Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 126

Wątek: Pomoc w wyborze body -pilne

  1. #1

    Exclamation Pomoc w wyborze body -pilne

    Pewnie zajdę za skórę, ale cóż .....liczę na pomoc
    Sprawa wygląda w ten sposób: Córka jest w technikum na kierunku fotografiki i wiadomo trzeba kupić dziecku aparat. Na tym się kończy moja cała wiedza. Nauczyciel podesłał dzieciakom bardzo lakoniczny zakres wymagań sprzętowych "lustrzanka małoobrazkowa lub bezlusterkowiec" No i zaczynam przygodę w poszukiwaniu czegoś do nauki dla dziecka. Moje wybory padają na Canonona i tak Eos700D/750D, Eos1300D, eosM50, eos60D. Zdziwiło mnie, jak że nauczyciel na 700D powiedział ok, skoro jest to lustrzanka cyfrowa więc na mój prosty rozum nie jest "bezlusterkowcem ani lustrzanką małoobrazkową", ale skoro ok, to szukam w tych lustrzankach cyfrowych. Siedzę nad tym już tydzień i porównując te modele jestem bardziej zielony niż 1 dnia gdy zasiadłem przed komputerem w poszukiwaniu aparatu do nauki dla dziecka. Postanowiłem poszukać pomocy u osób znających się w temacie. Co wybrać, może coś jeszcze innego. Szukam używanego, ale z niskim "przebiegiem" i z papierami. Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 428

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Cytat Zamieszczone przez zielony_w_temacie Zobacz posta
    Pewnie zajdę za skórę, ale cóż .....liczę na pomoc
    Sprawa wygląda w ten sposób: Córka jest w technikum na kierunku fotografiki i wiadomo trzeba kupić dziecku aparat. Na tym się kończy moja cała wiedza. Nauczyciel podesłał dzieciakom bardzo lakoniczny zakres wymagań sprzętowych "lustrzanka małoobrazkowa lub bezlusterkowiec" No i zaczynam przygodę w poszukiwaniu czegoś do nauki dla dziecka. Moje wybory padają na Canonona i tak Eos700D/750D, Eos1300D, eosM50, eos60D. Zdziwiło mnie, jak że nauczyciel na 700D powiedział ok, skoro jest to lustrzanka cyfrowa więc na mój prosty rozum nie jest "bezlusterkowcem ani lustrzanką małoobrazkową", ale skoro ok, to szukam w tych lustrzankach cyfrowych. Siedzę nad tym już tydzień i porównując te modele jestem bardziej zielony niż 1 dnia gdy zasiadłem przed komputerem w poszukiwaniu aparatu do nauki dla dziecka. Postanowiłem poszukać pomocy u osób znających się w temacie. Co wybrać, może coś jeszcze innego. Szukam używanego, ale z niskim "przebiegiem" i z papierami. Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.
    Jeżeli córka jest w technikum fotograficznym i chce zostać fotografem, to kupowanie byle Gie mija się z celem. Inwestujesz w jej przysżłość, więc kup coś konkretnego na lata i ewentualny zarobek. Zacznij biegać za kotletem z czasem, to Ci się zwróci w mig a jej będzie łatwiej. proponuję Sony a7III z dostępem do w miarę tanich szkieł lub z pełnej rury i Canona r6 w raatch. Z używek teź sony a73 lub używanego eosa R. Lustrzanki bym sobie darował. Do nauki ok ale i tak wcześniej czy później kupisz coś lepszego, a na allegro sprzedać używane lustro kiepskiej klasy graniczy z cudem.
    Tak czy siak szykuj hajs lub niech córka zmieni szkołę

  3. #3
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Robertskc7, szczerze powiedziawszy, to nie doradziłeś chłopu nic sensownego. Przecież jemu nie chodzi o to, żeby robić chałtury, ani zarobić kasę na odsprzedaży aparatu, tylko zapytał o aparat do nauki. Doradzanie w tej sytuacji Sony A7, albo Canona R6 w ratach, zakrawa w tej sytuacji na kpinę. Umówmy się więc, czy jak ktoś tu zapyta o poradę, tego typu, to mu pomagamy, czy sobie robimy z niego jaja.

    Zielony w temacie. Moim zdaniem, nauczycielowi się wymsknęło, nie do końca świadomie, że "lustrzanka małoobrazkowa". Chyba że chodzi mu rzeczywiście o aparat na film, ale nie sądzę. Raczej miał na myśli lustrzankę cyfrową i tyle. Canon 60D (i kilka innych modeli, które wymieniłeś) jest bardzo dobrym wyborem, bo jest to sprzęt dobry, doskonały do nauki i niedrogi, a co najważniejsze, rynek jest dosłownie zawalony obiektywami EF, zarówno oryginalnymi, jak i niezależnych producentów. Do tego, te obiektywy są tanie. Dlatego w szkołach przeważnie jadą na Canonach i też je polecają. Oczywiście mówimy o lustrzankach Canona, a nie żadnych bezlustrach. Polecanie R6 studentowi, to tak jakby młodemu, świeżo upieczonemu kierowcy polecać BMW M5, żeby się "nauczył jeździć". Po co jemu (studentowi) R6? Chyba żeby narazić ojca na finansową ruinę. Bo wiadomo, że 70 procent tego sprzętu, nigdy nie zostanie wykorzystane.

    Zielony...
    Najbardziej prestiżowe szkoły fotograficzne, jakie znam (a znam parę), mają na wyposażeniu pracowni, właśnie lustrznki Canona. Myślisz, że nie było ich stać, żeby zakupić bezlustra? Najnowsze R szóstki, albo R piątki? Skoro jednak używają lustrzanek, to być może wiedzą na temat nauczania fotografii coś, co każe im tak robić? Ja bym im zaufał. A jeśli im nie ufasz, to zabrałbym córkę z tej szkoły...

    Każdy model dwucyfrowy będzie bardzo dobry (60D), trzycyfrowy (700D, 750D) wystarczający, a jak Cię stać na jednocyfrowy (5D, 6D, 7D), to już super, bo to "pełna klatka". Jeśli nie wiesz, co to, zajrzyj TUTAJ.
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 19-10-2021 o 21:42
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Cytat Zamieszczone przez zielony_w_temacie Zobacz posta
    Pewnie zajdę za skórę, ale cóż .....liczę na pomoc
    Sprawa wygląda w ten sposób: Córka jest w technikum na kierunku fotografiki i wiadomo trzeba kupić dziecku aparat. Na tym się kończy moja cała wiedza. Nauczyciel podesłał dzieciakom bardzo lakoniczny zakres wymagań sprzętowych "lustrzanka małoobrazkowa lub bezlusterkowiec" No i zaczynam przygodę w poszukiwaniu czegoś do nauki dla dziecka. Moje wybory padają na Canonona i tak Eos700D/750D, Eos1300D, eosM50, eos60D. Zdziwiło mnie, jak że nauczyciel na 700D powiedział ok, skoro jest to lustrzanka cyfrowa więc na mój prosty rozum nie jest "bezlusterkowcem ani lustrzanką małoobrazkową", ale skoro ok, to szukam w tych lustrzankach cyfrowych. Siedzę nad tym już tydzień i porównując te modele jestem bardziej zielony niż 1 dnia gdy zasiadłem przed komputerem w poszukiwaniu aparatu do nauki dla dziecka. Postanowiłem poszukać pomocy u osób znających się w temacie. Co wybrać, może coś jeszcze innego. Szukam używanego, ale z niskim "przebiegiem" i z papierami. Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.
    Do nauki to raczej APS-C i coś w granicach 3k zł w zestawie z "kitowym" obiektywem + w przyszłości dobre szkła. Czyli np:

    1/ Nikon Z50 + 16-50 DX za 3.1k zł https://www.interfoto.eu/?page=subpr...=675017&id=210
    2/ Sony A6100 + ob. 16-50 f/3.5-5.6 za 3.3k zł https://www.cyfrowe.pl/aparat-cyfrow...RoC7F8QAvD_BwE
    3/ FujiFilm X-T20 + XF 18-55/2.8-4 Czarny za 2.6k zł https://www.interfoto.eu/?page=subpr...=291445&id=215

