaku, żeby potem "lepiej zagospodarować" film?! A jakże! Constant ISO 100 i do roboty, a nie Auto ISO od 50 do pierdyliona z hakiem. Jak się zada pracę domową zrobić zdjęcia przy ISO 100 i f/22 teleobiektywem 300 mm w pochmurny dzień wieczorem, to się adept przy okazji przekona, co to jest statyw i że żadna stabilizacja mu nie pomoże

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    A co z robieniem zdjęć? Z nauką kompozycji? Z patrzeniem? Fotografia to nie tylko sprzęt. Aparat jest właściwie dodatkiem, a tymczasem większość ludzi traktuje go, jakby był Bogiem. Jakby był absolutnie najważniejszy, a wszystko inne się nie liczyło. Wiecie, od czego zaczynają naukę studenci fotografii, np w Glasgow School of Art? Od tego...

    https://i.imgur.com/hSmb0h5.jpg

    Najnowszy model. Milion megapixeli, 1000 fps, rozpiętość tonalna na poziomie 300 ev, bateria niepotrzebna. Energię czerpie z kosmosu...

    Musze się pochwalić, że mam symulator tego aparatu złożony z własnych palców

    A propos wspomnianego analogowego modelu EOS 600. On miał bajecznie proste i efektywne sterowanie: jedno uniwersalne pokrętło zmiany parametrów do wszystkiego, dwa przyciski funkcyjne na górze, jeden przycisk pomiaru punktowego światła, guzik podglądu GO i 4 przyciski ukryte pod klapką: do ręcznego nastawiania ISO, do przełączania trybu AF, do przełączania ze zdjęć pojedynczych na seryjne, i do zwijania filmu. I to ( a w zasadzie bliźniacze modele 620 i 650) wyrobiło u mnie takie nawyki, że dzisiejsza guzikologia czasami mnie doprowadza do rozpaczy: 5 cyfrzaków w domu i każdy z inną obsługą, ale przynajmniej wszystkie Canona i z podobnymi menu.
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 22-10-2021 o 00:44
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #55
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To bardzo zależy od modelu. Taki M6 na przykład ma na wierzchu więcej funkcji niż niejedna lustrzanka - szczególnie z tej linii entry level. Pomijam już bardzo intuicyjny ekran dotykowy, bo to jak rozumiem dla niektórych jest coś budzącego odrazę .
    A w kwestii uczenia się tej "obsługi" aparat fotograficzny to tylko proste urządzenie elektroniczne - obsługa do opanowania w kilka dni. Nie wiem jaki może sprawiać problem komuś przejście z jednego sprzętu na drugi - nie dramatyzujecie . Jak będzie potrzeba poznania podstaw to w szkole na pewno mają im to jak zaprezentować. Nie trzeba do tego kupować Zenita ....
    Na koniec aparat to nie fortepian żeby umiejętność jego "obsługi" była decydująca dla efektu artystycznego. Moim skromnym zdaniem to jakieś grube nieporozumienie.
    Aparat ma głównie nie przeszkadzać w fotografowaniu im bardziej przeźroczysty tym lepszy - wiem co chcę ustawić i aparat ma nie utrudniać - w "małych" bezlustrach zakres "nikomu niepotzebnej pomocy" przekracza mój próg tolerancji. co do efektu artystycznego to z grubsza się zgadzam (ale tylko z grubsza), a o tych fortepianach napisz użytkownikom kultowego dalmierza z czerwoną kropka niech oni sie wypowiedzą - ale chyba wiem co powiedzą.

  6. #56

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Dziękuję za dyskusję. Aparat kupiony, a przy okazji trochę wiedzy przyswojone.

  7. #57
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 302

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Szczere uznanie. Gdybym był zielony w temacie, to po czytaniu takiej pyskówki, popadłbym w głęboką depresję.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  8. #58
    Coś już napisał Awatar daris
    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    trójmiasto
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Cytat Zamieszczone przez zielony_w_temacie Zobacz posta
    Dziękuję za dyskusję. Aparat kupiony, a przy okazji trochę wiedzy przyswojone.
    Co kupiłeś?
    Canon 7D mk2, Sigma 10mm 2.8, Sigma A 18-35 mm 1.8, Canon 28-80 28-4L, Canon EF 70-200 2.8L, Canon 580 EX II

  9. #59
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 333

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Cytat Zamieszczone przez daris Zobacz posta
    Co kupiłeś?
    Dołączam się do tego pytania.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #60
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2017
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    zielony_w_temacie
    też jestem ciekawy.
    Ostatnio edytowane przez krzych.g ; 24-10-2021 o 22:52

Strona 6 z 13 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •