????
Dżizas
Celowo nie polecam nikomu bezlusterkowców Canona z mocowaniem EOS-M jak np. M50 ponieważ pisanie "Będzie miała wstęp do systemu który jest przyszłościowy" w świetle zamknięcia tego systemu przez Canona i zaprzestaniu produkcji nowych aparatów i obiektywów z mocowaniem EOS-M brzmi jak oksymoron. Proszę: "W 2021 roku możemy pożegnać aparaty Canon EOS M" https://spidersweb.pl/2021/01/koniec-canon-eos-m.html Canonowi nigdy nie udało się stworzyć sensownej bazy obiektywów pod ten bagnet i wygląda na to, że to już się nie zmieni.
Nawiasem pisząc u sprzedawców widnieje informacja przy M50 koniec modelu https://www.cyfrowe.pl/aparaty/apara...50-czarny.html a następca M50 II ma zaporową cenę w doniesieniu do możliwości https://www.cyfrowe.pl/aparat-cyfrow...-czarny-p.html
To jakby celowe pakowanie pytającego na tykającą bombę z opóźnionym zapłonem i raczej nie tego oczekuje @zielony_w_temacie prosząc o pomoc na grupie.
BTW - canon ma obecnie cztery mocowania EF, EF-M, EOS-M i RF, z czego trzy pierwsze mocowania są prawie martwe i nic nowego się raczej nie ukaże poza mocowaniem RF. W Sony jest wyłącznie jedno mocowowanie FE do APS-C i FF i mnóstwo aparatów i obiektywów w bardzo dobrych cenach. Co by nie mówić o Sony, to tak niski próg wejścia w system jest postawą pro konsumencką, czego w Canonie w mocowaniu RF już nie zobaczy. Po cenach systemu Canona RF widać jak na dłoni na czym zależy najbardziej producentowi.