    Do Sony pod APS-C jest mnóstwo taniej fajnej optyki niezależnych producentów Sigma https://www.sigma-sklep.pl/produkty/...,2,4649?sort=3 Tamron https://www.tamron.eu/pl/obiektywy/do-bezlusterkowcow/

    BTW - nie rzucałbym się od razu na bardzo drogie aparaty powyżej 8k zł , bo nauki wystarczą aparaty posiadające tryby PASM pozwalające na naukę zależności tzw. trójkąta ekspozycji bez "wodotrysków" utrudniających ich używanie.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-10-2021 o 21:53
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Robertskc7, szczerze powiedziawszy, to nie doradziłeś chłopu nic sensownego. Przecież jemu nie chodzi o to, żeby robić chałtury, ani zarobić kasę na odsprzedaży aparatu, tylko zapytał o aparat do nauki. Doradzanie w tej sytuacji Sony A7, albo Canona R6 w ratach, zakrawa w tej sytuacji na kpinę. Umówmy się więc, czy jak ktoś tu zapyta o poradę, tego typu, to mu pomagamy, czy sobie robimy z niego jaja.

    Zielony w temacie. Moim zdaniem, nauczycielowi się wymsknęło, nie do końca świadomie, że "lustrzanka małoobrazkowa"
    Obecnie zależy mi na aparacie stricte do nauki, a nie do zarobku. Nie dam dziecku w pierwszym roku nauki aparatu za 5-6 tyś. Mam nadzieję, że z czasem sama pozna własne potrzeby i dostosuje aparat do siebie. Teraz ma poznawać podstawowe funkcje itd.

    Może i nauczyciel źle wyraził swoje myśli ale "lustrzanka małoobrazkowa" jest na pisemnym wykazie. Z tego co wyczytałem i zrozumiałem, to jest lustrzanka na tradycyjny film, ale jak już pisałem nie znam się. To też zdziwiło mnie kiedy na Eos700 powiedział ok. Porównywałem parametry i poszedłbym w stronę M50, zamiast tego 700/750D. Ale ....No właśnie wolę zapytać, podpytać i posłuchać mądrych ludzi.

    Pisałem w trakcie gdy pojawiły się nowe posty ...czyli jednak ten m50 bezlusterkowiec odpuścić i iść w stronę D60/ 750D lub coś takiego lub w takie jak polecił Cander
    Ostatnio edytowane przez zielony_w_temacie ; 19-10-2021 o 21:47

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    kup jakiegoś canona XXD w kicie i będzie ok
    nawet do nauki to XXXD tez sie nada
    mnostwo ludzi tak zaczyna
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #7
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    6d (używka) + 50/1.8 STM (nówka) + EF 24-105/4 L (używka) - IMHO zarąbisty zestaw na start.

  8. #8
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    303

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Hmmm. Może jednak DOPYTAJ nauczyciela (albo niech córka to zrobi) czy chodzi o aparat cyfrowy, czy jednak analogowy ("na film"). Bo jak wydasz kupę kasy (dla mnie 2-3 tysiące to JEST kupa kasy…) na XXD, a okaże się, że trzeba mieć analoga, to będzie głupio…
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Najgorszej zapytać na branżowym forum

    Może faktycznie o analoga chodzi?

  10. #10

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Oj tam zaraz najgorzej Jestem po lekturze, do której jest odnośnik na poprzedniej stronie i wiele rzeczy stało się dla mnie jaśniejszych. Myślę, że młoda właśnie w trakcie nauki powinna umieć dostrzec niedoskonałości swojego pierwszego "lepszego" aparatu, aby kolejny był świadomym wyborem dostosowanym do jej potrzeb i postępu. Na te R-ki niech zapracuje ocenami i zaangażowaniem, a z wraz z dojrzewający pasją spuchnie skarbonka od wrzutek rodziców.
    Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i szybki odzew

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •